Zaskakujący pomysł Wałęsy. W wywiadzie dla szwedzkiej gazety …

Zaskakujący pomysł Wałęsy. W wywiadzie dla szwedzkiej gazety ...

Lech Wałęsa zaskoczył. Domaga się likwidacji Unii Europejskiej

Lech Wałęsa ma pomysł na Unię Europejską. Jego zdaniem wspólnotę należy zlikwidować, a wszystkie kraje UE powinny zostać ponownie zmuszone do ubiegania się o członkostwo.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieWałęsa ma nowy pomysł na UE (PAP)

– Unia Europejska powstała w zupełnie innych warunkach niż te, jakie mają miejsce obecnie. Od dłuższego czasu ostrzegałem Niemcy i Francję, że nie da się uratować Unii, jeśli państwa członkowskie pójdą tak daleko w różnych kierunkach. Wówczas łatwiej jest zlikwidować Unię w jej obecnej formie i zacząć od nowa. Ale oni mnie nie słuchają – powiedział Wałęsa w rozmowie z “Aftonbladet”.

Dodaje, że wszystkie kraje, które należą do UE, po raz kolejny powinny ubiegać się o członkostwo we wspólnocie. A co potem? Polityk proponuje, by stworzyć listę 10 obowiązków, a także 10 zagwarantowanych praw.

– Czasami rozwój musi zrobić duży krok, aby iść do przodu. Jak wtedy, gdy w krótkim czasie przeszliśmy z komunizmu do demokracji. Teraz ponownie musimy zrobić taki duży skok – wytłumaczył Wałęsa. Były prezydent dodał również, że system polityczny w Europie i na Zachodzie jest zepsuty.

Zobacz także: #15LatRazem. Foodtruck WP w Holandii

Jednocześnie Lech Wałęsa nie potrafił wskazać, na kogo będzie głosować w nadchodzących wyborach do europarlamentu. – Będę głosować, muszę. Wybiorę najmniej szkodliwą opcję – dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: „Aftonbladet”

Polub WP Wiadomości


Czytaj więcej…

Lech Wałęsa w "Aftonbladet" proponuje likwidację UE

Były prezydent Lech Wałęsa postuluje w wywiadzie dla szwedzkiej popołudniówki “Aftonbladet” likwidację UE i budowę nowej wspólnoty. Gazeta określa propozycję byłego przywódcy Solidarności i laureata pokojowego Nobla jako “drastyczną”, która …

Źródło: Onet.pl

Lech Wałęsa postuluje likwidację Unii Europejskiej. "Łatwiej zacząć …

Lech Wałęsa odniósł się także do obecnej sytuacji w Polsce i zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Laureat pokojowej nagrody Nobla powiedział, że nie wie na kogo głosować, ale musi to zrobić, dlatego zagłosuje na "najmniejsze zło".

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Lech Wałęsa zaskoczył. Domaga się likwidacji Unii Europejskiej

Lech Wałęsa ma pomysł na Unię Europejską. Jego zdaniem wspólnotę należy zlikwidować, a wszystkie kraje UE powinny zostać ponownie zmuszone do ubiegania się o członkostwo. Głosuj. Głosuj. Podziel się. 606. Wałęsa ma nowy pomysł na UE (PAP).

Źródło: Wirtualna Polska

Zaskakujący pomysł Wałęsy. W wywiadzie dla szwedzkiej gazety …

… powiedział Lech Wałęsa w wywiadzie dla szwedzkiego dziennika "Aftonbladet". Gazeta określiła propozycję byłego prezydenta Polski jako "drastyczną". – Musimy zacząć od początku – trwał przy swoim Wałęsa i zaproponował budowę nowej wspólnoty.

Źródło: naTemat

Lech Wałęsa proponuje likwidację UE? Były prezydent udzielił …

Lech Wałęsa uważa, że wszystkie kraje Unii Europejskiej powinny ponownie zacząć ubiegać się o członkostwo we wspólnocie. Polityk dodał, że powinna powstać lista 10 obowiązków i 10 praw, którą każde państwo powinno podpisać. – Czasami rozwój …

Źródło: Wprost.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *