Zelmer rezygnuje z produkcji małego AGD

Eurowybory 2019. Exit poll: frekwencja wyniosła 43 proc.

Zelmer powstał w 1967 roku. Rzeszowskie Zakłady Elektromechaniczne przez dekady dostarczały do polskich domów mały sprzęt AGD.

Przedsiębiorstwo dobrze radziło sobie także po transformacji ustrojowej, pozostając liderem swojego segmentu w Polsce oraz święcąc sukcesy na rynkach ościennych, głównie w Rosji. Prężnie działająca spółka zwróciła uwagę niemieckiej grupy BSH, właściciela marek Bosch oraz Siemens.

W 2013 roku doszło do przejęcia polskiej marki za około 500 mln zł. W fabrykach, oprócz sprzętu podpisywanego jako Zelmer, zaczęły powstawać także produkty sygnowane niemieckimi markami. Gigant AGD zdecydował właśnie, że dla polskiej marki nie ma już miejsca w segmencie małego AGD.

Ursus chce produkować motocykle WSK

Ursus chce produkować motocykle WSKPrzeczytaj także

Ursus chce produkować motocykle WSK

Grupa BSH wzmacnia swój segment drobnego sprzętu AGD i planuje dalsze inwestycje w zakładzie produkcyjnym w Rogoźnicy k. Rzeszowa. Znane na całym świecie marki Bosch i Siemens będą głównymi markami firmy w tym segmencie. W wyniku szczegółowych analiz rynku firma skoncentruje się w segmencie małego AGD na swoich globalnych markach Bosch i Siemens.

Sprzęt marki Zelmer będzie oferowany do końca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów magazynowych – jeśli planujecie zakup małego AGD z polską marką, trzeba więc będzie się pospieszyć. Wszystkie produkty wychodzące z podrzeszowskiej fabryki w 2020 roku będą znane jako Bosch lub Siemens.

Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, zachwala podjętą decyzję, widząc w niej szansę na zwiększenie sprzedaży eksportowej.

Jako Grupa BSH podjęliśmy decyzję o produkcji nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych urządzeń małego AGD pod markami Bosch i Siemens w Rogoźnicy, ponieważ mamy tam bardzo doświadczoną i kompetentną załogę. Dzięki temu wzmocni się rola i pozycja Polski w globalnej sieci produkcyjnej BSH.

Grupa BSH uspokaja, że Zelmer nie zniknie całkowicie z rynku. Marka ma koncentrować się na podbijaniu rynku dużego sprzętu AGD, a więc lodówek, pralek i kuchenek. W tym segmencie nie może jednak pochwalić się taką rozpoznawalnością, jak na swoim głównym rynku.

Zobacz także: Tamagotchi wraca po 20 latach 

Wszystkie obecne znikające z rynku urządzenia Zelmera mają zapewnioną obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Jakiego sprzętu wolelibyście używać?


Czytaj więcej…

Bosch i Simens a nie Zelmer. Polska marka znika z wielu kultowych …

Zelmer, kultowy polski producent sprzętu AGD, może zniknąć z rynku. Grupa BSH, która wykupiła przedsiębiorstwo sześć lat temu, zmieniła strategię. Na odkurzaczach, mikserach, i robotach kuchennych ma być umieszczane logo Bosch lub Siemens.

Źródło: Gazeta.pl

Kultowa polska marka znika z rynku. Niemieccy właściciele zastąpią …

Sprzęt marki Zelmer będzie oferowany do końca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów magazynowych – jeśli planujecie zakup małego AGD z polską marką, trzeba więc będzie się pospieszyć. Wszystkie produkty wychodzące z podrzeszowskiej fabryki w …

Źródło: Antyradio.pl

Zelmer rezygnuje z produkcji małego AGD

Produkty marki Zelmer były kiedyś niezwykle popularne, a sama firma mogła pochwalić się tytułem lidera na rynku małego AGD w Polsce i Rosji. W 2013 r. została wykupiona przez niemiecki koncern BSH, w skład którego wchodzą tacy producenci jak Bosch …

Źródło: Komputer Świat

Sprzęty tej marki są w prawie każdym polskim domu. "Małe AGD" od …

Niemiecka grupa ogłosiła, że zawiesza produkcję mniejszych sprzętów pod szyldem Zelmera. Te obecne na rynku będą możliwe do kupienia do końca 2019 roku lub wyczerpania zapasów. Zamiast małego AGD Zelmer ma teraz markować większy sprzęt.

Źródło: INNPoland.pl

"Tak wygląda kłamstwo"! Eurodeputowana PO alarmuje, że znika …

Zelmer nie będzie już produkować małego sprzętu AGD-odkurzaczy, robotów kuchennych czy czajników elektrycznych, z których produkcji słynął przez lata”. Czy to oznacza, że za rządów, które tak ochoczo mówią o „repolonizacji” zniknie znana polska …

Źródło: wPolityce.pl

Legendarna polska marka znika ze sklepów. Niemcy ją wycofują

Zelmer, polska marka sprzętu AGD z długimi tradycjami, pomału przestaje istnieć. Niemieccy właściciele podjęli decyzję. Koncern BSH na razie wycofuje z produkcji małe AGD pod nazwą Zelmer, ale jak mówią media – marka idzie docelowo w odstawkę.

Źródło: Najwyższy Czas!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *