Wybory do Europarlamentu 2019: Jak głosować? Jakie dokumenty …

Wybory do Europarlamentu 2019: Jak głosować? Jakie dokumenty ...

Wybory do Europarlamentu 2019. Frekwencja na godzinę 12. Rekord to mało powiedziane!

Wybory do Europarlamentu 2019. Frekwencja w południe wyniosła 14,39 proc. – ogłosiła PKW. Rekord to mało powiedziane – pięć lat temu o tej godzinie zagłosowało zaledwie 7,31 uprawnionych. Teraz w urnach było już grubo ponad 4 miliony głosów.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieWybory do Europarlamentu 2019. Frekwencja w południe wyniosła 14,39 proc. (PKW)

Wybory do Europarlamentu 2019 trwają. Lokale wyborcze są otwarte od godziny 7. Po pięciu godzinach głosowania Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła zaskakujące wyniki.

Frekwencja na godzinę 12 wyniosła 14,39 proc. W urnach znalazło się ponad 4,3 mln głosów spośród niemal 30 milionów wyborców uprawnionych do głosowania. To rekord zainteresowania, jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Europarlamentu 2019. Rekordowa frekwencja: ponad 4 mln głosów w południe

Pięć lat temu w południe frekwencja wynosiła 7,31 proc., a w podczas wyborów w 2009 roku – 6,65 proc. W głosowaniach ogółem wzięło wtedy udział odpowiednio 23,83 i 24,53.

Zobacz więcej: Oto, co się zmieni w kodeksie wyborczym wg nowej ustawy

W tym roku w południe najwyższą frekwencję odnotowano w województwie małopolskim 16,96 proc., a najniższą w opolskim – 11,88. Spośród miast wojewódzkich największy odsetek wyborców oddał już głosy w Warszawie – 16,19 proc. Najniższą frekwencję odnotowano w Gorzowie – 12,96 proc.

Czytaj też: Wybory do Europarlamentu 2019. Już 38 naruszeń przepisów wyborczych

Wciąż nie wiesz na kogo zagłosować? Rozwiąż test

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

Polub WP Wiadomości


Czytaj więcej…

Wybory do Europarlamentu 2019. Politycy i gwiazdy głosują. 'Byłem …

Wybory do Europarlamentu trwają do godz. 21. Politycy nie tylko zachęcają do pójścia na głosowanie, ale też chwalą się zdjęciami z lokali wyborczych. Zresztą nie tylko oni – celebryci i ludzie mediów także poszli głosować. Nawet Sławomir. DLOKR Fot.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Wybory do Europarlamentu 2019: Jak głosować? Jakie dokumenty …

Aby wziąć udział w wyborach, koniecznie trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Musi on zawierać nasze imię, nazwisko oraz zdjęcie. Do dokumentów potwierdzających tożsamość zalicza się m.in. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy i …

Źródło: Wirtualna Polska

Wybory do Europarlamentu 2019. Frekwencja na godzinę 12 …

Wybory do Europarlamentu 2019. Frekwencja w południe wyniosła 14,39 proc. – ogłosiła PKW. Rekord to mało powiedziane – pięć lat temu o tej godzinie zagłosowało zaledwie 7,31 uprawnionych. Teraz w urnach było już grubo ponad 4 miliony głosów.

Źródło: Wirtualna Polska

Wybory do europarlamentu 2019. Wybory do europarlamentu w …

Wybory do europarlamentu 2019. Trwają wybory do europarlamentu w powiecie sławieńskim. Odwiedziliśmy lokal wyborczy znajdujący się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sławnie, gdzie jest Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5. Jak dotąd na terenie powiatu …

Źródło: Głos Koszaliński

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *