Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa w stolicy …

Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa w stolicy ...

Według sondażu expit poll przygotowanego przez IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu Koalicja Europejska (KE) wygrała tegoroczne Eurowybory w Warszawie. Kandydatem, który uzyskał najwięcej głosów, był Włodzimierz Cimoszewicz (KE).GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieW Warszawie kandydatem, który zdobył największą liczbę głosów, był Włodzimierz Cimoszewicz z Koalicji Europejskiej. Tuż za nim uplasowali się Jacek Saryusz-Wolski (PiS) i Danut Hübner (KE). Cała trójka otrzyma mandaty. Oprócz nich z okręgu warszawskiego w Parlamencie Europejskim prawdopodobnie zasiądą Kamila Gasiuk-Pihowicz (KE) i Robert Biedroń (lider parti Wiosna).

Wedlug sondażu exit poll blank”>Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej głosów w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na tę partię zagłosowało 42,4 proc. wyborców. PiS otrzyma 24 mandaty. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska (39,1 proc. głosów, 22 mandaty). Ponad progiem znalazły się jeszcze blank”>Wiosna (6,6 proc. głosów, 3 mandaty) i Konfederacja (6,1 proc. głosów, 3 mandaty).

Źródło: TVN 24


Czytaj więcej…

Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa w stolicy …

Według sondażu expit poll przygotowanego przez IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu Koalicja Europejska (KE) wygrała tegoroczne Eurowybory w Warszawie. Kandydatem, który uzyskał najwięcej głosów, był Włodzimierz Cimoszewicz (KE). Głosuj. Głosuj.

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *