Wyłudziła ponad 760 tys. zł. Fałszywa dziedziczka posiedzi za to 4 lata

Morderca z sąsiedztwa. Recenzja filmu "Podły, okrutny, zły"

28-letnia Anna Sorokin urodziła się w Rosji, ale jako nastolatka wraz z rodziną przeprowadziła się do Niemiec. Amerykański Urząd ds. Imigracji i Ceł stwierdził w oświadczeniu, że nielegalnie przekroczyła granicę Stanów Zjednoczonych. W latach 2016-2017 Sorokin dopuściła się wielu oszustw, wyłudzając ponad 200 000 dolarów.

Oszustka była znana na Manhattanie jako Anna Delvey. Ukrywając się pod fałszywym nazwiskiem, Sorokin utrzymywała, że jest dziedziczką niemieckich miliarderów i ma do dyspozycji wielomilionowy fundusz powierniczy. Używając fałszywych wyciągów bankowych, brała pożyczki i wyłudzała pieniądze na loty prywatnym samolotem czy mieszkanie w luksusowym hotelu w Nowym Jorku. Sorokin oszukała także swojego znajomego, który zapłacił 62 tys. dolarów za ich wspólną podróż do Maroka, kiedy jej karta kredytowa została odrzucona. 

Sąd w Nowym Jorku uznał Sorokin za winną, jednak wciąż nie wiadomo, jaka kara zostanie jej wymierzona. Fałszywej dziedziczce grozi od czterech do dwunastu lat pozbawienia wolności. Możliwe, że Sorokin zostanie deportowana do Niemiec i tam odbędzie karę.

Anna Sorokin starała się, aby odgrywana przez nią rola niemieckiej dziedziczki była autentyczna, dlatego wynajęła stylistkę, która dobierała jej ubrania nawet w dniu rozprawy. Historia Anny Sorokin wzbudziła olbrzymie zainteresowanie amerykańskiej opinii publicznej. Z  tego powodu Netflix zdecydował się na ekranizację jej historii – informuje BuzzFeed News.


Czytaj więcej…

Fałszywa dziedziczka fortuny wyłudziła ponad 200 tys. dolarów. Anna Sorokin skazana

Sorokin urodziła się w Rosji, ale w wieku 16 lat wyprowadziła się do Niemiec. Tam rzuciła szkołę. Przeniosła się do Paryża, gdzie była stażystką w magazynie modowym. Później wyjechała do Nowego Jorku i tam rozpoczęła swoje kryminalne wojaże.

Źródło: RMF 24

USA. Fałszywa dziedziczka fortuny usłyszała wyrok. Anna Sorokin wyłudziła ponad 200 tys. dolarów

28-letnia Anna Sorokin urodziła się w Rosji, ale jako nastolatka wraz z rodziną przeprowadziła się do Niemiec. Amerykański Urząd ds. Imigracji i Ceł stwierdził w oświadczeniu, że nielegalnie przekroczyła granicę Stanów Zjednoczonych. W latach 2016-2017 …

Źródło: Gazeta.pl

"Była jak nowojorski sen. A wtedy pojawiły się rachunki". Fałszywa dziedziczka usłyszała wyrok

Jak dostać się na nowojorskie salony, nie będąc ani bogatą, ani sławną? Anna Sorokin, udając dziedziczkę niemieckich miliarderów, wkupiła się w łaski amerykańskich elit. Przez cztery lata sypiała w najlepszych hotelach i jadła w najdroższych restauracjach …

Źródło: TVN24

Wyłudziła ponad 760 tys. zł. Fałszywa dziedziczka posiedzi za to 4 lata

28-letnia Sorokin opowiadał ludziom, których chciała naciągnąć, że ma 60 mln dol. na specjalnym funduszem powierniczym. Ta prosta historyjka – jak donosi RMF FM – sprawiła, że pomieszkiwała w pięciogwiazdkowych hotelach i stołowała się w najlepszych …

Źródło: Money.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *