Żużel. Polonia Piła może wycofać się z ligi! "Cyrk na kółkach. Robi …

Żużel. Polonia Piła może wycofać się z ligi! "Cyrk na kółkach. Robi ...
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Paweł Staniszewski

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

W niedzielne popołudnie na pilskim torze udało się odjechać pięć pełnych wyścigów. W szóstym doszło do upadku Pawła Staniszewskiego, a zawody przerwano. Po długich pracach nadzorowanych przez sędziego Jerzego Najwera i komisarza toru Grzegorza Janiczaka arbiter ogłosił walkowera na korzyść pilan.

To nie koniec kłopotów Euro Finannce Polonii. Zgodnie z regulaminem klubowi grozi szereg kar. Najdotkliwsze to utrata punktu, zawieszenie licencji toru na 4 tygodnie oraz odszkodowania finansowe dla GKSŻ oraz rywali.

Wyciąg z regulaminu:

Rozdział 1 Rodzaje przewinień dyscyplinarnych klubów żużlowych, wymiar kar i środków dyscyplinarnych
art. 216
18) za nieregulaminowy stan toru stwierdzony przez sędziego zawodów:
w czasie zawodów, w wyniku czego nastąpiła przerwa w zawodach, a tor nie został dostosowany do wymogów regulaminowych w czasie łącznym do pół godziny od momentu przerwania zawodów:
f1) w przypadku zawodów ligowych:
– walkower dla drużyny przyjezdnej ogłoszony niezwłocznie przez sędziego lub Jury Zawodów
– kara przyznania jednego ujemnego punktu meczowego
– zawieszenie licencji toru na 4 tygodnie od daty odwołanych zawodów (ponowne wydanie licencji musi poprzedzić inspekcja i weryfikacja toru)
– zawieszenie licencji kierownika zawodów
– kara pieniężna od 75000 do 100000 zł oraz odszkodowanie w wymiarze określonym w przepisach dotyczących walkowera zawartych w regulaminie rozgrywek ligowych na dany rok,

IV. REGULAMIN DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW I LIGI (DM I LIGI) DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW II LIGI (DM II LIGI

Art. 764.
1. Jeżeli drużyna przegrała mecz walkowerem, klub tej drużyny jest zobowiązany do zapłacenia na rzecz klubu przeciwnika odszkodowania w kwocie 100 000 zł, w przypadku rozgrywek DM I Ligi i w kwocie 50 000 zł w przypadku rozgrywek DM II  DM II ligi oraz na rzecz PZM odszkodowania w kwocie 50 000 zł w przypadku rozgrywek DM I i II Ligi. Ponadto, klub tej drużyny jest zobowiązany do zapłacenia na rzecz PZM odszkodowania w kwocie, jaką PZM zostanie obciążona przez telewizję lub sponsorów rozgrywek.

Czy Polonia powinna zostać ukarana przez GKSŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub

Żużel

na Facebooku

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Główna Komisja Sportu Żużlowego w ostatnim czasie nakazała kilkukrotnie dosypać nawierzchni. Za każdym razem informowaliśmy GKSŻ, że to jest bez sensu, że to zła decyzja. Fachowcy, trenerzy, toromistrz zgodnie twierdzili, że nawierzchnię powinno …

Źródło: WP SportoweFakty

Walkower w Pile. Co grozi Euro Finannce Polonii?

… Poznań walkowerem 0:40. Spotkanie w Pile przerwano po pięciu wyścigach, przy prowadzeniu gospodarzy 19:11. Wojciech Ogonowski 28 Kwietnia 2019, 19:11. REKLAMA. WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Paweł Staniszewski. REKLAMA.