Zmarł reżyser John Singleton. Miał 51 lat

Zmarł reżyser John Singleton. Miał 51 lat

Oświadczenie w sprawie śmierci reżysera wydała jego rodzina. „Ze smutkiem pragniemy poinformował, że John Singleton zmarł. John odszedł w spokoju, otoczony przez rodzinę i przyjaciół. Pragniemy podziękować niezwykłym lekarzom z szpitala Cedars-Sinai za ich ekspercką opiekę oraz dobroć. Ponownie pragniemy też podziękować fanom Johna, jego przyjaciołom i kolegom za ten ogrom miłości i wsparcia, który okazali nam w trakcie tych trudnych chwil” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez redakcję „Variety”.

John Singleton zadebiutował w wieku dwudziestu trzech lat w 1991 roku filmem „Chłopaki z sąsiedztwa” („Boyz N the Hood”). Obraz przyniósł mu sławę jako twórcy tzw. kina czarnych i dwie nominacje do Oscara – za reżyserię i scenariusz oryginalny. Singleton był najmłodszym twórcą i pierwszym ciemnoskórym reżyserem, który dostąpił tego wyróżnienia. Na swoim koncie miał filmy takie jak „Za szybcy, za wściekli”, „Czterej bracia” czy „Porwanie”. Reżyserował także seriale, m.in. „Imperium”, „Billions” czy „Snowfall”.


Czytaj więcej…

Zmarł reżyser John Singleton. Miał 51 lat

W wieku 51 lat zmarł w szpitalu w Los Angeles amerykański reżyser i producent filmowy John Singleton. "John odszedł w spokoju, w otoczeniu rodziny i przyjaciół" – poinformowała dziś po południu czasu lokalnego rzeczniczka rodziny Shannon Barr.

Źródło: Onet.pl

Nie żyje John Singleton. Reżyser „Chłopaków z sąsiedztwa” miał 51 lat

John Singleton zadebiutował w wieku dwudziestu trzech lat w 1991 roku filmem „Chłopaki z sąsiedztwa” ( „Boyz N the Hood” ). Obraz przyniósł mu sławę jako twórcy tzw. kina czarnych i dwie nominacje do Oscara – za reżyserię i scenariusz oryginalny.

Źródło: Wprost.pl

Nie żyje słynny reżyser John Singleton, twórca "Chłopaków z sąsiedztwa”

„Ze smutkiem pragniemy poinformował, że John Singleton zmarł. John odszedł w spokoju, otoczony przez rodzinę i przyjaciół. Pragniemy podziękować niezwykłym lekarzom z szpitala Cedars-Sinai za ich ekspercką opiekę oraz dobroć. Ponownie pragniemy …

Źródło: Radio ZET

Legendarny amerykański reżyser nie żyje. John Singleton miał 51 lat

"Ze smutkiem informujemy, że John Singleton zmarł" – poinformowała rodzina. John Singleton zadebiutował w 1991 roku filmem "Chłopaki z sąsiedztwa", który opowiadał o trzech młodych czarnoskórych mężczyznach żyjących w getcie w South Central w Los …

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Reżyser John Singleton nie żyje

Mając 24 lata John Singleton przeszedł do historii kina otrzymując jako najmłodszy reżyser w historii nominację do Oscara za debiutancki film "Chłopaki z sąsiedztwa". Twórca został także wtedy pierwszym Afro-Amerykaninem, który otrzymał nominację do …

Źródło: CANAL+

Stany Zjednoczone: nie żyje reżyser John Singleton. Miał 51 lat

W wieku 51 lat zmarł amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy John Singleton. Twórca filmowy doznał niedawno udaru mózgu, po czym zapadł w śpiączkę. Zgodnie z decyzją rodziny, reżyser został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Źródło: PolskieRadio24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *