Wojskowa przysięga "Terytorialsów"

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin w 30. kolejce Ekstraklasy. Na żywo

Jak poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura, ćwiczenia odbędą się na przeprawie promowej w Tarnobrzegu. – Udział w ćwiczeniach wezmą żołnierze tarnobrzeskiej kompani lekkiej piechoty. Zajęcia będą prowadzone m.in. na Wiśle w miejscu przeprawy promowej – dodał.

Oprócz żołnierzy w ćwiczeniach wezmą udział strażacy z OSP i przedstawiciele Obrony Cywilnej z Tarnobrzega.

Jak podkreślił Sura, żołnierze będą się uczyli zasad prowadzenia działań przeciwpowodziowych i podstaw ratownictwa wodnego. – Żołnierze nauczą się m.in. składania mobilnej zapory przeciwpowodziowej oraz techniki układania wałów przeciwpowodziowych – wymienił rzecznik.

To kolejne szkolenie z zarządzania kryzysowego żołnierzy podkarpackiej brygady. W poprzednim roku pododdziały niżańskiego batalionu lekkiej piechoty prowadziły zajęcia z ratownictwa wodnego w miejscowościach Wrzawy i Gorzyce.

Sura przypomniał, że w misję Wojsk Obrony Terytorialnej jest wpisane wspieranie lokalnych społeczności w czasie klęsk żywiołowych i katastrof. – Celem wspólnych ćwiczeń ze strażakami jest m.in. zbudowanie zaufania i przygotowanie gruntu pod przyszłe współdziałanie – powiedział rzecznik podkarpackiej brygady WOT.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Brygada liczy obecnie około 3,5 tys. żołnierzy.

(sp)


Czytaj więcej…

Sześć przysiąg żołnierzy WOT odbędzie się w ten weekend na …

W ten weekend odbędzie się sześć przysiąg żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowie ponad pół tysiąca żołnierzy. Poniżej przedstawiamy szczegóły zbliżających się uroczystości w związku z przysięgami żołnierzy WOT:.

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Żołnierze WOT będą ćwiczyli działania przeciwpowodziowe

Celem wspólnych ćwiczeń ze strażakami jest m.in. zbudowanie zaufania i przygotowanie gruntu pod przyszłe współdziałanie – powiedział rzecznik podkarpackiej brygady WOT. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps.

Źródło: Onet.pl

Święto i przysięga łódzkiej brygady obrony terytorialnej. Piknik WOT

Uroczysta przysięga łódzkich terytorialsów, pokazy broni i grup rekonstrukcyjnych – to wszystko można obejrzeć w sobotę 13 kwietnia na święcie 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, które rozpocznie się o godz. 11 w Zgierzu przy ul. Konstantynowskiej …

Źródło: Dziennik Łódzki

Wakacje na poligonie? Tylko z terytorialsami. SPRAWDŹ!

„Wakacje z WOT” to nowy projekt realizowany przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, adresowany do uczniów, studentów oraz nauczycieli. Chętni do spędzenia aktywnie czasu wolnego rozpoczną szkolenie już …

Źródło: eSanok.pl

Wojskowa przysięga "Terytorialsów"

Służba w oddziałach WOT przyciąga coraz więcej ochotników, a szeregi coraz częściej zasilają przedstawicielki płci pięknej. Udział w formacji pozwala na dofinansowanie studiów, czy poszerzenie kwalifikacji. Kolejnym atutem jest możliwość dopasowania …

Źródło: Moja Ostrołęka

Nie brak chętnych do Wojsk Obrony Terytorialnej. Będzie głogowska …

Blisko 250 osób z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień zadeklarowało chęć zaciągnięcia się do Wojsk Obrony Terytorialnej. Zgodnie z rządowym programem rok 2019 to moment, w którym WOT ma powstać na Dolnym Śląsku.

Źródło: Góra NaszeMiasto.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *