Żona Morawieckiego gotowa sprzedać działkę po cenie zakupu …

Żona Morawieckiego gotowa sprzedać działkę po cenie zakupu ...

„Gazeta Wyborcza” opublikowała w poniedziałek artykuł o kupnie od Kościoła ziemi przez premiera Mateusza Morawieckiego za cenę wielokrotnie niższą od rzeczywistej wartości gruntów. Po głośnej publikacji pełnomocnik premiera i jego żony Iwony zapowiedział złożenie w najbliższych dniach pozwu przeciwko dziennikowi. „Będziemy żądali przeprosin” – mówił mec. Dariusz Tokarczuk.

Zobacz także

Jak przekonywał Tokarczuk, Iwona Morawiecka udzieliła „Wyborczej” wyczerpujących odpowiedzi, ale te nie zostały w opublikowanym tekście uwzględnione. Niedługo potem żona premiera sama odniosła się do poniedziałkowej publikacji.

W odniesieniu do zmanipulowanego artykułu "Gazety Wyborczej", podpisanego przez red. J. Harłukowicza oraz zawartymi tam kłamliwymi pomówieniami kieruję sprawę na drogę sądową.

Iwona Morawiecka w oświadczeniu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej

Zobacz także

"Ponadto, oświadczam, że w przypadku przystąpienia przez Gminę Wrocław do budowy dróg, ujętych w PZP dla tego rejonu i przebiegających przez działkę, która jest obecnie moją własnością a od 2002 r. była współwłasnością, dokonam sprzedaży wszelkich wyodrębnionych terenów po cenie zakupu wynikającej z aktów notarialnych z uwzględnieniem inflacji" – napisała żona premiera w oświadczeniu, dodając: "Deklaruję również, że całą otrzymaną kwotę od Gminy Wrocław przeznaczę na cele charytatywne".

– Skoro będzie proces sądowy to zaczekajmy na jego wynik. Ufam stanowisku pana premiera, jestem przekonany, że wyrok sądowy może być inny niż treść tekstu "Gazety Wyborczej" – powiedział w poniedziałek w Stalowej Woli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do artykułu "GW".

Poniedziałkowa "GW" napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 r. kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 r. warta była prawie 4 mln zł. Czytamy, że władze Wrocławia zaplanowały na tych terenach inwestycje, a przez środek działki dzisiejszego premiera przebiegać ma trasa szybkiego ruchu. Gazeta napisała, że "dokumenty tej transakcji zniknęły, a obecny proboszcz nie wie, skąd ta niska cena".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Wyborcza


Czytaj więcej…

Iwona Morawiecka: Kieruję sprawę na drogę sądową

"W odniesieniu do zmanipulowanego artykułu 'Gazety Wyborczej', podpisanego przez red. J. Harłukowicza oraz zawartymi tam kłamliwymi pomówieniami kieruję sprawę na drogę sądową" – napisała w oświadczeniu Iwona Morawiecka, żona premiera.

Źródło: Interia

Ktoś zmusza Morawieckich do sprzedaży działki? Zaskakujące …

Przede wszystkim jednak Iwona Morawiecka oznajmiła, że… dokona "sprzedaży wszelkich wyodrębnionych terenów po cenie zakupu wynikającej z aktów notarialnych z uwzględnieniem inflacji". Tak stanie się w przypadku przystąpienia przez gminę Wrocław …

Źródło: naTemat

Żona Morawieckiego gotowa sprzedać działkę po cenie zakupu …

Po poniedziałkowej publikacji „Gazety Wyborczej” żona premiera Mateusza Morawieckiego zapowiedziała pozew przeciw gazecie. Informacje zawarte w artykule nazwała „kłamliwymi pomówieniami”. Iwona Morawiecka oświadczyła przy tym, że jest gotowa …

Źródło: Radio ZET

Premier i jego żona pozwali "Gazetę Wyborczą". Iwona Morawiecka

Premier Mateusz Morawiecki i jego żona Iwona pozwali "Gazetę Wyborczą" za poniedziałkowy artykuł dotyczący ich majątku. Domagają się sprostowania. Iwona Morawiecka zadeklarowała, że jeśli gmina Wrocław zdecyduje się wybudować drogę biegnącą …

Źródło: Polska Times

Żona premiera wydała oświadczenie. „Gazeta Wyborcza” może …

Działając w imieniu i na rzecz Iwony i Mateusza Morawieckich zgodnie z udzielonym pełnomocnictwem, informujemy, że w najbliższych dniach złożony zostanie pozew przeciwko wydawcy dziennika Gazeta Wyborcza, redaktorowi naczelnemu Gazety …

Źródło: m.niezalezna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *