Wszedł z powodu kontuzji kolegi, został bohaterem

Liverpool w Barcelonie przegrał aż 0:3. W rewanżu szybko objął prowadzenie, ale potem długo nie był w stanie zadać gościom kolejnego ciosu. Kiedy w przerwie okazało się, że kontuzji doznał Andrew Robertson, wydawało się, że sytuacja trochę się skomplikowała.

Szkota zmienił Wijnaldum. Okazało się to być genialnym posunięciem trenera Juergena Kloppa. 28-letni Holender swoją obecność na boisku zaznaczył bardzo szybko. Bramkarza gości pokonał już po dziewięciu minutach. Chwilę potem trafił do siatki po raz drugi.

Choć wcześniej Wijnaldum grał w spotkaniach Ligi Mistrzów regularnie (dziesięć spotkań), to żadnego gola nie strzelił. W ogóle biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, było to dopiero jego czwarte i piąte trafienie w sezonie.

Takiego wejścia z ławki zawodnika w meczu pucharowym kibice The Reds nie widzieli już dawno. Wijnaldum jest pierwszym rezerwowym, który zdobył w spotkaniu więcej niż jednego gola od czasów innego Holendra – Ryana Babela. W 2007 roku dwukrotnie pokonywał on bramkarza Besiktasu. Sama Barcelona w rozgrywkach pucharowych nigdy nie straciła dwóch bramek, których autorem był piłkarz wchodzący z ławki.

Wijnaldum dwa gole w meczu pucharowym zdobył po raz ostatni w 2012 roku. W spotkaniu eliminacji Ligi Europy, jako gracz PSV, dubletem popisał się w wygranym aż 9:0 pojedynku z czarnogórską Zetą Golubovci.

Liverpool wygrał 4:0. Strzelał też Divock Origi.

Liverpool – Barcelona 4:0 (1:0).
Bramki: Origi (7, 79), Wijnaldum (54, 56).

Pierwszy mecz: 3:0 dla Barcelony. Awans: Liverpool.

Liverpool: Alisson Becker – Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson (46. Georginio Wijnaldum) – Jordan Henderson, Fabinho, James Milner – Xherdan Shaqiri (90. Daniel Sturridge), Sadio Mane, Divock Origi (85. Joe Gomez).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Sergi Roberto, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba – Arturo Vidal (75. Arthur), Sergio Busquets, Ivan Rakitic (80. Malcom) – Lionel Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho (60. Nelson Semedo).

Szkota zmienił Wijnaldum. Okazało się to być genialnym posunięciem trenera Juergena Kloppa. 28-letni Holender swoją obecność na boisku zaznaczył bardzo szybko. Bramkarza gości pokonał już po dziewięciu minutach. Chwilę potem, trafił do siatki po raz …

Źródło: Sport TVN24