Zatrzymali nożownika z Bema. Policjanci dostali nagrody, a Bartosz …

Zatrzymali nożownika z Bema. Policjanci dostali nagrody, a Bartosz ...

Do ataku nożownika doszło 13 marca br. przed budynkiem komendy miejskiej Policji w Białymstoku. Dwie kobiety – matka z córką – zostały zaatakowane nożem przez mieszkańca Białegostoku. W wyniku interwencji podjętej przez świadka ataku agresor został oddzielony od kobiet, a następnie obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Jednej z kobiet świadek zdarzenia udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej, drugiej kobiecie pomocy udzielili policjanci.

Zobacz: Atak nożownika w Białymstoku na ul. Bema. Przy komendzie policji zaatakował dwie kobiety [ZDJĘCIA, WIDEO]

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i jego zastępca nadinsp. Kamil Bracha spotkali się dzisiaj w KGP z dwoma policjantami z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i ze świadkiem zdarzenia – Bartoszem Dudzińskim, by podziękować za ich postawę, a także nagrodzić ich za ogromny profesjonalizm, zdecydowane działanie i udzieloną pomoc.

Gen. insp. Jarosław Szymczyk podkreślił, że jest dumny z faktu, że wśród policjantów, swoich podwładnych, ma właśnie takich ludzi. Następnie komendanci wręczyli wyróżnionym policjantom listy gratulacyjne, nagrody pieniężne oraz upominki.

W obecności przełożonego uhonorowani zostali Naczelnik Wydziału Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kom. Piotr Klej i zastępca dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku sierż. szt. Adam Karawajczyk.

List gratulacyjny i upominki otrzymał również z rąk szefa Policji 24-letni świadek zdarzenia.

W uznaniu za bohaterską i godną naśladowania postawę przygotowano również niespodziankę dla Bartosza Dudzińskiego, który jest wielkim miłośnikiem piłki nożnej (trenuje oraz gra w jednym z klubów piłkarskich). Policjanci zorganizowali dla niego spotkanie z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Były selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej wręczył bohaterskiemu 24-latkowi na pamiątkę koszulkę reprezentacji i dwa bilety na najbliższy mecz polskich piłkarzy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Czytaj też: 40-latek, który zaatakował nożem dwie kobiety, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa [ZDJĘCIA]


Czytaj więcej…

Zatrzymali nożownika z Bema. Policjanci dostali nagrody, a Bartosz …

Policjanci dostali nagrody, a Bartosz Dudziński koszulkę Lewandowskiego i bilety na mecz PolskaŁotwa. 22.03.2019 14:45; aktualizacja: 22.03.2019 14:45; Kurier Poranny. (ren). Komendant Główny Policji wyróżnił dzisiaj dwóch policjantów z Białegostoku …

Źródło: Kurier Poranny

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *