Zmiany w 500 plus. Od kiedy można składać wnioski, kiedy …

Stefański sędzią meczu z Lechią Gdańsk

W nocy z czwartku na piątek Sejm przyjął ustawę rozszerzającą program 500 plus. Od tej pory świadczenie będzie przysługiwało już na pierwsze dziecko. Kiedy ruszą wypłaty? Jak składać wnioski?

W nocy z czwartku na piątek Sejm uchwalił rządową nowelizację w sprawie rozszerzenia programu Rodzina 500 plus. Zgodnie z nią prawo do świadczenia będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18 lat, również jedynacy, bez względu na dochody rodziny. Prawo do świadczenia zyskają również dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18. roku życia). Ustawa trafi teraz do Senatu.

Za ustawą głosowało379 posłów, 20 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu. 

Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach, czyli bez kryterium dochodowego będzie można składać w dwóch formach: w wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 r., a w wersji elektronicznej – od 1 lipca 2019 r.

W razie złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień 2019 r. świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Złożenie wniosku po 30 września 2019 r. będzie skutkowało przyznaniem świadczenia od miesiąca złożenia wniosku.

Nowelizacja wprowadza trzymiesięczny termin – liczony od dnia urodzenia dziecka – na złożenie wniosku o świadczenie. Wtedy zostanie ono przyznane z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Ustawa przewiduje, że przyznanie 500 plus nie będzie już miało formy decyzji administracyjnej. Informację potwierdzającą prawo do świadczenia na dany okres otrzymamy na adres poczty elektronicznej.

Źródło: tvn24bis.pl, wmeritum.pl


Czytaj więcej…

Zmiany w 500 plus. Od kiedy można składać wnioski, kiedy …

Aby zyskać prawo do świadczenia z wyrównaniem od 1 lipca, trzeba jednak w odpowiednim terminie złożyć wniosek. Obecnie 500 plus jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych …

Źródło: TVN24 BiS

Sejm zdecydował: 500 plus na pierwsze dziecko. Kiedy ruszą …

W nocy z czwartku na piątek Sejm przyjął ustawę rozszerzającą program 500 plus. Od tej pory świadczenie będzie przysługiwało już na pierwsze dziecko. Kiedy ruszą wypłaty? Jak składać wnioski? W nocy z czwartku na piątek Sejm uchwalił rządową …

Źródło: wMeritum.pl

500+ na pierwsze dziecko w 2019 roku. Sejm przyjął ustawę. Kiedy …

Co dokładnie się zmieni, kiedy będzie można składać wnioski o świadczenie 500 + na pierwsze dziecko? Sprawdzamy szczegóły programu 500 +. W czwartek, 25 kwietnia, Sejm przyjął nowelizację ustawy rozszerzającą program "Rodzina 500 plus".

Źródło: Express Bydgoski

500 plus na pierwsze dziecko przegłosowane: szykują się duże …

Kolejną zmianą jest to, że rodzice mają trzy miesiące na zgłoszenie wniosku w przypadku narodzin dziecka, bez ryzyka utraty świadczenia za pierwsze miesiące. Obecnie rodzice muszą złożyć wniosek o 500 plus w miesiącu, w którym urodziło się dziecko.

Źródło: KOBIETA.PL (komunikaty prasowe)

Sejm uchwalił nowelizację ws. rozszerzenia programu "Rodzina 500

Rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus" także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z punktów tzw. nowej piątki PiS. Obecnie … Obecnie świadczenie 500 plus przysługuje – co do zasady – od miesiąca, w którym złożono wniosek. Projekt umożliwi także …

Źródło: SadyOgrody.pl

Zasady 500+ na pierwsze dziecko. Wprowadzono nowelizację …

Zasady 500+ na pierwsze dziecko. Jak to będzie wyglądać? Czego mogą spodziewać się rodzice? Sejm zajął się już nowelizacją związaną z poszerzeniem programu Rodzina 500 plus. W mediach od jakiegoś czasu krążyła informacja o tym, że takowe …

Źródło: Popularne

Sejm w nocy uchwalił nowelizację programu "Rodzina 500 plus" na …

Rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus" także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z punktów tzw. nowej piątki PiS. … Złożenie wniosku w tym terminie będzie skutkowało przyznaniem tego świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Źródło: Interia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *