Wybory Europejskie. Konfederacja: Zatrzymamy tęczową zarazę

Wybory Europejskie. Konfederacja: Zatrzymamy tęczową zarazę

Swój wieczór wyborczy Konfederacja zorganizowała w modnym klubie Level 27 położonym na ostatnim piętrze wieżowca w centrum Warszawy. Pół godziny przed ogłoszeniem wyników zebrani byli pewni, że z wynikiem 5,8 proc. przekroczą próg wyborczy. Na wszelki wypadek ze sceny przekonywano, że jakikolwiek wynik i tak jest zwycięstwem i „początkiem drogi”, której końcem będą jesienne wybory do parlamentu. Dlatego wynik – 1,1 proc. ponad progiem – przyjęto tak, jakby to było pierwsze, a nie czwarte miejsce. Po ogłoszeniu exit poll odśpiewano hymn, przedtem wyłączono obraz z telewizorów, gdzie przemawiał zwycięski prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na jego widok sala gwizdała i buczała.

Winnicki: „Czołem wielkiej Polsce”

Na scenę wyszli liderzy komitetu: Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Grzegorz Braun, Kaja Godek i Piotr Liroy-Marzec.

Korwin-Mikke studził nastroje: – Trudno mówić o sukcesie, skoro jesteśmy za Wiosną, co źle świadczy o Polakach. Z drugiej strony walczyliśmy przeciwko największym telewizjom i biorąc to pod uwagę, to jednak jest sukces.


Czytaj więcej…

Grzegorz Braun ostro po sukcesie Konfederacji. „To my wywołaliśmy …

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy osiągnęła bardzo dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według wstępnych wyników exit poll przygotowanych przez IPSOS środowiska antyunijne uzyskały poparcie na poziomie 6,1 procent.

Źródło: Najwyższy Czas!

Wybory Europejskie. Konfederacja: Zatrzymamy tęczową zarazę

Najwięcej braw dostał Grzegorz Braun. Powiedział, że „upadł właśnie mit zmarnowanego głosu”. Wezwał pod sztandary Konfederacji „pisiorów, Kluby »Gazety Polskiej« i upadłych kukistów”. Na koniec, razem z całą salą, odmówił litanię do Matki Boskiej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Konfederacja z czwartym wynikiem w wyborach do PE. „To sukces …

Podczas wieczoru wyborczego wyniki wyborów skomentował również Grzegorz Braun. – Kochane PiSiory, niech nikt wam nie wmawia, że to Konfederacja zabiera głosy i zwycięstwo PiS-owi. To my wywołaliśmy rząd do tablicy i po latach udawania, że nie …

Źródło: Wprost.pl

Wyniki wyborów Europarlamentu 2019. Konfederacja wielkim …

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Konfederacja okazała się wielkim zaskoczeniem w wyścigu o mandaty w Parlamencie Europejskim. Koalicja Janusza Korwina, Grzegorza Brauna, Piotra Liroy-Marca oraz Kai Godek jest czwartą siłą w polskim …

Źródło: Wirtualna Polska

Liderzy Konfederacji: Osiągnęliśmy sukces – wbrew propagandzie i …

Reżyser i założyciel Stowarzyszenia "Pobudka" Grzegorz Braun poinformował, że Konfederacja liczy na współpracę m.in. ze Zjednoczoną Prawicą i Kukiz'15. To nie jest szyderstwo, naprawdę na to liczymy. Ponieważ Konfederacja nie jest projektem …

Źródło: RMF 24

Konfederacja czwartą siłą i z trzema mandatami w PE. "To jest sukces"

Natomiast Grzegorz Braun zwrócił się z apelem do prawicowych polityków i działaczy. – Zapraszamy wszystkich patriotów do Konfederacji. Zapraszamy kukistów, zapraszamy Kluby Gazety Polskiej! Konfederacja to nie jest zamknięty klub egoistów!

Źródło: Do Rzeczy

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019: Konfederacja …

21 na scenie pojawili się wszyscy liderzy Konfederacji: Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Grzegorz Braun, Kaja Godek oraz liderzy lokalni. Podczas przemówień podkreślali, że Konfederacja była najbardziej atakowanym komitetem ze wszystkich.

Źródło: Polska Times

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *