Wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT

Wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT

25 kwietnia 2019 r. sejmik woj. lubelskiego prawie 2 godziny debatował na temat ideologii LGBT i sposobów przeciwdziałania jej. Wojewoda Czarnek zapowiedział wtedy, że w razie uchwalenia projektu przyzna specjalne nagrody: – Będę mógł uhonorować przedstawicieli sejmiku stosownym medalem i dyplomem w związku z uchwałą, którą mam nadzieję dzisiaj podejmiecie.

 

Za projektem anty-LGBT głosowało 24 radnych – z PiS i PSL. Przeciwko opowiedziało się trzech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej: Krzysztof Komorski, Krzysztof Grabczuk i Bożena Lisowska. Pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.

 

Jak wojewoda obiecał, tak też zrobił. 16 maja przyznał medale i wygłosił płomienne przemówienie: stwierdził, że od dłuższego czasu można odczuć „wielkie totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego”. Za tym atakiem stoi sam… szatan. „Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę, to uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród!” – kontynuował Przemysław Czarnek.

 

Wojewoda podziękował samorządem za sprzeciw wobec „ideologii LGBT, która jest sprzeczna z Konstytucją RP”. – Łażą po ulicach i krzyczą „konstytucja, konstytucja” nie widząc co jest w niej napisane i nie widząc, że tej konstytucji nie przestrzegało się od 1997 roku. Przez wiele lat nie dbało się o podstawową komórkę narodu, jaką jest rodzina. – perorował.

 

Na temat filmu Sekielskich Czarnek powiedział: – Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i dziecka, to rozmawiajmy rzetelnie o tej zbrodni. Rzetelnie to jest wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele.

 

Samorządowcy wypowiedzieli się na temat walki z wrogą tęczową ideologią: – Ta ideologia domaga się nieuzasadnionych przywilejów dla tej grupy mniejszościowej. Te przywileje miałyby zostać zrealizowane kosztem rodziny. Przypominamy zasady prawa i dobre obyczaje, jakie w Polsce obowiązują – stwierdził Radosław Brzózka, członek zarządu powiatu świdnickiego.

 

– Rodzina to podstawa funkcjonowania naszego państwa. To fundament narodu. Będzie dążyć do tego, by utrzymać taki stan rzeczy. – zapewniała radna gminy Mełgiew.

 

Medale anty-LGBT oprócz powiatu świdnickiego i gminy Mełgiew otrzymali: sejmik woj. lubelskiego, miasto Ostrów Lubelski, powiat rycki, miasto Świdnik, miasto Urzędów, gm. Wilkołaz oraz gm. Zakrzówek. 

 

Źródło: Onet.pl


Czytaj więcej…

RPO o deklaracjach samorządów "przeciw ideologii LGBT

Deklarację opracowano we współpracy z organizacjami LGBT. Jednym z najważniejszych punktów deklaracji LGBT+ jest stworzenie hostelu interwencyjnego. Mają w nim znaleźć schronienie osoby nieheteronormatywne znajdujące się w trudnej sytuacji …

Źródło: Gazeta Wyborcza

"Narodziło się wszystko u mnie w gabinecie". Medale od wojewody …

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uhonorował gminy z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin przyznając dyplomy oraz medale między innymi za ochronę przed "ideologią LGBT". – Ideologia LGBT, która tak masowo chce wchodzić również do …

Źródło: TVN24

Lubelski wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT. Ostrzegł też …

9 samorządów podległych wojewodzie przyjęło specjalny dokument mówiący o sprzeciwie wobec ideologii LGBT. Teraz Przemysław Czarnek przyznał im specjalne wyróżnienia. Przy okazji skomentował film "Tylko nie mów nikomu" – stwierdził, że pedofilia …

Źródło: Superstacja

Tęczowe Opole zorganizowało Dzień Milczenia, by sprzeciwić się …

17 maja przypada Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Dlatego opolskie środowisko LGBT oraz ich sympatycy postanowili wyrazić swój milczący sprzeciw wobec dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz …

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Wojewoda przyznał medale za walkę z LGBT

Dziewięć lubelskich samorządów przyjęło stanowisko ws. sprzeciwu wobec ideologii LGBT. Dziś w urzędzie wojewódzkim Przemysław Czarnek nagrodził samorządowców "Medalem Wojewody". Wojewoda odniósł się również do kwestii pedofilii w Kościele.

Źródło: Rzeczpospolita

RPO ws. działań samorządów przeciw społeczności LGBT: nie …

Rzecznik Praw Obywatelskich wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań organów samorządu terytorialnego, które godzą w grupę społeczną osób nieheteronormatywnych i mogą prowadzić do naruszenia prawnego zakazu dyskryminacji ze względu na …

Źródło: Rzeczpospolita

Lublin. Wojewoda wręczył medale za "walkę z LGBT". Zabrał też …

Zdecydowaną większością głosów radni wojewódzcy przegłosowali wówczas stanowisko ws. ideologii LGBT. Inicjatywę poparli politycy PiS, ale i lubelskiego PSL. Wzorem SWL podobne uchwały podjęły inne samorządy województwa lubelskiego.

Źródło: Wiadomości RadioZet

Walka samorządów z LGBT jest niepokojąca – uważa Rzecznik …

W przypadku województwa lubelskiego nie tylko radni sejmiku zabrali się za walkę w ideologią LGBT. W połowie maja, wojewoda lubelski wręczył nagrody dla 9 samorządów z terenu województwa, które włączyły się do akcji "Samorząd wolny od ideologii …

Źródło: PortalSamorzadowy.pl

Władza szczuje na homoseksualistów?! Wojewoda rozdał medale …

Lublin zszokował całą Polskę. Wojewoda lubelski w trakcie obchodów dnia rodziny rozdał specjalne odznaczenia za "walkę z ideologią LGBT". Co bardziej oburzające, decyzję o przyznaniu medali i dyplomów polityk argumentował słowami Jana Pawła II.

Źródło: Pikio.pl

Dzień Milczenia w Opolu. Happening "Tęczowego Opola" przeciw …

Chcemy zaprosić do takiego milczenia nie tylko osoby LGBT, ale również naszych sojuszników, ponieważ czujemy pewną bezsilność. Otrzymujemy wiele głosów poparcia i współczucia ze względu na to, że musimy tutaj patrzeć na kontrmanifestację, która …

Źródło: Radio Opole

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *