Wybory do Europarlamentu 2019. Na kogo naprawdę oddasz swój …

Rosław Szaybo nie żyje. Stworzył okładki płyt największych gwiazd

Latarnik Wyborczy: Na kogo głosować w wyborach do Europarlamentu 2019?

„Latarnik Wyborczy” to proste narzędzie przygotowane Centrum Edukacji Obywatelskiej i uczelni SWPS oraz UW, które pomoże odpowiedzieć na pytanie: Na kogo głosować w wyborach do Europarlamentu 2019? Sprawdźcie jak to działa.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieWirtualna Polska jest wyłącznym partnerem internetowym "Latarnika Wyborczego" (iStock.com)

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja 2019 roku. Kandydaci nie mówią wiele o ich stanowiskach względem rozwoju wspólnoty europejskiej czy tym, jakie kwestie będą dla nich najważniejsze. Dla osób, które nie interesują się mocno tematem na co dzień, decyzja o tym na kogo głosować w wyborach do Europarlamentu może nie być prosta. Z pomocą przychodzi „Latarnik Wyborczy”.

Latarnik Wyborczy – co to jest?

Latarnik Wyborczy” to prosty test, który przygotowało Centrum Edukacji Obywatelskiej i uczelniami SWPS oraz UW, który może pomóc nam w podjęciu decyzji na kogo głosować w wyborach. Narzędzie, na podstawie naszych odpowiedzi, może wytypować program której partii jest najbliższy naszym przekonaniom.

Materiały prasowe


Podziel się

Na kogo głosować? Zrób test Latarnik Wyborczy

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 14 lat zbiera dane dotyczące programu wyborczego poszczególnych partii. W tym celu przed każdymi wyborami przygotowywane są zestawy pytań, które dotyczą aktualnych tematów życia publicznego. Pytania zadawane są sztabom wyborczym i na podstawie odpowiedzi polityków tworzony jest test Latarnika Wyborczego.

„Latarnik Wyborczy” jest także częścią europejskiej sieci VoteMatch. Dzięki tej współpracy program również umożliwia porównanie swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych z innych państw będących członkami Unii Europejskiej.

Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan o sondażu WP

Jak zrobić test Latarnika Wyborczego?

Aby zrobić test Latarnika Wyborczego wystarczy wejść na tę stronę internetową. W trakcie testu, użytkownik będzie musiał ustosunkować się do 24 stwierdzeń dotyczących kwestii politycznych, społecznych i ekonomicznych.Przy każdym stwierdzeniu można również przeczytać krótkie wyjaśnienie danej kwestii, tak by użytkownik miał pełniejszy obraz tematu, na jaki ma wyrazić opinię.

WP.PL


Podziel się

Aplikacja następnie porównuje odpowiedzi użytkownika z tymi udzielonymi przez komitety partyjne i pokazuje procentową zgodność deklaracji partii z odpowiedziami użytkownika.

Warto wspomnieć w tym momencie, że Koalicja Europejska jako jedyny komitet ogólnopolski nie przesłał w tym roku swoich odpowiedzi do Latarnika Wyborczego.

Zastanawiacie się na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019? Latarnik Wyborczy pomoże w prosty sposób ustosunkować się do kluczowych kwestii dotyczących rozwoju Unii Europejskiej i porównać, do programu której partii najbliższe są nasze własne poglądy.

Polub WP Tech


Czytaj więcej…

Wybory do Europarlamentu 2019. Jakie uprawnienia i ile …

Od 1979 r, czyli od pierwszych wyborów bezpośrednich rola Parlamentu Europejskiego nieustannie rośnie. Z ciała o charakterze konsultacyjnym staje się on obok Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i Rady Unii Europejskiej filarem porządku …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Latarnik Wyborczy: Na kogo głosować w wyborach do

… mówią wiele o ich stanowiskach względem rozwoju wspólnoty europejskiej czy tym, jakie kwestie będą dla nich najważniejsze. Dla osób, które nie interesują się mocno tematem na co dzień, decyzja o tym na kogo głosować w wyborach do Europarlamentu …

Źródło: Wirtualna Polska

Wybory do Europarlamentu 2019. Kto rządzi w PE? W jakich …

26 maja 2019 roku po raz kolejny będziemy wybierać naszych przedstawicieli do PE. Musimy mieć świadomość, że końcowy wynik rywalizacji pomiędzy partiami politycznymi w Polsce nie będzie miał istotnego przełożenia na to, jaki kształt przybierze …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wybory do Europarlamentu 2019. Na kogo naprawdę oddasz swój …

W przeciwieństwie do poprzednich wyborów, swoje poparcie dla idei "spitzenkandidatów" wyraziła m.in. Angela Merkel. Swoich kandydatów wystawiły też partie, które wcześniej odmawiały wzięcia udziału w procesie. Chodzi przede wszystkim o trzecią siłę w …

Źródło: Wirtualna Polska

Wybory do europarlamentu 2019. Ile zarabia europoseł …

Wybory do Parlamentu Europejskiego (PE) IX kadencji odbędą się w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej. Zostały one zaplanowane na okres od 23 do 26 maja br. W Polsce wybory do europarlamentu odbędą się w najbliższą niedzielę 26 maja.

Źródło: Money.pl

Wybory do europarlamentu 2019. Ostatnie chwile kampanii wyborczej

Wybory do europarlamentu 2019 już w niedzielę. Politycy mobilizują siły przed głosowaniem. Śledzimy ostatnie chwile kampanii wyborczej. Głosuj. Głosuj. Podziel się. Opinie. Wybory do europarlamentu 2019. Ostatnie chwile kampanii wyborczej. (PAP). WP.

Źródło: Wirtualna Polska

Wyniki wyborów do europarlamentu 2019 – kiedy będą? Wybory do …

Wybory do europarlamentu 2019 zbliżają się wielkimi krokami, we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej wybory te odbywają się w maju. Wybory do europarlamentu 2019 data, kiedy się odbędą? Polacy swoich przedstawicieli wybiorą już w …

Źródło: Express Ilustrowany

Wybory do europarlamentu 2019. Kto startuje. Jak głosować …

Wyboru do europarlamentu 2019 w niedzielę 26 maja. Sprawdź kto głosuje i jak głosować w wyborach do europarlamentu 2019. W tym materiale także informacje o godzinach głosowania oraz komisjach wyborczych podczas wyborów do europarlamentu.

Źródło: Głos Pomorza

Wybory do Europarlamentu. Na kogo głosujemy na Pomorzu?

Już w najbliższą niedzielę będziemy wybierać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Na listach wyborczych można wypatrzyć trzy nazwiska związane z naszym terenem. Wybory coraz bliżej. Już czwarty raz będziemy wybierać swoich …

Źródło: Tcz.pl (komunikaty prasowe)

23 maja: Wybory do Europarlamentu

… się system pojedynczego głosu przechodniego (Single Transferable Vote, STV). Wyborca głosuje poprzez wskazanie swojej preferencji wobec każdego kandydata, szeregując potencjalnych przedstawicieli okręgu od najbardziej do najmniej pożądanych.

Źródło: MojaWyspa.co.uk

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *