Wybory do europarlamentu 2019. RCB: Mateusz Morawiecki …

Wybory do europarlamentu 2019. RCB: Mateusz Morawiecki ...

Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) został ogłoszony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni w związku z organizacją wyborów do Europarlamentu. Podobne zarządzenie. wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP, podpisano także podczas organizacji lutowej konferencji bliskowschodniej i Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. 

O wprowadzeniu w życie stopnia alarmowego BRAVO-CRP poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. BRAVO-CRP to drugi z czterech stopni alarmowych dotyczących zagrożenia w cyberprzestrzeni. Jego wprowadzenie umożliwia ustawa o działaniach antyterrorystycznych, która mówi, że kiedy występuje zagrożenie wydarzeniem terrorystycznym lub atak terrorystyczny, można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE lub DELTA. Osobą uprawnioną do wprowadzania tego typu stanów alarmowych jest Prezes Rady Ministrów. 

W czasie, w którym obowiązuje drugi stopień alarmowy, czyli BRAVO-CRP, administracja publiczna prowadzi wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, m.in. poprzez weryfikowanie czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej i sprawdzenie dostępności usług elektronicznych. 

„Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.


Czytaj więcej…

Premier wprowadził na terenie całego kraju stopień alarmowy …

Jak wyjaśnia RCB, stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVOCRP jest 2. w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu …

Źródło: Wprost.pl

Premier wprowadza stopień alarmowy BRAVOCRP na terenie …

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie całego kraju stopień alarmowy, dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego, BRAVOCRP – drugi stopień w czterostopniowej skali. Obowiązuje on od czwartku, 23 maja, od godz. 22.00 i potrwa do …

Źródło: m.niezalezna.pl

RCB: premier wprowadził stopień alarmowy BRAVOCRP w …

Premier wprowadził w całym kraju stopień alarmowy BRAVOCRP dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego. Obowiązuje do godz. 16 w poniedziałek 27 maja i jest związany z wyborami do PE – poinformował dziś na Twitterze zastępca dyrektora …

Źródło: Onet.pl

Wybory do europarlamentu 2019. RCB: Mateusz Morawiecki …

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVOCRP). Dotyczy on bezpieczeństwa teleinformatycznego i obowiązuje od 23 maja od godz. 22:00 do 27 maja do godz. 16:00 na terenie całego kraju.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *