Zmiana czasu na letni 2019. Kiedy będziemy spali o godzinę krócej?

Zmiana czasu na letni 2019. Kiedy będziemy spali o godzinę krócej?

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2019 r. nastąpi w nocy z soboty 30 na niedzielę 31 marca. W tę jedną noc będziemy spali krócej, ponieważ wskazówki naszych zegarków przestawimy z godziny 2:00 na 3:00.

Przesunięcie wskazówek zegara o godzinę „do przodu” sprawia, że zachód Słońca następuje godzinę później. Większość urządzeń elektronicznych, m.in. telefony komórkowe, tablety, komputery i zegarki elektroniczne skorygują zmiany w sposób automatyczny.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ekspertów Unii Europejskiej, zdecydowana większość mieszańców Europy – 84%, jest za zniesieniem zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Komisja Europejska zaproponowała więc, by ostatnia obowiązkowa zmiana czasu nastąpiła właśnie 31 marca br. Następnie każdy z krajów członkowskich zdecydowałby, w którym z czasów pozostanie — letnim, czy zimowym (astronomicznym).

Jednak większość krajów Wspólnoty decyzji jeszcze nie podjęła. – Te decyzje są akceptowalne społecznie, mamy tego świadomość. Wydaje się, że to, co zaproponowała pierwotnie prezydencja austriacka, żeby do zmiany czasu doszło już w przyszłym roku na wiosnę, nie uzyskało akceptacji praktycznie większości państw Unii Europejskiej – wyjaśniał w grudniu ur. szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Padł więc kolejny odleglejszy termin wprowadzenia proponowanych zmian. Jako datę odejścia od tradycji zmiany czasu zaproponowano 1 kwietnia 2021 roku.

komentarze

+1

+1

ważne

smutne

ciekawe

irytujące

Napisz komentarz

wczoraj (17:17)

Sto latJasne, najlepiej niech dzieci w zimie chodzą o 8.00 po ciemku do szkoły.
Gratuluję pomysłu utrzymania czasu letniego przez cały rok.

wczoraj (17:04)

xyzZmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie to na dzień dzisiejszy bezpodstawna niczym niepoparta głupota i najwyższy CZAS z nią skończyć.

wczoraj (18:18)

już niedługo!Nie patrzeć na zachód! Sprawy trzeba brać we własne ręce! Dziś Sejm, jutro Senat, a pojutrze podpis Prezydenta RP!! I ustawa o stałym czasie letnim … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)


Czytaj więcej…

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas letni? Czy będzie to …

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. Podobnie jak w przypadku czasu letniego, data wprowadzenia czasu zimowego, również wyznaczana jest przez prawo unijne. Czas zimowy wprowadzamy poprzez cofnięcie wskazówek …

Źródło: Wirtualna Polska

Zmiana czasu na letni 2019. Kiedy będziemy spali o godzinę krócej?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ekspertów Unii Europejskiej, zdecydowana większość mieszańców Europy – 84%, jest za zniesieniem zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Komisja Europejska zaproponowała więc, by ostatnia …

Źródło: Money.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *