Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Elżbieta Rafalska z …

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Elżbieta Rafalska z ...

Dwa znane nazwiska z PiS jednak z mandatami do PE. Sukces Elżbiety Rafalskiej i Joanny Kopcińskiej

PiS cieszy się z wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Tym bardziej, że zaktualizowane dane pokazują, że kolejne nazwiska z PiS lecą do Brukseli. Do tego grona dołączyli między innymi Joachim Brudziński, Elżbieta Rafalska i Joanna Kopcińska.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieMandaty do Parlamentu Europejskiego dla PiS, są w rękach Elżbiety Rafalskiej i Joanny Kopcińskiej (East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER)

PiS wygrał, choć wyniki wyborów do Europarlamentu są cały czas aktualizowane. Niektórzy politycy mają miłą niespodziankę – najpewniej dostaną się do PE, mimo że początkowo na to nie wskazywało.

I tak, po przeliczeniu przez PKW 99 proc. wyników komisji obwodowych, okazuje się, że mandat europosła uzyskają Joachim Brudziński, a także Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu.

Przypomnijmy, że bezpośrednio po zakończeniu ciszy wyborczej ci politycy dziękowali za głosy. Nie wspomnieli jednak o swoich sukcesach czy porażkach.

„Dziękuję za zaufanie i każdy oddany na mnie głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i zagłosowali na naszą biało-czerwoną drużynę ” – pisała Kopcińska.

„Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom Pomorza Zachodniego i Lubelszczyzny za głosy oddane na listę PiS. Gratuluję również moim konkurentom – Liberadzkiemu i Arłukowiczowi znakomitego wyniku” – komentował Brudziński

Tak wyglądają wyniki głosowania z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych:

  • Konfederacja – 4,55 proc.
  • Wiosna – 6,04 proc.
  • KE – 38,3 proc.
  • PiS – 45,56 proc.
East News


Podziel się

Zobacz także: Scheuring-Wielgus nie czuje się odpowiedzialna za wynik Wiosny. „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości


Czytaj więcej…

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Elżbieta Rafalska z …

O mandacie dla Rafalskiej mówią najnowsze prognozy. Minister rodziny w rządzie PiS przyznaje, że je zna, ale nie chce się cieszyć i zastrzega, że potrzebuje czasu, by ochłonąć. – Życie zna ludzi, którzy kładli się spać z mandatem, a budzili bez. Odwrotnej …

Źródło: Gazeta Lubuska

Dwa znane nazwiska z PiS jednak z mandatami do PE. Sukces …

PiS cieszy się z wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Tym bardziej, że zaktualizowane dane pokazują, że kolejne nazwiska z PiS lecą do Brukseli. Do tego grona dołączyli między innymi Joachim Brudziński, Elżbieta Rafalska i Joanna Kopcińska.

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *