Wybory do Parlamentu Europejskiego [NA ŻYWO]

Wybory do Parlamentu Europejskiego [NA ŻYWO]

W całej Polsce trwają wybory do Parlamentu Europejskiego, w których obywatele wybierają 52 reprezentantów. Głosy w lokalach wyborczych można oddawać do godziny 21, kiedy to poznamy wstępne wyniki sondażowe.

 

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, aby poprawnie wypełnić kartę do głosowania należy wpisać znak „X” w jedną z kratek zamieszonych przy nazwiskach kandydatów. Co ważne, na całej karcie do głosowania możemy zaznaczyć jedynie jednego kandydata. Głosować może każdy obywatel mający 18 lat i posiadający przy sobie dokument tożsamości. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest również obecność w spisie wyborczym, czego można dopełnić poprzez głosowanie w obszarze stałego zamieszkania lub uprzednie zgłoszenie chęci jednorazowego zagłosowania w innej z komisji.

 

W związku z wyborami do Europarlamentu, na terenie Rzeczpospolitej trwa cisza wyborcza, która zakończy się punktualnie wraz z zamknięciem prac lokali wyborczych. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wstępne, sondażowe wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości tuż po godzinie 21 w niedzielę.

 

Podczas tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego, Polacy wybiorą 52 reprezentantów. Warto jednak podkreślić, że jeden z nich będzie pełnił rolę „zapasowego” posła i nie obejmie mandatu od razu. Wynika to z faktu, że pomimo deklaracji i wyniku referendum, Wielka Brytania wciąż nie opuściła szeregów Unii Europejskiej.

 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się w całej Polsce oraz ambasadach i konsulatach Polski w innych krajach Unii Europejskiej. Także część pozostałych krajów Wspólnoty wybiera swoich reprezentantów w niedzielę. Głos w wyborach oddają dziś również m.in. Belgowie, Niemcy, Portugalczycy, Szwedzi, a także Włosi. Wcześniej proces wyborczy został przeprowadzony m.in. w Holandii.

 

 

WMa


Czytaj więcej…

Wybory do Parlamentu Europejskiego [NA ŻYWO]

Trwają wybory do europarlamentu. W Polsce, jak i w 20 innych krajach UE, wybieramy dziś przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze w naszym kraju otwarte zostały o godzinie 7, a zamknięte zostaną o 21. Polacy wybiorą 52 …

Źródło: Onet.pl

Trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze …

Głosować może każdy obywatel mający 18 lat i posiadający przy sobie dokument tożsamości. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest również obecność w spisie wyborczym, czego można dopełnić poprzez głosowanie w obszarze stałego zamieszkania …

Źródło: PCh24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *