Wypadek pociągu z karetką pogotowia

Wypadek pociągu z karetką pogotowia

3 kwietnia przed godziną 16 doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym przy ulicy Poznańskiej/Wczasowej w Puszczykowie.

Pilne: Potrzebna krew dla poszkodowanego!

W wyniku zderzenia z karetką pogotowia lokomotywa TLK Artus uległa wykolejeniu. Karetka utknęła wcześniej pomiędzy zablokowanymi szlabanami. Następnie uderzył w nią rozpędzony pociąg.  Karetką jechały trzy osoby. Dwie zginęły, natomiast jedna została ranna.

Dworzec w Puszczykowie: akcja ratunkowa po zderzeniu pociągu z karetką

Dworzec w Puszczykowie: akcja ratunkowa po zderzeniu pociągu z karetką pogotowia; źródło: LOKOMOTYWOWNIA LESZNO – fot. Piotr RADOMSKI

W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z lokalnych jednostek SP, policja oraz pogotowie ratunkowe. Ruch na linii Poznań – Leszno w obu kierunkach był przez długi czas zablokowany.

Pilne: Potrzebna krew dla poszkodowanego.

Podczas wypadku karetki pogotowia z pociągiem ucierpiał ratownik medyczny. Ratował życie i zdrowie ludzi teraz on potrzebuje naszego wsparcia. Zwracamy się z prośbą o oddawanie krwi w Rckik Poznań lub Oddziałach Terenowych. Szpital w Puszczykowie. Więcej info: 💉 Pilne! Potrzebna krew dla rannego ratownika; Krwiodawcy Wielkopolska

Wykolejona lokomotywa (Puszczykowo)

Wykolejona lokomotywa (Puszczykowo); źródło: LOKOMOTYWOWNIA LESZNO – fot. Piotr RADOMSKI

puszczykowo wypadek lokomotywy z karetką pogotowia

Puszczykowo: wypadek lokomotywy z karetką pogotowia fot. czytelnik GMP

Rzecznik pogotowia ratunkowego w Poznaniu Robert Judek poinformował, że karetką podróżowało trzech ratowników medycznych, którzy jechali do szpitala w Puszczykowie. Dwóch zginęło na miejscu, trzeci został ranny.

Lokomotywa po zderzeniu z ambulansem (Puszczykowo)

Lokomotywa po zderzeniu z ambulansem (Puszczykowo); źródło: LOKOMOTYWOWNIA LESZNO – fot. Piotr RADOMSKI

W karetkę uderzył pociąg “Artus” relacji Katowice – Gdynia. W pociągu znajduje się 100 pasażerów. W tej chwili zostały zamówione cztery autobusy, którymi podróżni dotrą do Poznania – tłumaczy Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

– O godzinie 19:25 służby techniczne wznowiły ruch pociągów pomiędzy Mosiną, a Luboniem k. Poznania (trasa Wrocław – Poznań). Pociągi kursują jednym torem. Odwołana została zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie pociągu relacji Katowice – Gdynia zostali przewiezieni autobusami do Poznania, skąd kontynuują dalszą podróż. Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. O godzinie 15:50 na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy Mosiną a Luboniem k. Poznania, karetka pogotowia wjechała pod nadjeżdżający pociąg relacji Katowice – Gdynia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo.  Na miejscu pracują służby. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia. – podaje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

wypadek w Puszczykowie

fot.: czytelnik GMP

Na chwilę przed zderzeniem karetka została sfotografowana przez jednego z kierowców

Na chwilę przed zderzeniem karetka została sfotografowana przez jednego z kierowców źródło: WTK

Opis zdarzenia

W wyniku uderzenia karetka transportowa z bardzo dużą siłą została przygnieciona do betonowego peronu. Auto zostało całkowicie zmiażdżone. Do wyciągnięcia załogi konieczny był ciężki sprzęt. Niestety dwie osoby z załogi zginęły na miejscu. 40-letni ratownik medyczny oraz 30-letni lekarz. Kierowca pojazdu z ciężkimi obrażeniami przeżył, a po wyciągnięciu przez strażaków był przytomny. Został on natychmiast przetransportowany do szpitala w Puszczykowie. Lekarze określają jego stan jako średnio-ciężki. Nikt z ok. stu pasażerów i załogi pociągu nie odniósł obrażeń w tym wypadku.

Fragment pojazdu (ambulans)

Fragment pojazdu (ambulans); źródło: LOKOMOTYWOWNIA LESZNO – fot. Piotr RADOMSKI

Wypadek skomentował już premier Mateusz Morawiecki, wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann czy rzeczniczka prasowa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska, a także lekarze, znajomi i przyjaciele poszkodowanego:

Jestem niezwykle wstrząśnięty tą sytuacją, która nigdy nie powinna się zdarzyć. Zginęły osoby, które swoją pracą każdego dnia służyły innym, które ratowały ludzkie życie. Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim – powiedział wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann

W związku z tragiczną śmiercią lekarza Wielkopolskiej Izby Lekarskiej po wypadku karetki w Puszczykowie w dniu 3 kwietnia 2019 roku prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier wraz z lekarzami Wielkopolskiej Izby Lekarskiej składa Rodzinie oraz Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia oraz deklaruje Rodzinie pomoc w tych trudnych chwilach – przekazała rzeczniczka prasowa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska.

“Koledzy. Niech Wam będzie dobrze w tym niebie, dziękuję Wam za wspaniałą służbę, przyjaźń, sercem jesteśmy z Wami . Nie zawiedziemy Was.”

Ocena artykułu: 8.1/10 (Głosujących: 10)

⚠️ Wypadek pociągu z karetką pogotowia, 8.1 out of 10 based on 10 ratings


Czytaj więcej…

Wypadek pociągu z karetką pogotowia

W związku z tragiczną śmiercią lekarza Wielkopolskiej Izby Lekarskiej po wypadku karetki w Puszczykowie w dniu 3 kwietnia 2019 roku prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier wraz z lekarzami Wielkopolskiej Izby …

Źródło: GMP

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *