Wybory do PE. Najnowsze wyniki

Wybory do PE. Najnowsze wyniki

Wybory do europarlamentu 2019. Zobacz specjalny serwis tvn24.pl>>>

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane po podliczeniu 95,9 proc. głosów. Na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, na które oddano 46,01 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z wynikiem 37,87 proc. Trzecie miejsce zajęła Wiosna, na którą oddano 6,02 procent głosów.

Poniżej progu wyborczego, który wynosi 5 proc. głosów, znajduje się obecnie Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy, który uzyskał 4,55 procent głosów.

Kukiz’15 uzyskał poparcie na poziomie 3,71 procent, a Lewica Razem 1,23 procent głosów.

Pozostałe komitety wyborcze uzyskały wyniki na poziomie niższym niż 1 proc.

W poniedziałek o godzinie 7 rano, na pierwszej w tym dniu konferencji prasowej zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej poinformował także, że obecnie PKW czeka na protokoły z 13 okręgowych komisji wyborczych. Jak dodał, dopiero wtedy będzie możliwe przejść do podziału mandatów na poszczególne listy wyborcze.

Oglądaj

Wyniki po przeliczeniu 95,9 procent głosów

Wideo: tvn24
Wyniki po przeliczeniu 95,9 procent głosów

Jak tłumaczył dalej Marciniak, obecnie brakuje 1119 protokołów z obwodowych komisji wyborczej. Dopiero kiedy wpłyną wszystkie protokoły z obwodowych komisji wyborczych, sporządzone zostaną pełne protokoły z okręgowych komisji wyborczych.

– Dotychczas nie mamy pełnego protokołu z żadnej okręgowej komisji wyborczej – wskazywał.

Poinformował także, że frekwencja w wyborach wyniosła 45,42 procent.

Na pytanie, kiedy będą znane ostateczne wyniki w wyborach do Parlamentu Europejskiego Marciniak odpowiedział, że „możliwie najszybciej”. Dopytywany, czy jest to kwestia godzin, zastępca przewodniczącego PKW odparł: – Kwestia godzin, to na pewno.

– Biorąc pod uwagę, że od zakończenia głosowania minęło 10 godzin, to nie pamiętam, żeby o tej porze tyle już protokołów komisji obwodowych trafiło do systemu – zauważył.

Oglądaj

PKW podaje statystyki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Wideo: tvn24
PKW podaje statystyki wyborów do Parlamentu Europejskiego

O godzinie czwartej w nocy Ipsos opublikował trzeci sondaż late poll przeprowadzony dla TVN24. Wyniki poszczególnych komitetów uległy zmianie w porównaniu do sondażu z godz. 2.

Według late poll Ipsosu, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 45,3 proc. głosów. To przekłada się na 26 mandatów – o jeden więcej w porównaniu z wcześniejszym badaniem.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie zagłosowało 37,9 proc. ankietowanych. To oznacza, że KE zdobyła 21 mandatów w europarlamencie.

Trzecie miejsce, według zaktualizowanego sondażu late poll, zajęła Wiosna – partię tę poparło 6,0 proc. badanych. Tym samym partia Roberta Biedronia zdobyła trzy mandaty w PE.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy straciła jeden mandat w stosunku do wcześniejszych sondaży. Według prognozy na tę listę zagłosowało 5,2 proc. badanych.

Partie poniżej 5-procentowego progu wyborczego:

Kukiz’15 według sondażu late poll zdobyło 3,8 proc. głosów.

Lewica Razem uzyskała 1,4 proc. poparcia, a na inne ugrupowania zagłosowało 0,4 proc.

Sondażowa frekwencja według sondażu late poll wynosi 43,4 proc.

Jako pierwszy, o godzinie 21 podaliśmy sondaż exit poll przeprowadzony przez Ipsos dla TVN24. Według tamtego sondażu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 42,4 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska z wynikiem 39,1 proc. ankietowanych.

Ostatnie miejsce podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna – partię tę poparło 6,6 proc. badanych.

Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy według pierwszego sondażu powyborczego zagłosowało 6,1 proc.

Ugrupowanie Kukiz’15 według sondażu exit poll zdobyło 4,1 proc. głosów. Na Lewicę Razem zagłosowało 1,3 proc. ankietowanych. Na inne ugrupowania – 0,4 proc.

Sondażowa frekwencja w wyborach do europarlamentu według sondażu exit poll wyniosła 43 proc.

Po ogłoszeniu sondażowych wyników w sztabie PiS przemówił Jarosław Kaczyński. Podziękował wszystkim „doradcom, socjologom, wszystkim, którzy przez cały czas z z ogromnym wysiłkiem, w momentach lepszych i w takich, w których się wydawało, że będzie gorzej nie rezygnowali, pracowali i jeszcze raz pracowali”.

– To jest pierwsza połowa meczu. Wszyscy kochamy sport. Wiemy, że wszystko jest przed nami. Zrobiliśmy wielki krok wspólnie, razem. Zbudowaliśmy Koalicję Europejską i to jest nasz wielki sukces – skomentował szef PO Grzegorz Schetyna. Podziękował „Polkom, Polakom, którzy głosowali na nas”.

– Blisko siedem milionów głosów oddanych na Koalicję Europejską to wielki sukces – dodał.

CZYTAJ RELACJĘ Z WIECZORU WYBORCZEGO NA TVN24.PL >>>


Czytaj więcej…

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 – podkarpackie. PiS …

Według sondażu exit poll, przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie TVN24, TVP i Polsat News w województwie podkarpackim w wyborach do Europarlamentu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 60.7 proc. Drugie miejsce zajęła natomiast …

Źródło: Wirtualna Polska

Sondaż late poll: PiS na pierwszym miejscu

Polacy wybrali w niedzielę posłów do Parlamentu Europejskiego. Prezentujemy wyniki drugiego sondażu late poll z godziny 2 w nocy. Wybory do europarlamentu 2019. Zobacz specjalny serwis tvn24.pl>>> …

Źródło: TVN24

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Gorący poniedziałek

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Wybraliśmy 52 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Według cząstkowych danych PKW zwyciężył PiS. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska. Próg wyborczy przekroczyła też Wiosna Roberta …

Źródło: Wirtualna Polska

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 w Polsce

Według sondażu late poll Ipsos dla Polsatu, TVP i TVN najlepszy wynik w całym kraju uzyskało Prawo i Sprawiedliwość – 43,1 procent badanych, co oznacza nieznaczny wzrost względem pierwszych danych exit poll. Koalicję Europejską poparło 38,4 proc.

Źródło: tokfm.pl

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prawo i …

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Według tego badania PiS zdobył 43,1 proc. głosów. Frekwencja była rekordowa i wyniosła …

Źródło: Newsweek Polska

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Sondaż late poll z …

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Z danych sondażu late poll przeprowadzonego dla TVN24 wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło przewagę nad Koalicją Europejską i Wiosną Roberta Biedronia uzyskując 45,3 procent głosów wyborców.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wybory do PE. Najnowsze wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza rano podała na swojej stronie wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego przeliczone z 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce. Wyniki te oznaczają, że mandaty w Parlamencie Europejskim uzyskają tylko trzy …

Źródło: Onet.pl

Wyniki wyborów do europarlamentu 2019. PiS zwiększa przewagę

Najnowsze dane z PKW wskazują na zwiększanie różnicy między PiS a Koalicją Europejską. Pod czas gdy wstępne wyniki exit poll pokazywały na niewielką przewagę ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, po przeliczeniu 95 proc. głosów różnica …

Źródło: Money.pl

NA ŻYWO: Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019

W niedzielę 26 maja w godzinach 7-21 Polacy głosowali w wyborach europejskich. We Wprost.pl prezentujemy najnowsze informacje o frekwencji i przebiegu głosowania. Po zamknięciu lokali wyborczych przedstawiamy pierwsze wyniki, sondaże exit polls.

Źródło: Wprost.pl

Jak głosowała Europa? Zobacz exit polls i wstępne wyniki

Oto wyniki sondaży exit polls z poszczególnych krajów członkowskich UE oraz wstępne wyniki z państw, w których głosy już policzono. Zgodnie z prognozą Parlamentu Europejskiego, podział miejsc w europarlamencie zapowiada się następująco:.

Źródło: TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *