Za krytykę gejów i imigrantów nie otrzyma Złotej Palmy? Afera na …

Poznaliśmy datę premiery nowej płyty Malika Montany

Rafalska o przyszłość programu "Rodzina 500 plus" po ewentualnej zmiany władzy zapytana została w Telewizji Republika.

"Przy każdej zmianie ekipy rządzącej jest niebezpieczeństwo odwrotu od istniejących programów, szczególnie takich programów, które są silnie identyfikowane z PiS, a takim programem jest rządowy program 'Rodzina 500 plus'"

– zaznaczyła.

Według minister, może pojawić się wówczas pokusa nie tylko likwidacji, lecz także istotnej zmiany programu w taki sposób, że "będzie w rachitycznym, cząstkowym kształcie". "Będzie zwijanie tego programu" – dodała.

Rafalska zauważyła, że pojawiają się również pomysły powiązania programu 500 plus z pracą.

"Ale co to znaczy? Że matka, która ma szóstkę dzieci, jak nie będzie pracowała, to jej dzieci stracą prawo do świadczenia?"

– powiedziała.

Jak podkreśliła, taka kobieta, choć nie pracuje zawodowo, to jednak zajmuje się opieką nad dziećmi i obowiązkami domowymi. "Nie mówiąc już o tym, że każdy z nas ma prawo do decyzji indywidualnych i osobistych" – dodała.

[polecam:https://niezalezna.pl/270739-rafalska-o-sukcesie-500-plus-rodzi-sie-wiecej-dzieci-choc-kobiet-w-wieku-rozrodczym-jest-mniej]

Rafalska przypomniała, że dziś prezydent Andrzej Duda podpisze nowelę ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z ustawą, świadczenie "Rodzina 500 plus" będzie przysługiwało bez względu na dochód, również na pierwsze dziecko w rodzinie.

Rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus" także na pierwsze i jedyne dziecko to jeden z punktów tzw. nowej piątki PiS.

[polecam:https://niezalezna.pl/271500-rodzina-500-plus-z-podpisem-prezydenta]

Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze jest wypłacane tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych – 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością.

Po rozszerzeniu programu 500 plus będzie przysługiwać na wszystkie dzieci do 18 lat. Prawo do świadczenia będą miały również dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18 lat).


Czytaj więcej…

Kontrowersyjna Złota Palma dla Alaina Delona. Autorzy internetowej …

Alain Delon to francuski aktor, producent, scenarzysta i reżyser filmowy. Jest jedną z największych gwiazd kina europejskiego lat 60. i 70. XX wieku, twarzą francuskiej Nowej fali, oraz symbolem męskiego seksapilu. Jako aktor wykreował specyficzny …

Źródło: Wprost.pl

Za krytykę gejów i imigrantów nie otrzyma Złotej Palmy? Afera na …

Od kilku dni świat kultury koncentruje się na francuskim Cannes, gdzie we wtorek wieczorem rozpoczął się 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Emocje podgrzewa fakt, że honorową Złotą Palmę ma odebrać gwiazdor francuskiego kina Alain Delon.

Źródło: m.niezalezna.pl

Kolejny tęczowy absurd! Wybitny aktor nie otrzyma nagrody bo jest …

Znany francuski aktor Alain Delon może nie otrzymać Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes. Dlaczego? Bo jego publiczne wypowiedzi zostały uznane za niepoprawne politycznie. O co konkretnie chodzi? Otóż Alain Delon wielokrotnie wypowiadał się …

Źródło: Najwyższy Czas!

Czy seksista i homofob może dostać nagrodę za aktorstwo? W …

Alain Delon (ur. 8 listopada 1935 r. w Sceaux) jest aktorem, scenarzystą, producentem i reżyserem, przedstawicielem francuskiej Nowej Fali – uważanym za jedną z ikon kina europejskiego lat 60. i 70. XX w. – odnoszącym sukcesy zarówno komercyjne, jak i …

Źródło: Dziennik.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *