Wypadek autokaru z turystami na Maderze. Co najmniej 28 ofiar …

Wypadek autokaru z turystami na Maderze. Co najmniej 28 ofiar ...

W wypadku autokaru w środę wieczorem na portugalskiej wyspie Madera zginęło co najmniej 28 turystów z Niemiec. Pojazdem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym kilku obywateli Portugalii.

Jak poinformował telewizję RTP prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa, wszyscy, którzy zginęli w wypadku, to obywatele Niemiec. Zapowiedział też, iż w nocy poleci na Maderę, z której w najbliższych godzinach przetransportowani zostaną do Lizbony ranni.

Z informacji, jakie przekazały władze maderskiej gminy Santa Cruz, wynika, że w wypadku autokaru zginęło 17 kobiet i 11 mężczyzn.
Według portugalskich mediów pojazdem podróżowało 53 pasażerów, z których większość to obywatele Niemiec. Wśród rannych jest też m.in. kierowca autokaru i przewodnik grupy. Obaj są Portugalczykami.

W akcji ratowniczej na popularnej wśród polskich turystów wyspie bierze udział łącznie 20 pojazdów służb medycznych oraz straży pożarnej. W trakcie akcji konieczne było użycie sprzętu do rozcięcia karoserii, aby dostać się do niektórych ofiar.

Do zdarzenia doszło o godz. 18.30 czasu lokalnego, kiedy w autokarze, który wyjechał z jednego z lokalnych hoteli, wystąpiła awaria układu hamulcowego. Zjeżdżający w dół pojazd wypadł z drogi, uderzył w znajdujący się w pobliżu pobocza mur i przekoziołkował, spadając kilka metrów w dół.

Według maderskich mediów kierowca autokaru miał duże doświadczenie w kierowaniu pojazdami na wyspie, a droga, po której, jechał była sucha.


źródło:


Czytaj więcej…

Wypadek autokaru na Maderze. Wielu zabitych i rannych

W środę wieczorem na portugalskiej wyspie Madera doszło do tragicznego wypadku autokaru. Zginęło co najmniej 28 osób. Pojazdem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym kilku obywateli Portugalii.

Źródło: TVN24

Madera. Autokar rozbił się na wzgórzu. Nie żyje 28 turystów z …

Stan rannych nie jest na razie znany. Na miejscu jest kilkanaście karetek pogotowia, trwa akcja ratunkowa. Polska Agencja Prasowa donosi, w oparciu o wypowiedź rzeczniczki prasowej obrony cywilnej na Maderze, że wśród ofiar wypadku autobusu nie ma …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Katastrofa autokaru na Maderze

W wypadku autokaru w środę wieczorem na portugalskiej wyspie Madera zginęło co najmniej 28 turystów z Niemiec. Pojazdem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym kilku obywateli Portugalii. Jak poinformował telewizję RTP prezydent Portugalii Marcelo …

Źródło: TVP Info

Portugalia: wypadek autokaru na Maderze, wiele ofiar śmiertelnych

Jak poinformowała rzecznik prasowa obrony cywilnej na Maderze Maria Carmo, wśród ofiar wypadku autobusu na portugalskiej wyspie nie ma Polaków. – W dalszym ciągu prowadzona jest identyfikacja osób, które ucierpiały. Z informacji, jakimi dysponujemy …

Źródło: Onet.pl

Wypadek autokaru z turystami na Maderze. Co najmniej 28 ofiar …

Tragiczny wypadek autokaru na Maderze. Z informacji lokalnych władz i mediów wynika, że zginęło co najmniej 28 osób. Rzeczniczka prasowa obrony cywilnej na Maderze Maria Carmo powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że wśród ofiar nie ma Polaków.

Źródło: Wprost.pl

Wypadek autokaru z turystami na Maderze. Zabici i ranni

Co najmniej 15 osób zginęło, a kilkanaście osób zostało rannych w wypadku autokaru na portugalskiej Maderze. Autobus zjechał ze skarpy tuż po zabraniu turystów z hotelu. Głosuj. Głosuj. Podziel się. 30. Autobus uderzył w budynek i zjechał ze skarpy …

Źródło: Wirtualna Polska

Tragiczny wypadek autobusu na Maderze. Nie żyje 28 osób

Tragiczny wypadek autobusu turystycznego w miejscowości Canico na portugalskiej Maderze. Zginęło ponad 20 osób, a wielu jest rannych. REKLAMA. Miejsce wypadku na Maderze /HOMEM GOUVEIA /PAP/EPA. Miejsce wypadku na Maderze /HOMEM …

Źródło: rmf24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *