Zuzanna Dąbrowska: Beata Mazurek też może zostać blondynką

Zuzanna Dąbrowska: Beata Mazurek też może zostać blondynką

Podczas posiedzenia minionej nocy Krystyna Skowrońska zaprotestowała z sejmowej mównicy przeciwko sposobowi prowadzenia obrad przez wicemarszałek Beatę Mazurek.

Pani różnie traktuje posłów PiS i innych – zarzuciła rzeczniczce Prawa i Sprawiedliwości.

Mazurek odpowiedziała krótko: Mam dużo cierpliwości dla pani, szczególnie dla takich blondynek jak pani.

Dzisiaj Skowrońska skomentowała sytuację w rozmowie z dziennikarzami. Wczoraj padły słowa w stosunku do mnie jako blondynki obraźliwe. Czy PiS wszystkie blondynki tak traktuje, swoje koleżanki w klubie również? – pytała.

To są słowa skandaliczne i w tym zakresie cieszę się z solidarności kolegów. Będę składała wniosek do komisji etyki, takie słowa nie powinny paść – podkreśliła.

Nawiązując zaś do zarzutu pod adresem sposobu, w jaki Beata Mazurek prowadziła obrady, Krystyna Skowrońska zaznaczyła, że „czas dzielony na wystąpienia posłów koalicji i opozycji powinien być dzielony jednakowo”.

Posłanka PO-KO stwierdziła również, że oczekuje od wicemarszałek Sejmu przeprosin. W imieniu własnym, pełnionego mandatu, ale również wszystkich kobiet. Nie mogą być kobiety obrażane. To jest żenujące, że w tym przypadku pani marszałek okazała się damskim bokserem – skwitowała Skowrońska.

Dalej będę cierpliwa i wyrozumiała dla blondynek, brunetek, szatynek, rudych i dla wszystkich – tak spór z posłanką PO-KO skomentowała dziś Beata Mazurek.

Podkreślała, że prowadząc obrady Sejmu trzeba „dużo cierpliwości i wyrozumiałości” dla różnie zachowujących się posłów, a zwłaszcza dla posłanki Skowrońskiej.

To nie jest nic innego tylko polityczna zagrywka, by dokopać Mazurek. Mazurek jest twarda i wszystko przetrwa, tej twardości życzę również pani Skowrońskiej – oświadczyła. Dodała, że życzy posłance PO-KO też cierpliwości, „wytonowania emocji i poczytania regulaminu”. Zapewniła, że w myśl regulaminu miała prawo do wydłużania ministrom wypowiedzi, choć Skowrońska jej zarzucała, że łamie regulamin.

Ona siedzi w ławach poselskich i nieustannie pokrzykuje „czas, czas!”. Naprawdę trzeba dużo cierpliwości i wyrozumiałości, żeby zachować kulturę, mając różnych parlamentarzystów i różnie zachowujących się parlamentarzystów, w tym szczególnie panią poseł Skowrońską, którą pozdrawiam – mówiła wicemarszałek Sejmu. 


Czytaj więcej…

Za słowa o blondynkach Mazurek może mieć kłopoty. Wniosek w jej …

Proszę opuścić mównicę – żołnierskim tonem wydawała polecenie posłance PO Krystynie Skowrońskiej wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Gdy Skowrońska już z mównicy schodziła, rzeczniczka PiS dorzuciła jeszcze arogancki tekst o "cierpliwości" i …

Źródło: naTemat

Beata Mazurek o cierpliwości "dla takich blondynek jak pani …

Wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej przeciwko Beacie Mazurek zapowiedziała posłanka PO-KO Krystyna Skowrońska. Chodzi o głośne już słowa, jakie rzeczniczka PiS skierowała pod jej adresem podczas nocnej debaty w Sejmie. "To nie jest nic …

Źródło: RMF 24

Beata Mazurek do przemawiającej posłanki Skowrońskiej: mam …

Na wokandzie znalazły się tematy m.in. tzw. ustawy maturalnej, nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym czy wotum nieufności wobec dwójki ministrów. Sejmowe kamery w tym gorącym dniu wyłapały nieprzyjemne spięcie między Beatą Mazurek i Krystyną …

Źródło: Onet.pl

Strajk nauczycieli 2019 r. Beata Mazurek nie ustępuje. "Nie mam za …

Mam dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla pani, szczególnie dla takich blondynek jak pani – powiedziała Beata Mazurek do Krystyny Skowrońskiej. Przez tę wypowiedź rzeczniczka PiS stała się niechlubną "bohaterką" mediów społecznościowych.

Źródło: Wirtualna Polska

Posłanka PO oburzona słowami Mazurek pod swoim adresem. „Nie …

Posłanka PO-KO Krystyna Skowrońska jest oburzona słowami wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek pod swoim adresem. Polityk domaga się przeprosin. Rzeczniczka klubu PiS twierdzi jednak, że nie zamierza przepraszać.

Źródło: Wprost.pl

Beata Mazurek do posłanki PO-KO: "Mam dużo cierpliwości dla …

W piątek Beata Mazurek zapowiedziała, że nie przeprosi posłanki PO-KO i przekonywała, że w jej wypowiedzi nie było nic obraźliwego ani gorszącego. – Jak ma pan za co, to niech pan przeprasza. Ja nie mam za co – powiedziała dziennikarzom Mazurek.

Źródło: tokfm.pl

Zuzanna Dąbrowska: Beata Mazurek też może zostać blondynką

Zwrot, którego użyła, by zakończyć wystąpienie podczas nocnej debaty w Sejmie, posłanki PO, Krystyny Skowrońskiej – „mam dużo cierpliwości do takich blondynek, jak pani”, jest nie tylko niegrzeczny, ale także odwołuje się do wszystkich możliwych …

Źródło: Rzeczpospolita

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *