ZM Henryk Kania: Wzrost cen surowca to główna przyczyna naszej …

Eurowybory 2019. W Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej oraz w ...

– Zarząd ocenia, że spółka jest zagrożona niewypłacalnością w rozumieniu art. 6 ust. 1 ustawy prawo restrukturyzacyjne, co oznacza, że sytuacja ekonomiczna Spółki wskazuje, że w niedługim czasie może stać się niewypłacalna (art. 6 ust. 3 ustawy) – poinformowała dziś spółka w raporcie bieżącym na swojej stronie internetowej.

O problemach spółka informuje z opóźnieniem, bo do sporządzania wniosku restrukturyzacyjnego przystąpiła już dwa tygodnie temu, 17 maja. Zarząd informuje, że do dziś żaden z kredytów udzielonych spółce nie został wypowiedziany ani postawiony w stan natychmiastowej wymagalności.

Decyzja o przystąpieniu do sporządzenia wniosku restrukturyzacyjnego została podjęta w obliczu pogarszającej się sytuacji płynnościowej Zakładów Mięsnych Henryk Kania: 22 maja 2019 r. spółka nie spłaciła 13 mln zł kredytu obrotowego udzielonego przez Bank Handlowy, przez co utraciła możliwość korzystania z tej części finansowania kapitału obrotowego.

Spółka jest mocno zadłużona – łącznie na 636,6 mln zł, z czego kwota w wysokości 472,1 mln zł przypada na kredyty bankowe, a 164,5 mln zł to zadłużenie z tytułu obligacji. Co więcej, do 24 czerwca 2019 r. spółka ma spłacić lub zrefinansować część obligacji serii F, wartych (w kwocie nominalnej) 50 mln zł. Z tego powodu na 5 i 12 czerwca spółka zwołała Zgromadzenia Obligatariuszy obligacji Serii F w celu zmiany warunków emisji.

Kłopoty się nawarstwiają, bo już na 5 czerwca 2019 r. przypada termin spłaty części finansowania udzielonego Spółce przez Alior Bank, czyli 30 mln zł kredytu w rachunku bieżącym oraz 30 mln zł z tytułu kredytu odnawialnego w rachunku kredytowym.

Spółka tłumaczy się, że celowo opóźniła ujawnienie informacji o przystąpieniu do wniosku restrukturyzacyjnego, „ze względu na dobro rozmów jakie spółka podjęła w celu refinansowania zadłużenia zapadającego w najbliższym czasie z bankami udzielającymi spółce finansowania obrotowego”, a ich zdaniem, opóźnienie podania do wiadomości powyższej informacji „nie wprowadza w błąd”. Emitent ma dziś poinformować Komisję Nadzoru Finansowego o opóźnieniu ujawnienia informacji poufnej.


Czytaj więcej…

ZM Henryk Kania stoją przed ryzykiem niewypłacalności. Chcą iść z …

Zakłady Mięsne Henryk Kania to firma, którą zapewne każdy Polak dobrze zna. Produkty tego producenta wędlin i wyrobów mięsnych znajdziemy niemal we wszystkich sklepach spożywczych czy supermarketach. Dotychczas dyskusje na temat spółki toczyły …

Źródło: BusinessInsider

ZM Henryk Kania na granicy bankructwa? Ponad 636 mln zł długu i …

Zakłady Mięsne Henryk Kania mają poważne problemy finansowe. We wtorek firma poinformowała, że złożyła w sądzie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – przyspieszonego. Jej akcje potaniały na giełdzie w Warszawie o prawie 30 proc.

Źródło: Gazeta.pl

ZM Henryk Kania na granicy wypłacalności. Kurs pikuje

Jak na razie żaden bank nie zdecydował się wypowiedzieć kredytu spółce, ale ZM Henryk Kania nie spłaciły do 22 maja 13 mln zł kredytu obrotowego w Banku Handlowym. Tymczasem łączne zadłużenie sięga 636,7 mln zł, z czego większość, bo 472 mln zł …

Źródło: Forbes.pl

Henryk Kania zagrożony niewypłacalnością. 636,6 mln zł zadłużenia

Decyzja o przystąpieniu do sporządzenia wniosku restrukturyzacyjnego została podjęta w obliczu pogarszającej się sytuacji płynnościowej Zakładów Mięsnych Henryk Kania: 22 maja 2019 r. spółka nie spłaciła 13 mln zł kredytu obrotowego udzielonego …

Źródło: Rzeczpospolita

ZM Henryk Kania: Wzrost cen surowca to główna przyczyna naszej …

Znaczący (do nawet 40 proc.) wzrost cen surowca na rynku mięsnym w pierwszym kwartale 2019 roku to główna przyczyna trudnej sytuacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. Spółka jest też w istotnym stopniu zależna od polityki cenowej największych …

Źródło: PortalSpozywczy.pl

Mięsisty dług ZM Henryk Kania. Firma nad przepaścią, grozi jej …

Akcje lecą na łeb na szyję, nieubłaganie zbliżają się terminy płatności części zobowiązań, mowa tu o łącznie ponad 630 mln zł długu. Zakłady Mięsne Henryk Kania stoją nad finansową przepaścią, a widmo bankructwa nie jest takie znów odległe.

Źródło: INNPoland.pl

ZM Henryk Kania złożyły wniosek o przyspieszone postępowanie …

Warszawa, 04.06.2019 (ISBnews) – Zakłady Mięsne Henryk Kania złożyły w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – przyspieszonego postępowania układowego, podała spółka.

Źródło: Money.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *