Ziobro: Zlecenie zabójstwa mnie to dowód, że jestem skuteczny

100 tys. głosów i brak mandatu. Najwięksi przegrani eurowyborów

Jak podała w czwartek „Rzeczpospolita”, 28-letni handlarz dopalaczami Jan S. zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, ponieważ uznał go za zagrożenie dla swoich nielegalnych interesów. Za wykonanie zlecenia S. miał oferować 100 tysięcy złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej.

Jan S. poszukiwany jest w całej Europie. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Do doniesień „Rz” odniósł się w oświadczeniu przesłanym PAP minister Ziobro. „Bandytom mówimy jedno – nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie. Czasy bezkarności przestępców właśnie się skończyły. W Polsce będzie twarde prawo, a prokuratorzy nie będą mieć litości dla przestępców, zwyrodnialców czy handlarzy narkotyków. Tacy ludzie muszą trafiać na długie lata za kraty, aby na polskich ulicach, parkach, w szkołach było bezpiecznie” – podkreślił Ziobro.

Zdaniem szefa resortu sprawiedliwości, opisywane zlecenie zabójstwa to dowód, jak dobrze działa zaostrzone prawo karne, które – jak zaznaczył – zostało zmienione właśnie po to, by rozprawić się z przestępcami.

„To dowód skutecznych działań nowej prokuratury, która wreszcie zaczęła rozbijać całe grupy przestępcze, niszczyć ich interesy i odbierać zdobyte na krzywdzie ludzkiej majątki. To wreszcie dowód na to, że mieliśmy rację, decydując się na twardą, bezkompromisową rozgrywkę z bandytami, nie zważając na głosy różnych środowisk, dla których ważniejsze są prawa sprawców, a nie prawa ofiar” – dodał minister.

„Rz” dotarła do szczegółów śledztwa dotyczącego podżegania do zabójstwa, które prowadzi Dolnośląski Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. „Na jego wniosek sąd wydał właśnie europejski nakaz aresztowania S., który w 2018 r. trafił do aresztu w Holandii za handel dopalaczami, ale wyszedł i zniknął. Śledczy mają jednak człowieka, któremu S. zlecił zabójstwo” – napisała gazeta.

Według informacji dziennika, sprawa zlecenia zabójstwa Ziobry wyszła na jaw przypadkiem – po tym, jak stołeczna policja w czerwcu 2018 roku rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą handlującą dopalaczami, w której działał Jan S.

„Jan S. uniknął wpadki – bo prawdopodobnie już wtedy przebywał w Holandii, gdzie chciał rozkręcić fabrykę dopalaczy. Jednak wkrótce wpadł jego współpracownik – „chemik” i zaczął sypać. Zeznał, że za zabicie ministra sprawiedliwości Jan S. zaoferował mu 100 tys. zł. Najpierw miał dostać zadatek, później resztę sumy” – czytamy.

„Ten sk…n podpisał nową ustawę. Zepsuł mi interes” –  miał stwierdzić S. pod adresem Ziobry, gdy „chemik” przesłał mu wywiad ministra z października 2018 roku zapowiadający, że „handlarze dopalaczami nie są bezkarni, także ci działający w internecie”. Ziobro mówił w nim też o zaostrzeniu prawa i traktowaniu handlarzy dopalaczami tak jak sprzedających narkotyki.

Według „chemika” wywiad rozsierdził Jana S., wkrótce po nim zlecił mu zabójstwo Ziobry. S. uznał, że pozbycie się ministra rozwiąże jego problemy i pozwoli mu dalej działać.


Czytaj więcej…

"Rz": handlarz dopalaczami zlecił zabójstwo ministra. Ziobro: to …

To dowód skutecznych działań nowej prokuratury, która wreszcie zaczęła rozbijać całe grupy przestępcze – oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do informacji "Rzeczpospolitej" o tym, że handlarz dopalaczami zlecił jego …

Źródło: TVN24

Ziobro o podejrzeniu zamachu na jego życie: Nie wystraszycie nas …

Bandytom mówimy jedno, nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie – oświadczył w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do doniesień o zleceniu zamachu na jego życie. Dodał, że zlecenie to dowodzi zasadności …

Źródło: TVP Info

Ziobro: Zlecenie zabójstwa mnie to dowód, że jestem skuteczny

Ta desperacja przestępców jest świadectwem, że państwo wreszcie działa, że jesteśmy skuteczni i z całą pewnością bandytom nie odpuścimy – tak Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny komentuje dzisiejszą publikację …

Źródło: Rzeczpospolita

Podejrzenie zamachu na życie Ziobry. Jest komentarz ministra …

Jak podała w czwartek "Rzeczpospolita", 28-letni handlarz dopalaczami Jan S. zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, ponieważ uznał go za zagrożenie dla swoich nielegalnych interesów. Za wykonanie zlecenia S. miał oferować 100 …

Źródło: tokfm.pl

Szef branży dopalaczy miał zlecić zabójstwo Zbigniewa Ziobry

Do sprawy odniósł się sam Ziobro. – Bandytom mówimy jedno: nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie. Czasy bezkarności przestępców właśnie się skończyły. W Polsce będzie twarde prawo, a prokuratorzy nie będą mieć litości dla przestępców, …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *