Złocieniec. Uroczystości ogłoszenia św. Andrzeja Boboli patronem …

Złocieniec. Uroczystości ogłoszenia św. Andrzeja Boboli patronem ...

Złocieniec jest od czwartku drugim miastem w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (po Pile), które ma patrona. Zgodę na to, aby patronem Złocieńca został św. Andrzej Bobola, wyraził papież Franciszek. Wcześniej – odpowiadając na apel proboszczów złocienieckich parafii – zgodziły się na to władze Złocieńca.
Uroczystości rozpoczęły się modlitwą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św Jadwigi. Później procesja z relikwiami św. Andrzeja w strugach deszczu przeszła do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Punktualnie o godz. 12 rozpoczęła się msza św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. biskupa Edwarda Dajczaka. W trakcie mszy poświęcony został dzwon „Andrzej Bobola“ ufundowany przez Wiolettę i Marka Kisły. Ks. Jerzy Rolka, sekretarz prowincjalny Zgromadzenia Zmartwychwstańców, odczytał treść dekretu Stolicy Apostolskiej ustanawiający św. Andrzeja Bobolę patronem Złocieńca. Proboszczowie trzech złocienieckich parafii i burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski dokonali aktu zawierzenia miasta patronowi.

Po mszy na placu pomiędzy świątynią a Urzędem Miejskim ks. biskup Edward Dajczak poświęcił pomnik patrona ufundowany przez Marię i Zygmunta Wareców. Uroczystość zakończyła się wystrzałem z armaty. Użyto do tego celu repliki historycznej armaty, o którą przed wiekami walczyli mieszkańcy Drawska Pomorskiego i Złocieńca.

polecane:
FLESZ: Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane.


Czytaj więcej…

Św. Andrzej Bobola patronem Złocieńca. Odczytano dekret Stolicy …

Andrzeja Boboli. – Dziś męczeństwo nie musi wyrażać się w fizycznym cierpieniu, ale także w oddaniu drugiemu człowiekowi, np. naznaczonemu niezrozumiałym, brutalnym hejtem. W takim klimacie mieć odwagę iść pod prąd, to jest właśnie wierność na …

Źródło: Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

Złocieniec. Uroczystości ogłoszenia św. Andrzeja Boboli patronem …

Złocieniec jest od czwartku drugim miastem w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (po Pile), które ma patrona. Zgodę na to, aby patronem Złocieńca został św. Andrzej Bobola, wyraził papież Franciszek. Wcześniej – odpowiadając na apel proboszczów …

Źródło: Drawsko-Pomorskie NaszeMiasto.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *