Wypadek na spływie przełomem Dunajca. Nie żyje flisak

Wypadek na spływie przełomem Dunajca. Nie żyje flisak

Wypadek zdarzył się na wysokości Sromowiec Niżnych niedaleko przystani początkowej spływu około 11.30. Flisak stracił równowagę i wypadł z tratwy. Został wyciągnięty z wody i był reanimowany na brzegu po stronie słowackiej.

Na tratwie znajdowało się 10-ciu turystów oraz dwóch flisaków. Po wypadku tratwa dobiła do słowackiego brzegu Dunajca, ponieważ rzeka na tym odcinku stanowi granicą państwa. Poszkodowanego z wody wyłowił drugi flisak i przypadkowy wędkarz. Pozostałym osobom nic się nie stało.

Ponieważ wypadek zdarzył się po stronie słowackiej, to postępowanie na obecną chwilę prowadzą słowaccy funkcjonariusze 

Rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

Spływ przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji Małopolski. Każdego roku ze spływu korzysta ponad 300 tys. turystów. Spływ odbywa się na drewnianych tratwach, a każda z nich jest obsługiwana przez dwóch flisaków. Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich organizuje spływy od 1934 r., ale pierwsze spływy turystyczne organizowano tu już w połowie XIX wieku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP


Czytaj więcej…

Wypadek na spływie Dunajcem w Pieninach. Flisak wypadł z tratwy

Na tratwie znajdowało się 11 turystów oraz drugi flisak. Po wypadku tratwa dobiła do brzegu. Ze wstępnych informacji wynika, że drugi flisak również znalazł się w wodzie, prawdopodobnie ratował kolegę. Spływ przełomem Dunajca to jedna z największych …

Źródło: RMF 24

Wypadek na spływie przełomem Dunajca. Nie żyje flisak

Na spływie przełomem Dunajca w środę 50-letni flisak wypadł z tratwy przewożąc turystów. Mężczyzna wpadł do lodowatej wody. Mimo reanimacji nie udało się go uratować – poinformowali słowaccy ratownicy górscy.

Źródło: polsatnews.pl

Wypadek podczas spływu przełomem Dunajca. Nie żyje flisak

Podczas spływu przełomem Dunajca 50-letni flisak wypadł z tratwy przewożącej turystów. Mężczyzna wpadł do lodowatej wody. Mimo reanimacji nie udało się go uratować – poinformowali w środę słowaccy ratownicy górscy.

Źródło: TVP Info

Dramat na Dunajcu. Flisak wypadł z tratwy przewożącej turystów …

Na tratwie znajdowało się 10-ciu turystów oraz dwóch flisaków. Po wypadku tratwa dobiła do słowackiego brzegu Dunajca, ponieważ rzeka na tym odcinku stanowi granicą państwa. Poszkodowanego z wody wyłowił drugi flisak i przypadkowy wędkarz.

Źródło: m.niezalezna.pl

Tragedia na spływie przełomem Dunajca. Nie żyje flisak

Flisak stracił równowagę i wypadł z tratwy. Został wyciągnięty z wody i był reanimowany na brzegu po stronie słowackiej. Na tratwie znajdowało się 10-ciu turystów oraz dwóch flisaków. Po wypadku tratwa dobiła do słowackiego brzegu Dunajca, ponieważ …

Źródło: Radio ZET

Pieniny. Wypadek na Dunajcu. Nie żyje flisak, który wypadł z tratwy

Ostatni wypadek z udziałem łodzi flisackich na trasie spływu Przełomu Dunajca miał miejsce 1 maja. Wtedy z jednej z tratw wypadł flisak, który zaczął się topić. Mężczyznę udało się jednak uratować, a akcję ratunkową przeprowadzili flisacy z innej łodzi.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wypadek w Przełomie Dunajca. Flisak nie żyje (AKTUALIZACJA)

@łosoś, @sprycha Czy wy nie rozumiecie, że tu nikt nikogo nie zmusza, żeby płyną łodziami, każdy turysta sam przychodzi do kasy i wykupuje bilet, czym pokazuje, że chce płynąć i widzi, jakie są warunki, a dla flisaka to jest praca, w której taki deszcze nie …

Źródło: 24tp.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *