Za nami 23. Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i …

Za nami 23. Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i ...

– Już od 23 lat Komenda Hufca ZHP im. Ziemi Kujawskiej w Aleksandrowie Kujawskim przy wsparciu Miejskiego Centrum kultury organizuje na wiosnę festiwal, który stanowi niebywałą okazję do spotkania dzieci, młodzieży i wychowawców, wymiany doświadczeń, integracji środowisk i podnoszenia kwalifikacji artystycznych uczestników – mówi Aleksandra Michalak, przewodnik. – Udział w tej imprezie niejednokrotnie stanowi silny impuls do aktywizacji społeczno-wychowawczej, umacnia więzi wśród harcerzy i instruktorów oraz szerszego grona przyjaciół ZHP.

W festiwalu uczestniczyli zarówno soliści jak i całe zespoły w dwóch kategoriach wiekowych – 6-12 lat Oraz 13-19. Ich wyczynom na scenie przyglądało się jury w składzie: hm. Dariusz Słomski, hm. Włodzimierz Słodowicz i dh. Zenon Ochociński.

Każdy z uczestników miał do wykonania dwa utwory – harcerski i turystyczny, które formą i treścią odpowiadały grupom wiekowym. Jury oceniło dobór piosenek, wykonanie, ogólny wyraz artystyczny, aranżację, a także przyznało dodatkowe punkty za teksty i kompozycje własne.

Czytaj także:Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim zaprasza do udziału w konkursie plastycznym

W młodszej kategorii solistów pierwsze miejsce zdobyła Martyna Domańska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Na drugim miejscu znalazła się Alicja Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Raciążku, na trzecim Nikola Lorenc ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim. Wśród starszych solistów główną nagrodę wyśpiewała Paulina Serafin ze Szkoły Podstawowej w Raciążku. Druga była Kinga Lorenc z Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, zaś trzecia Wiktoria Kordubska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim.

W kategorii zespołów w wieku 6-12 lat najlepszy okazał się duet Helena Małecka i Paulina Serafin ze Szkoły Podstawowej w Raciążku. Na drugim miejscu znalazł się Zespół wokalny "Moniuszki" ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ciechocinku, na trzecim Zespół wokalny "Dream Team" ze Szkoły Podstawowej w Świętem. W wyższej kategorii wiekowej zwyciężył zespół wokalny „ Kapela nie do zdarcia „ ze SzkołyPodstawowej w Ciechocinku, drugi był Zespół wokalny "Kulturki" z Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, zaś trzeciego miejsca nie przyznano.

Grand Prix tegorocznego Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej ”Wesoła Nutka” powędrowało do zespół wokalnego "MUZA" z Oratorium ks. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim.

Flash INFO, odcinek 10- najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.


Czytaj więcej…

Za nami 23. Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i …

W młodszej kategorii solistów pierwsze miejsce zdobyła Martyna Domańska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Na drugim miejscu znalazła się Alicja Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Raciążku, na trzecim Nikola Lorenc ze Szkoły …

Źródło: Ciechocinek NaszeMiasto.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *