Wybory do europarlamentu: Kto otrzymał mandat?

Wybory do europarlamentu: Kto otrzymał mandat?

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zdobyła mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu zachodniopomorsko–lubuskiego, m.in. obok szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Oznacza to powiększenie przewagi Prawa i Sprawiedliwości nad KE także w liczbie mandatów – partia rządząca obejmie 27 miejsc w nowym europarlamencie.


Kogo wybraliśmy do PE? Pierwsze reakcje, minuta po minucie [RELACJA]

Państwowa Komisja Wyborcza podała podczas porannej konferencji prasowej dane z 26166 obwodowych komisji wyborczych (95,9%): PiS 46,01 proc.,…

zobacz więcej

Informację o wynikach głosowania w okręgu nr 13 na podstawie danych ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych podała na swojej stronie Państwowa Komisja Wyborcza.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, „trójka” na liście PiS, uzyskała 70 916 głosów. To czwarty wynik w skali okręgu.

Pierwsze miejsce zajął kandydat Koalicji Europejskiej, były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (239 893 głosów). Na drugim miejscu znajduje się minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński z PiS (185 168 głosów). Ostatnie miejsce podium przypadło startującemu z list KE europosłowi i wiceszefowi obecnego Parlamentu Europejskiego Bogusławowi Liberadzkiemu z SLD (99 897 głosów).

Frekwencja w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim wyniosła 42,10 proc. i była dwukrotnie wyższa niż w 2014 r., kiedy było to 20,42 proc.

Jak wynika z danych z blisko 96 proc. obwodowych komisji wyborczych, na Prawo i Sprawiedliwość głosowało 46,01 proc. wyborców. Na następnym miejscu znalazła się Koalicja Europejska z wynikiem 37,87 proc. głosów. Na podium jest także Wiosna z wynikiem 6,02 proc. Pod progiem wyborczym znalazły się Konfederacja (4,55 proc.), KUKIZ’15 (3,71 proc.) oraz Lewica Razem (1,3 proc.).


źródło:

Czytaj więcej…

Wybory do europarlamentu: Kto otrzymał mandat?

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. Swoich europosłów do Brukseli wprowadzi też Koalicja Europejska oraz Wiosna. Kto otrzymał mandat? Pewnego miejsca może być …

Źródło: Onet.pl

420 mln obywateli UE wybiera nowy europarlament

Strukturę europarlamentu mogą zmienić akurat deputowani z kraju, który właściwie chciał się już rozstać z UE. Ponieważ brexit spełzł dotąd na niczym, obywatele Wielkiej Brytanii muszą uczestniczyć w wyborach. Z dużym prawdopodobieństwem zwycięsko …

Źródło: Interia

Elżbieta Rafalska z mandatem do europarlamentu. W sumie PiS …

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zdobyła mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu zachodniopomorsko–lubuskiego, m.in. obok szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Oznacza to powiększenie przewagi Prawa i …

Źródło: TVP Info

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *