Wybory do Europarlamentu 2019: Jak głosować? Jakie dokumenty …

Wybory do Europarlamentu 2019: Jak głosować? Jakie dokumenty ...

Wybory do UE: Jak głosować? Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie? Do kiedy można oddać głos?

Trwają właśnie wybory do Unii Europejskiej. Jeżeli nie poszliśmy jeszcze do lokalu wyborczego, warto sobie przypomnieć, jak głosować i jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieWybory do UE: Jak głosować? Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie? Do kiedy można oddać głos? (East News)

Wybory do UE: Jak głosować?

W wyborach do Unii Europejskiej (UE) głosować może każda osoba, która najpóźniej w dniu wyborów ukończyła 18 lat. Przy spełnieniu określonych warunków można również głosować poza miejscem zameldowania lub poza granicami kraju.

Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00-21:00. W wyjątkowych sytuacjach Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) może przedłużyć godziny otwarcia lokali wyborczych.

W lokalu członek komisji, u którego wpisaliśmy się na listę obecności, wydaje nam kartę wyborczą. Na niej są listy każdego Komitetu Wyborczego Wyborców z nazwiskami startujących w wyborach. W każdym okręgu wyborczym są inni kandydaci. Przypomnijmy, że w Polsce przy wyborach do Europarlamentu jest 13 okręgów wyborczych.

Żeby oddać ważny głos, wystarczy postawić znak X w kratce obok nazwiska wybranego przez nas kandydata. Należy pamiętać, że wyborach do Parlamentu Europejskiego wybieramy tylko jednego kandydata.

Wybory do UE: Jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą?

Aby wziąć udział w wyborach, koniecznie trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Musi on zawierać nasze imię, nazwisko oraz zdjęcie. Do dokumentów potwierdzających tożsamość zalicza się m.in. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy i legitymacja uczniowska lub studencka.

Wybory do UE: Google Doodle

Z okazji trwających wyborów do UE Google postanowił stworzyć specjalną grafikę, która będzie o nich przypominać. Będzie ona wisieć na stronie wyszukiwarka do końca dnia wyborów.

google


Podziel się


Czytaj więcej…

Wybory do Europarlamentu 2019: Jak głosować? Jakie dokumenty …

Trwają właśnie wybory do Europarlamentu. Jeżeli nie poszliśmy jeszcze do lokalu wyborczego, warto sobie przypomnieć, jak głosować i jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie. 1. 1. Podziel się. Opinie. Wybory do Europarlamentu 2019: Jak głosować?

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *