Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019. Kosma …

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019. Kosma ...
- Przy bardzo dobrej frekwencji PiS potwierdziło swój mandat. To jest bardzo ważne dla nas, bo byliśmy oskarżani, że chcemy Polskę z UE wyprowadzić - komentuje Kosma Złotowski/fot. Archiwum

– Przy bardzo dobrej frekwencji PiS potwierdziło swój mandat. To jest bardzo ważne dla nas, bo byliśmy oskarżani, że chcemy Polskę z UE wyprowadzić – komentuje Kosma Złotowski/fot. Archiwum

Komentując wstępne sondażowe wyniki wyborów europoseł Kosma Złotowski nie ukrywał radości z wygranej i satysfakcji, że Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny uzyskało największe poparcie społeczne.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 42,4 procent głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego – wynika z sondażu exit-poll zrealizowanego przez IPSOS dla telewizji TVP, Polsat i TVN. Drugie miejsce w badaniu prowadzonym dziś przed lokalami wyborczymi zajęła Koalicja Europejska – 39,1 procent. Jeśli wyniki sondażu potwierdzą się, do Parlamentu Europejskiego dostaną się także kandydaci Wiosny – 6,6 procent oraz Konfederacji – 6,1 procent. Pięcioprocentowego progu nie przekroczyły komitety Kukiz’15 – 4,1 procent oraz Lewica Razem – 1,3 procent. Prognozowana frekwencja wyniosła 43 procent – wynika z sondażu exit-poll.

Zgodnie z sondażem, Koalicja Europejska wygrała w naszym, kujawsko-pomorskim okręgu. Z prognozy podziału mandatów wynika, że europosłami z naszego regionu będą Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości i Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej.

– Przy bardzo dobrej frekwencji PiS potwierdziło swój mandat. To jest bardzo ważne dla nas, bo byliśmy oskarżani, że chcemy Polskę z UE wyprowadzić. Jesteśmy poważną siłą, dowiedliśmy tego w kolejnych wyborach i dowiedziemy tego również jesienią – komentował Kosma Złotowski.

Europoseł Janusz Zemke pogratulował konkurentom wygranej. – Zwyciężyło PiS, ale Koalicja Europejska uzyskała bardzo dobry wynik – mówił. – Jesteśmy niestety najmniejszym okręgiem wyborczym w Polsce i tu zdobycie trzech mandatów graniczy z cudem. Najprawdopodobniej więc będziemy mieli dwa mandaty – zdobędą je Kosma Złotowski z PiS i Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej – przypuszczał.

Marcin Sypniewski uznał uzyskany wynik Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy za satysfakcjonujący.- Jesteśmy nową siłą w Polsce. Bardzo mnie cieszy, że blisko 800 tys. Polaków zagłosowało na naszą formację – mówił.

Mówi Kosma Złotowski

Mówi Marcin Sypniewski

Mówi Janusz Zemke


Czytaj więcej…

Radosław Sikorski wygrał w kujawsko-pomorskim. Za nim Kosma

Mandaty do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim zdobyli Radosław Sikorski (KE) oraz Kosma Złotowski (PiS). W Toruniu i Bydgoszczy wyraźnie wygrała Koalicja Europejska. Jednak, im bardziej na wschód okręgu …

Źródło: TVN24

Kujawsko-Pomorskie: Radosław Sikorski wygrał z Kosmą Złotowskim

W okręgu nr. 2 obejmującym województwo kujawsko-pomorskie liderami list obu największych komitetów byli doświadczeni politycy. Tylko jeden z nich – Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości – ma już za sobą pracę w Parlamencie Europejskim.

Źródło: TVP Info

Kosma Złotowski. Polityk po wielu przejściach znów został europosłem

Kosma Złotowski, który był "jedynką" PiS na liście w województwie kujawsko-pomorskim, zgodnie z przewidywaniami zdobył mandat europosła. Ma przebogatą historię polityczną, ale dopiero pierwszy raz został wybrany na to samo ważne stanowisko, …

Źródło: Onet.pl

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019. Kosma

Sam Kosma Złotowski w najważniejszym przemówieniu kampanii powtórzył tezy o nowym człowieku, którego próbuje się wychowywać w Europie. – Wychowuje się ludzi bez tożsamości narodowej. Mówi się, że należy się też pozbyć tożsamości płciowej.

Źródło: Bydgoszcz.Wyborcza.pl

Kosma Złotowski: Jesteśmy poważną siłą, dowiedliśmy tego w …

Komentując wstępne sondażowe wyniki wyborów europoseł Kosma Złotowski nie ukrywał radości z wygranej i satysfakcji, że Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny uzyskało największe poparcie społeczne.

Źródło: Radio PiK

Eurowybory 2019. Wyniki z PKW: Sikorski i Złotowski europosłami

Ale to za mało, żeby zdobyć mandat. W okręgu numer 2 europosłami zostaną Radosław Sikorski (129 tys.) i Kosma Złotowski (107 tys.). Ten ostatni zdobył prawie dwa razy więcej głosów, niż Tomasz Latos, „dwójka” PiS (56 tys.). Przeglądając wyniki w oczy …

Źródło: Torun.Wyborcza.pl

Są oficjalne wyniki eurowyborów w regionie. Europosłami Sikorski i …

Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej i Kosma Złotowski z PiS – to nowi europosłowie z Kujawsko-Pomorskiego. Liderzy list zdobyli najwięcej głosów – kolejno 129 tys. i 107 tys. Wybory w naszym regionie zwyciężyła Koalicja Europejska. Dostała 46 proc.

Źródło: Tylko Toruń (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *