Zapowiedziano Hearthstone Wyjście z cienia

Zapowiedziano Hearthstone Wyjście z cienia
Hearthstone otrzyma nowy dodatek. - Zapowiedziano Hearthstone Wyjście z cienia - wiadomość - 2019-03-15

Hearthstone otrzyma nowy dodatek.

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało kolejny dodatek do karcianki Hearthstone, zatytułowany Wyjście z cienia. Rozszerzenie przyniesie ze sobą 135 nowych kart oraz kilka mechanik. Twórcy zdecydowali się także na zastosowanie innego podejścia do wątku fabularnego. Dodatek zadebiutuje 9 kwietnia 2019 roku na komputerach i urządzeniach mobilnych (iOS / Android).

Dodatek Wyjście z cienia przedstawi historię powrotu „największych złoczyńców Hearthstone”. Czarne charaktery, którym dotychczas nie udało się zrealizować swoich planów (m.in. wiedźma Hagatha, Madame Lazul czy doktor Huk), wzorem komiksowych antagonistów zjednoczą się w tzw. Lidze Z.Ł.A., pod wodzą Arcyzłodzieja Rafaama, znanego z rozszerzenia Liga Odkrywców. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii Hearthstone wątek fabularny rozszerzenia ma być kontynuowany przez rok.

Rozszerzenie wprowadzi do Hearthstone nową mechanikę sługusów. Będą to szczególne karty, które mogą pojawić się w grze tylko w wyniku zagrania zdolności specjalnej innej karty. Każdy sługus będzie stronnikiem o statystykach 1/1, posiadającym dodatkowo przydatny okrzyk bojowy (np. dający sojusznikom +1 do ataku oraz zdolność Szarża).

Drugą nowością będą Intrygi – niebezpieczne karty, które stają się tym silniejsze, im dłużej trzymamy je na ręce. Jak przekonują twórcy dodatku, mechanika ma działać w zgodzie z zasadą „trzech P sztuki złoczynienia”, czyli planowania, podłości i… „pcierpliwości”. Przykładowo, zaklęcie Intryga Zagłady zadaje 1 obrażenie wszystkim stronnikom, jeśli zagramy je od razu, jednak jego siła zwiększa się o jeden z każdą kolejną turą, w której trzymamy kartę na ręce.

Intrygi – nowa mechanika w dodatku Wyjście z cienia.

Intrygi – nowa mechanika w dodatku Wyjście z cienia.

Pewną ciekawostką mogą być również Nawiązania. Złoczyńcy zjednoczeni w Lidze Z.Ł.A są nam znani z poprzednich dodatków i każdy z nich wnosi ze sobą zagranie charakterystyczne dla DLC, w którym pojawił się po raz pierwszy. Za przykład może tu posłużyć karta Zakazane słowa, znana z rozszerzenia Przedwieczni bogowie.

Ostatnią nowością będą Dwuczary, czyli karty działające nieco podobnie do tych oznaczonych hasłem Echo z dodatku Wiedźmi Las. Będą to zagrania, które będzie można zastosować dwa razy – używając karty po raz pierwszy otrzymamy jej kopię, którą trzeba wykorzystać w tej samej lub następnej turze.

Dwuczary w Hearthstone.

Dwuczary w Hearthstone.

  1. Hearthstone – strona oficjalna


Czytaj więcej…

Zapowiedziano Hearthstone Wyjście z cienia

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało kolejny dodatek do karcianki Hearthstone, zatytułowany Wyjście z cienia. Rozszerzenie przyniesie ze sobą 135 nowych kart oraz kilka mechanik. Twórcy zdecydowali się także na zastosowanie innego podejścia …

Źródło: gry-online.pl

Hearthstone Wyjście z cienia zapowiedziane. Znamy szczegóły DLC

Hearthstone Wyjście z cienia skupia się na nowej koalicji superzłoczyńców. W grze pojawi się „liga zła” i cała zawartość trafi do zainteresowanych już 9 kwietnia – dodatek będzie jednocześnie dostępny na komputerach osobistych oraz urządzeniach …

Źródło: Portal PPE.PL (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *