Wybory do europarlamentu 2019. Mieszkańcy Pomorza głosują …

Wybory do europarlamentu 2019. Mieszkańcy Pomorza głosują ...

„Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7, lokale wyborcze będą czynne do godz. 21. Nie ma informacji, aby gdziekolwiek miało dojść do jakichś opóźnień, a to oznacza, że głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem” – powiedział w niedzielę PAP rzecznik PKW.

Przypomniał, że wyborcy idąc do lokalu powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, może to być dowód osobisty lub paszport. Po raz pierwszy PKW dopuściła także potwierdzenie tożsamości poprzez usługę mTożsamość dostępną za pośrednictwem smartfonów w rządowej aplikacji mObywatel.

Dąbrówka pytany o to, czy PKW otrzymała sygnały o problemach z otwarciem lokali wyborczych na południu Polski, gdzie doszło do podtopień odpowiedział: „cały czas będziemy zbierali informacje z delegatur Krajowego Biura Wyborczego, w tej chwili nie otrzymujemy takich sygnałów”. „Na ten moment żadnych niepokojących sygnałów nie ma” – zaznaczył rzecznik PKW.

W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 52 europosłów spośród 866 kandydatów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.

Do udziału w głosowaniu w Polsce uprawnionych jest 29 mln 994 tys. 623 wyborców; wybory odbędą się w 27 286 obwodach głosowania. Polacy przebywający podczas eurowyborów za granicą zagłosują w jednym z 203 obwodów głosowania utworzonych poza granicami Polski; będą wybierali kandydatów z okręgu warszawskiego (obejmującego Warszawę i okoliczne powiaty).

Państwowa Komisja Wyborcza planuje w dniu wyborów cztery konferencje prasowe. Pierwsza z niedzielnych konferencji prasowych zaplanowana została na godz. 10, następna na godz. 13.30, kiedy podane zostaną dane o frekwencji z godz. 12. Trzecia konferencja ma być o godz. 18.30 – wtedy ma zostać podana frekwencja według stanu na godz. 17. Ostatnia konferencja PKW planowana jest na godz. 22.

Po zakończeniu ciszy wyborczej stacje TVP, TVN i Polsat podadzą szacunkowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego. Będą to informacje o procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, podziale mandatów, frekwencji wyborczej oraz kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE.

W eurowyborach listy we wszystkich 13 okręgach wyborczych zarejestrowało 6 komitetów. Z listą nr 1 w wyborach do PE wystartuje Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, z nr 2 – Wiosna Roberta Biedronia, nr 3 wylosowała Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość, nr 5 ma Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, a nr 6 – Kukiz’15.


Czytaj więcej…

PKW: głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem

O jeden mandat powalczy średnio 17 kandydatów. Średnia wieku kandydatów do Parlamentu Europejskiego wynosi 46 lat. Najmłodszy kandydat ma 21 lat, a najstarszy – 80. Oficjalne wyniki polskich wyborów powinniśmy poznać w poniedziałek późnym …

Źródło: TVN24

Wybory do Parlamentu Europejskiego [NA ŻYWO]

W Polsce, jak i w 20 innych krajach UE, wybieramy dziś przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze w naszym kraju otwarte zostały o godzinie 7, a zamknięte zostaną o 21. Polacy wybiorą 52 europosłów spośród 866 kandydatów.

Źródło: Onet.pl

Wybory do europarlamentu 2019. Mieszkańcy Pomorza głosują na …

Mieszkańcy Pomorza głosują na kandydatów do Parlamentu Europejskiego [zdjęcia]. SN 26 maja Zaktualizowano wczoraj, 17:00. Wybory do europarlamentu 2019. Pomorze głosuje na kandydatów do Parlamentu Europejskiego. zobacz galerię (6 zdjęć).

Źródło: Dziennik Bałtycki

Wybory do europarlamentu 2019. Mieszkańcy Pomorza głosują …

Głosowanie w wyborach do europarlamentu trwa od godz. …. Możemy wybierać kandydatów startujących w wyborach w Polsce albo wziąć udział w wyborach w kraju zamieszkania i głosować na kandydatów startujących w tym kraju Unii Europejskiej.

Źródło: Puck NaszeMiasto.pl

Eurowybory 2019: Głosowanie rozpoczęto zgodnie z planem. Nie …

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczęło się zgodnie z planem; nie ma informacji o opóźnieniach – przekazał w niedzielę PAP rzecznik PKW Wojciech Dąbrówka. Podkreślił, że nie ma "niepokojących sygnałów" z południa Polski, …

Źródło: GazetaPrawna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *