Zmiana czasu na letni 2019 OSTATNI RAZ Kiedy przestawiamy …

Zmiana czasu na letni 2019 OSTATNI RAZ Kiedy przestawiamy ...

W 2019 roku czas zmieniamy w ostatni weekend miesiąca, czyli w nocy z soboty na niedzielę 30 i 31 marca. Przestawiamy wtedy zegarki z godziny 2:00 na godzinę 3:00. To oznacza, że tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.

W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Kolejne takie rozporządzenie rząd wydał na początku listopada 2016 roku. Przedłuża ono stosowanie czasu letniego i zimowego do 2021 roku.

We wrześniu Komisja Europejska przedstawiła projekt przepisów w sprawie zniesienia sezonowych zmian czasu w Europie. W przeprowadzonych w wakacje przez KE konsultacjach, w których zebrano 4,6 mln odpowiedzi (największą liczbę w historii), 84 proc. respondentów opowiedziało się za zniesieniem zmian czasu.

Projekt KE nie oznacza jednak, że  na pewno zniknie. Na przyjęcie przepisów muszą się zgodzić kraje UE i Parlament Europejski. KE chce, by każde państwo członkowskie powiadomiło ją do kwietnia 2019 roku o zamiarze zastosowania na stałe czasu letniego lub zimowego.

W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Kolejne takie rozporządzenie rząd wydał na początku listopada 2016 roku. Przedłuża ono stosowanie czasu letniego i zimowego do 2021 roku.

Państwa członkowskie, które chcą na stałe przejść na czas zimowy, mogłyby ostatni raz wprowadzić czas zimowy w niedzielę 27 października 2019 roku. Po tym terminie sezonowe zmiany czasu nie byłyby już możliwe. Aby taki harmonogram mógł być stosowany, zmiany w prawie UE muszą być przyjęte do marca przyszłego roku.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. W 2014 r. na stałe na czas zimowy przeszła Rosja. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 r. 


Czytaj więcej…

Zmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki?

Czeka nas ona już za kilka dni. W związku z tym niedługo będziemy musieli przedstawić zegarki na czas letni. Kiedy nastąpi zmiana czasu w 2019 roku? Czy zmiana czasu będzie obowiązywać po raz ostatni? W którą stronę przesuwamy wskazówki zegara?

Źródło: Onet.pl

Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?

Państwa członkowskie, które chcą na stałe przejść na czas zimowy, mogłyby ostatni raz wprowadzić czas zimowy w niedzielę 27 października 2019 roku. Po tym terminie sezonowe zmiany czasu nie byłyby już możliwe. Aby taki harmonogram mógł być …

Źródło: rmf24.pl

Zmiana czasu na letni 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to już …

… nie będziemy musieli przestawiać zegarków dwa razy do roku. Jeżeli projekt dyrektywy o zniesieniu zmiany czasu zostanie przegłosowany podczas głosowania w Parlamencie Europejskim, prawdopodobnie ostatni raz przestawimy zegarki w 2021 roku.

Źródło: Gazeta.pl

Zmiana czasu na letni 2019 OSTATNI RAZ Kiedy przestawiamy …

Zmiana czasu na letni 2019 OSTATNI RAZ Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? Śpimy dłużej czy krócej? 21 marca 2019 Osoby, które odliczają czas do nadejścia wiosny, mogą odetchnąć z ulgą. Zmiana czasu na letni tuż tuż… Zmianę pory roku czuć …

Źródło: Express Ilustrowany

Zmiana CZASU 2019. Do 2021 r. powinna zniknąć. Kiedy …

Zmiana czasu może być ostatni raz przeprowadzona w 2021 r. Tak zadecydowała Komisja transportu PE. Każde z państw członkowskich będzie miało prawo do zadecydowania o tym, przy którym czasie pozostanie na stałe. W 2019 r. zmiany będą …

Źródło: Gazeta Krakowska

Zmiana czasu marzec 2019. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki z …

W przeprowadzonych w wakacje konsultacjach zebrano 4,6 mln odpowiedzi (największa liczba w historii) i aż 84% respondentów odpowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Prace nad jej likwidacją wciąż jednak trwają. Planowo po raz ostatni mamy …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *