Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na letni 2019 rok. Kiedy wypada? Czy to ostatnia zmiana?

Przestawianie czasu w Polsce odbywa się dwa razy do roku. Pierwszy raz wiosną, kiedy przechodzimy na czas letni i jesienią, kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy.

Zmiana czasu – dokładne daty 2019

Warto wiedzieć, że co roku zmiana czasu na letni i na zimowy odbywa się zawsze według tej samej zasady. Ma miejsce zawsze z soboty na niedzielę. Zmiana czasu z zimowego na letni – w ostatni weekend marca, zmiana czasu z letniego na zimowy – w ostatni weekend października

Oznacza to, że najbliższa zmiana czasu na letni w 2019 roku odbędzie się w nocy z 30 na 31 marca. Zegarki przestawiamy wtedy z godziny 2 na 3.

Zmiana czasu 2019. Na co trzeba uważać?

Uwaga! Ta informacja jest szczególnie ważna dla osób, które będą korzystać tej nocy z transportu publicznego, pociągów czy innych środków lokomocji. O zmianie czasu z zimowego na letni muszą też pamiętać osoby, które w niedzielę, 31 marca 2019 będą szły do pracy.

Trzeba też zwrócić szczególną uwagę na rozkłady tramwajów, autobusów oraz pociągów, a także na rozkład połączeń lotniczych.

Zmiana czasu – skąd się wziął ten pomysł?

Zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy pierwsze wprowadziły Niemcy. W Polsce po raz pierwszy zmianę czasu wprowadzono w okresie międzywojennym, jednak nieprzerwanie stosuje się ją od 1977 roku.

Dlaczego? U podstaw takiego pomysłu leżały przede wszystkim względy ekonomiczne. Przesunięcie zegarków miało powodować bowiem efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego i oszczędność energii w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach.

Zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy – jakie są skutki uboczne?

Do minusów takiego rozwiązania zalicza się natomiast to, że każda zmiana czasu wpływa na nie tylko na samopoczucie człowieka, ale też jego wydajność i efektywność jako pracownika, a dostosowanie się do nowego rytmu zawsze zajmuje kilka, a nawet kilkanaście dni.

Zakaz zmian czasu – skutki

Gdy doszło do zakazu zmian czasu, według nieoficjalnych doniesień „Dziennika Gazety Prawnej", polski rząd przychyla się raczej do tego, aby pozostać przy czasie letnim.

Gdyby tak się stało, to pod koniec grudnia słońce na przykład w zachodniej Polsce w wchodziłoby dopiero po godzinie 9, ale za to zachodziłoby dopiero przed 17. Plusem tego – według niektórych – byłby fakt, że uczniowie i pracujący rano mogliby wracać do domów jeszcze przy naturalnym świetle.


Czytaj więcej…

ZMIANA CZASU 2019 NA LETNI: 31.03.2019 Kiedy przestawiamy …

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki z zimowego na letni w 2019. Sprawdź, kiedy należy przestawić zegarki z letniego na zimowy 2019. Zmiana czasu na letni 2019. Czy to koniec zmiany czasu i już nie będziemy musieli …

Źródło: Głos Koszaliński

Zmiana czasu 2019: Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? Czy …

Zmiana czasu na letni przypada w ostatni weekend marca 2019 roku. Kiedy dokładnie wypada data, gdy zmieniamy czas w Polsce? W nocy z 30 na 31 marca. Jak się okazuje nie będzie to raczej ostatnia zmiana czasu, ponieważ na początku marca tego roku …

Źródło: Nowości Dziennik Toruński

Zmiana czasu 2019: już niedługo przestawimy zegarki! Zobacz czy …

Wiadomo, że Polska jest jednym z około siedemdziesięciu państwa na świecie, w których obowiązuje zmiana czasu. Przestawianie zegarków odbywa się dwa razy w roku. Wiosną, przechodzimy z czasu zimowego na letni, natomiast jesienią, z letniego na …

Źródło: Wirtualna Polska

Zmiana czasu 2019. Kiedy przestawiamy zegarki?

To już ostatnia zmiana czasu? Oto najważniejsze fakty związane ze zmianą czasu. Koniec ze mianą czasu – już niedługo. Sprawdźcie! [ZMIANA CZASU NA LETNI 2019 KIEDY, WIOSENNA ZMIANA CZASU, KONIEC ZMIANY CZASU, ZMIANA CZASU 30/31 …

Źródło: Gazeta Wrocławska

ZMIANA CZASU na letni dziś w nocy. Czy to OSTATNIA zmiana …

… jednak ostateczna decyzja o likwidacji zmiany czasu zapadnie na szczeblu unijnym. Kiedy zatem jest zmiana czasu 2019 i kiedy przechodzimy z czasu zimowego na letni? Już niebawem. Ten dzień to 31 marca, spać wówczas będziemy o godzinę krócej.

Źródło: Dziennik Zachodni

Zmiana czasu na letni NA ZAWSZE. Kiedy OSTATNI RAZ …

Kiedy dokładnie ostatni raz zmienimy czas w Polsce i przy jakiej strefie czasowej zostaniemy (czas letni czy czas zimowy). Poniżej piszemy też, kiedy przestawiamy czas w tym roku. [Kiedy koniec zmiany czasu; ZMIANA CZASU NA LETNI 2019; Czy w tym …

Źródło: Express Bydgoski

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *