Wpadka Tottenhamu, Fabiański szósty raz zachował czyste konto

Łukasz Fabiański zatrzymał Tottenham! Jego West Ham United ograł 1-0 na wyjeździe półfinalistę Ligi Mistrzów i mocno skomplikowali sytuację Tottenhamu w walce o miejsce na podium.

Tottenham Hotspur Londyn

West Ham United FC

0

1

M. Antonio 67′

Jasnym faworytem spotkania był Tottenham, świeżo upieczony półfinalista Ligi Mistrzów. Drużyna Maurizio Pochettino ewentualnym zwycięstwem mogłaby niemal zapewnić sobie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do meczu przystępowali bez najlepszego strzelca, kontuzjowanego Harry’ego Kane’a.

Na drodze „Kogutów” stanął jednak znakomity dziś Łukasz Fabiański. Polak kilkukrotnie dokonywał w bramce cudów i zakończył mecz z czystym kontem.

Już w 11. minucie Fabiański po raz pierwszy został zmuszony do interwencji. Wtedy to w polu karnym znalazł się Heung-Min Son i uderzył w lewy dolny róg bramki, ale Polak zdążył z interwencją. Kwadrans później w dobrej sytuacji by łLucas Moura, ale uderzył obok bramki.

Tuż przed przerwą bardzo groźnie uderzył jeszcze Christian Eriksen, ale Fabiański popisał się zachwycającą paradą.

Ryan Fredericks

86′

77′

Danny Rose

Arthur Masuaku

Davinson Sánchez Mina

Felipe Anderson Pereira Gomes

66′

Lucas Moura

Michail Antonio

67′

85′

Dele Alli

Mark Noble

85′

Eric Dier

Declan Rice

Christian Eriksen

Robert Snodgrass

26′ 77′

Heung-min Son

Marko Arnautović

80′

REZERWOWI

Paulo Dino Gazzaniga

Adrián San Miguel del Castillo

Kieran Trippier

Angelo Obinze Ogbonna

85′

Kyle Walker-Peters

Pablo Javier Zabaleta

Oliver Skipp

Pedro Mba Obiang Avomo

77′

85′

Victor Wanyama

Jack Wilshere

77′

Vincent Janssen

Javier Hernandez „Chicharito”

66′

Fernando Llorente

Lucas Pérez Martínez

80′

W drugiej połowie, choć Tottenham wciąż miał przewagę, coraz odważniej zaczęli atakować goście. Jeden z nich zupełnie zaskoczył „Kogutów” – Marko Arnautović znakomicie wypatrzył w polu karnym Michaila Antonio, a ten strzałem pod poprzeczkę wyprowadził West Ham na prowadzenie!

„Koguty” rzuciły się do ataku, ale to West Ham był bliższy zdobycia kolejnej bramki. W polu karnym znów znalazł się niepilnowany Antonio, ale tym razem przegrał pojedynek z Hugo Llorisem.

W czwartej minucie doliczonego czasu wydawało się, że gospodarze muszą doprowadzić do remisu. Wrzutka z prawej strony minęła Fabiańskiego i Eriksen strzelał głową praktycznie do pustej bramki. Znikąd jednak na linii bramkowej wyrósł Fabian Balbuena, który udanie wybił piłkę zmierzającą do bramki.

Tottenham wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale już w tej kolejce może zrównać się z nim punktami zespół Chelsea. West Ham jest na 11. pozycji.

4 maja jedenastka Tottenhamu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie AFC Bournemouth. Tego samego dnia Southampton FC zagra z jedenastką „Młotów” na jej terenie.