Wybory do europarlamentu 2019. Wiosna Biedronia na podium

Wybory do europarlamentu 2019. Wiosna Biedronia na podium

Zakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z sondażu exitpool wynika, że najwięcej głosów zdobył:

Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości 42,4 % (24 mandaty)

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO, PSL, SLD .N, Zieloni 39, 1 % (22 mandaty)

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 6,6 % (3 mandaty)

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy 6,1 % (3 mandaty)

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 4,1 % (0 mandatów)

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem 1,3 % (0 mandatów)

Frekwencja w wyborach wyniosła 43 procent. 

Posłuchaj relacji ze sztabów wyborczych w naszym okręgu: 

W sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze eksplozja radości  tuż po oficjalnym ogłoszeniu wyników do Parlamentu Europejskiego.

Jękiem zawodu i rozczarowania przyjęli wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego lubuscy działacze Koalicji Obywatelskiej.
Liderzy Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD, którzy spotkali się na wspólnym wieczorze wyborczym, przyznają, że liczyli na lepszy wynik koalicji:

Partia Wiosna przekroczyła próg i według wstępnych danych zdobyła ponad 6 procent. Wyniki wyborów do europarlamentu, członkowie lubuskich struktur partii, śledzili w jednej z gorzowskich restauracji. Jedynka na liście naszego okręgu wyborczego, Anita Kucharska – Dziedzic, nie kryła po ogłoszeniu wyników zdziwienia ale i zadowolenia z trzeciego miejsca.

Wszyscy zebrani członkowie parti zgodnie twierdzą, że ich trzecie miejsce to dobry prognostyk na jesienne wybory.

 

Ze wstępnych danych wynika, że w okręgu lubusko-zachodniopomorskim mandat europosła zdobył Bartosz Arłukowicz, na którego zagłosowało 233 tysiące wyborców, drugi był Joachim Brudziński, który zdobył 163 tysiące głosów. Pod znakiem zapytania jest mandat Bogusława Liberadzkiego, który podczas dzisiejszych wyborów zdobył 90 tysięcy głosów. 

 


Czytaj więcej…

"Zwyciężyliśmy!". Robert Biedroń cieszy się z 3 mandatów dla …

O tym, że członkowie Wiosny liczą na wynik większy niż 9 proc., mówiła m.in. dr Sylwia Spurek. – Liczymy na dwucyfrowy wynik. Zagłosujcie w końcu za czymś, a nie przeciwko czemuś – zachęcała na koniec kampanii wyborczej jedynka listy w Wielkopolsce.

Źródło: naTemat

Wybory do europarlamentu 2019. Wiosna Biedronia na podium

Kiedy dzisiaj słucham wystąpień Grzegorza Schetyny i Jarosława Kaczyńskiego, mam poczucie, że jest to rozmowa o przeszłości, a nie przyszłości – mówił Robert Biedroń pod koniec kwietnia podczas konwencji Wiosny we Wrocławiu. Tłum skandował: "Idzie …

Źródło: Wroclaw.Wyborcza.pl

Robert Biedroń komentuje wyniki wyborów. „Dzisiaj mówi o nas cały …

Wynik ponad progiem osiągnęły jeszcze dwie formacje: Wiosna Roberta Biedronia (6,6 proc.) i Konfederacja KORWIN Braun Liroy Narodowcy (6,1 proc.). Pod progiem znalazły się Kukiz'15 (4,1) oraz Lewica Razem (1,3 proc.). Podczas wieczoru wyborczego …

Źródło: Wprost.pl

Wybory do europarlamentu 2019. Wiosna wchodzi do PE. Biedroń …

Jak stwierdził, kiedy Wiosna zaczęła istnieć, nie miała nic. – 4 lutego na hali Torwaru spotkaliśmy się, żeby połączyć nasze marzenia, żeby opowiedzieć nowa historię dla Polski, dla Polek i Polaków. 4 lutego nie mieliśmy nic, nie mieliśmy ani złotówki z dotacji, …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Biedroń: Jesteśmy trzecią siłą w Polsce

Jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek wątpił, (myślał) że idąc do polityki trzeba porzucić swoje marzenia, jeśli ktokolwiek kiedykolwiek wątpił, (myślał) że w demokracji trzeba wybrać mniejsze zło, to dzisiaj udowodniliśmy że da się, że można i Wiosna to zrobiła …

Źródło: Rzeczpospolita

Robert Biedroń: My już zwyciężyliśmy. Mówi o nas cały świat

Robert Biedroń skomentował wynik wyborczy Wiosny. – Zrobiliśmy to, jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce. Jesteście nie do zatrzymania – mówił podczas przemówienia w sztabie wyborczym. Jego partia – według sondażu exit poll – zdobyła 6,6 proc.

Źródło: Onet.pl

PiS na czele, za nim KE i Wiosna

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO, PSL, SLD .N, Zieloni 39, 1 % (22 mandaty). Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 6,6 % (3 mandaty). Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy 6,1 % (3 mandaty).

Źródło: Radio Zachód

Wyniki eurowyborów. Co najmniej sześć mandatów dla kandydatów …

Europarlamentarzystami zostaną m. in. Jacek Saryusz-Wolski (PiS), Włodzimierz Cimoszewicz i Danuta Huebner (KE), Robert Biedroń (Wiosna) i Krzysztof Bosak (Konfederacja). Lider Wiosny przed wyborami zapowiadał, że zrezygnuje ze swojego mandatu, …

Źródło: Warszawa.Wyborcza.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *