Wyniki wyborów do europarlamentu z 96 proc. komisji wyborczych …

Wyniki wyborów do europarlamentu z 96 proc. komisji wyborczych ...

Wybory do europarlamentu 2019. SPECJALNY SERWIS TVN24.PL >>>

Rzecznik PKW przekazał przed godziną 12, że komisja oczekuje na ostatnie protokoły z Warszawy i Krakowa.

Państwowa Komisja Wyborcza po godzinie 8 rano opublikowała dane po podliczeniu 99,31 proc. głosów. Na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, na które oddano 45,56 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z wynikiem 38,30 proc. Trzecie miejsce zajęła Wiosna, na którą oddano 6,04 procent głosów.

Poniżej progu wyborczego, który wynosi 5 proc. głosów, znajduje się komitet Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy, który uzyskał 4,55 procent głosów.

Kukiz’15 zdobył poparcie na poziomie 3,70 procent, a Lewica Razem 1,24 procent głosów.

Pozostałe komitety wyborcze uzyskały wyniki na poziomie niższym niż 1 proc.

Dane PKW po przeliczeniu głosów z 99,31 proc. komisji wyborczych

W poniedziałek o godzinie 7 rano, na pierwszej w tym dniu konferencji prasowej, zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej informował, że obecnie PKW czeka na protokoły z 13 okręgowych komisji wyborczych. Jak dodał, dopiero wtedy będzie można przejść do podziału mandatów na poszczególne listy wyborcze.

Poinformował także, że frekwencja w wyborach wyniosła 45,42 procent.

Oglądaj

Kto głosował na Prawo i Sprawiedliwość? Podział według wyborców
Kto głosował na Prawo i Sprawiedliwość? Podział według wyborców

Na pytanie, kiedy będą znane ostateczne wyniki w wyborach do Parlamentu Europejskiego Marciniak odpowiedział, że „możliwie najszybciej”. Dopytywany, czy jest to kwestia godzin, zastępca przewodniczącego PKW odparł: – Kwestia godzin, to na pewno.

– Biorąc pod uwagę, że od zakończenia głosowania minęło 10 godzin, to nie pamiętam, żeby o tej porze tyle już protokołów komisji obwodowych trafiło do systemu – zauważył.

Oglądaj

PKW podaje statystyki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Wideo: tvn24
PKW podaje statystyki wyborów do Parlamentu Europejskiego

O godzinie czwartej w nocy Ipsos opublikował trzeci sondaż late poll przeprowadzony dla TVN24. Wyniki poszczególnych komitetów uległy zmianie w porównaniu do sondażu z godz. 2.

Według late poll Ipsosu, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 45,3 proc. głosów. To przekłada się na 26 mandatów – o jeden więcej w porównaniu z wcześniejszym badaniem.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie zagłosowało 37,9 proc. ankietowanych. To oznacza, że KE zdobyła 21 mandatów w europarlamencie.

Trzecie miejsce, według zaktualizowanego sondażu late poll, zajęła Wiosna – partię tę poparło 6,0 proc. badanych. Tym samym partia Roberta Biedronia zdobyła trzy mandaty w PE.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy straciła jeden mandat w stosunku do wcześniejszych sondaży. Według prognozy na tę listę zagłosowało 5,2 proc. badanych.

Partie poniżej 5-procentowego progu wyborczego:

Kukiz’15 według sondażu late poll zdobyło 3,8 proc. głosów.

Lewica Razem uzyskała 1,4 proc. poparcia, a na inne ugrupowania zagłosowało 0,4 proc.

Sondażowa frekwencja według sondażu late poll wynosi 43,4 proc.

Jako pierwszy, o godzinie 21 podaliśmy sondaż exit poll przeprowadzony przez Ipsos dla TVN24. Według tamtego sondażu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 42,4 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska z wynikiem 39,1 proc. ankietowanych.

Ostatnie miejsce podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna – partię tę poparło 6,6 proc. badanych.

Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy według pierwszego sondażu powyborczego zagłosowało 6,1 proc.

Ugrupowanie Kukiz’15 według sondażu exit poll zdobyło 4,1 proc. głosów. Na Lewicę Razem zagłosowało 1,3 proc. ankietowanych. Na inne ugrupowania – 0,4 proc.

Sondażowa frekwencja w wyborach do europarlamentu według sondażu exit poll wyniosła 43 proc.

Po ogłoszeniu sondażowych wyników w sztabie PiS przemówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podziękował wszystkim „doradcom, socjologom, wszystkim, którzy przez cały czas z z ogromnym wysiłkiem, w momentach lepszych i w takich, w których się wydawało, że będzie gorzej nie rezygnowali, pracowali i jeszcze raz pracowali”.

– To jest pierwsza połowa meczu – skomentował z kolei przeowdniczący PO Grzegorz Schetyna. – Wszyscy kochamy sport. Wiemy, że wszystko jest przed nami. Zrobiliśmy wielki krok wspólnie, razem. Zbudowaliśmy Koalicję Europejską i to jest nasz wielki sukces – dodał. Podziękował również „Polkom, Polakom, którzy głosowali na nas”.

– Blisko siedem milionów głosów oddanych na Koalicję Europejską to wielki sukces – podsumował.

CZYTAJ RELACJĘ Z WIECZORU WYBORCZEGO NA TVN24.PL >>>


Czytaj więcej…

Wyniki wyborów do europarlamentu: Przewaga PiS nad KE. Dane …

Zdobywając 525 tys. głosów Beata Szydło (PiS) uzyskała w wyborach do PE najlepszy wynik w Polsce. Wicepremier była liderką listy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Pięć lat temu największym wygranym europejskich wyborów był Jerzy Buzek (PO), …

Źródło: RMF 24

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jakie wyniki w …

W wyborach do europarlamentu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, drugie miejsce zdobyła Koalicja Europejska – podaje PKW na podstawie danych z 99,25 proc. komisji. Są jednak okręgi, w których KE zdobyła lepszy wynik niż partia rządząca. Podajemy …

Źródło: Onet.pl

PKW podliczyła ponad 99 procent głosów. Ostateczne wyniki to …

Polacy wybrali w niedzielę posłów do Parlamentu Europejskiego. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała w poniedziałek rano dane po podliczeniu 99,25 procent głosów. Zgodnie z nimi Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 45,57 procent głosów, …

Źródło: TVN24

Wyniki wyborów do europarlamentu 2019. PiS zwiększył przewagę

Najnowsze dane z PKW wskazują, że PiS – mimo wahnięć – zwiększył przewagę nad Koalicją Europejską w porównaniu do wyników sondażowych Podczas gdy wstępne wyniki exit poll pokazywały niewielką przewagę ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, …

Źródło: Money.pl

Wyniki wyborów do PE, jest spora niespodzianka. Relacja na żywo

Miażdżąca przewaga PiS nad Koalicją Europejską, Konfederaci pod progiem wyborczym – takie sensacyjne wieści płyną po przeliczeniu ponad 99 proc. głosów. Przypomnijmy, że sondażowe wyniki dawały Konfederatom miejsce w PE, a różnica między PiS i …

Źródło: fakt.pl

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prawo i …

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS otrzymała 46,01 proc. głosów, Koalicja Europejska – 37,87 proc., Wiosna – 6,02 proc., Konfederacja – 4,55 proc., Kukiz'15 – 3,71 proc., Lewica Razem – 1,23 proc. – wynika z danych PKW po przeliczeniu głosów z …

Źródło: Newsweek Polska

Wyniki wyborów do europarlamentu z 96 proc. komisji wyborczych …

Wyniki wyborów do europarlamentu z 96 proc. komisji wyborczych. PiS bezapelacyjnie wygrywa z ogromną przewagą. Koalicja Europejska uzyskała 37,9 proc. głosów a Wiosna 6 proc. Reszta partii pod progiem. Konfederacja zdobyła 4,55 proc. głosów, …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *