"Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:". Sprawdź …

JMP otwiera 2905. Biedronkę, tworząc ok. 40 nowych miejsc pracy

Pan Jarosław rozpoczął swoją grę już w środowym odcinku. Udało mu się zdobyć 40 tysięcy złotych bez korzystania z kół ratunkowych.

Grę dokończył w czwartek. Z pierwszego koła skorzystał dopiero przy pytaniu za 125 tysięcy złotych o film „Django” Quentina Tarantino. Wziął „pół na pół” i „telefon do przyjaciela”. To wystarczyło, by poprawnie odpowiedzieć na pytanie.

Problem sprawiło mu kolejne, za 250 tysięcy złotych.

A: na skrzydłach Ikara
B: w sandałach Hermesa
C: na skrzydłach Nike
D: na grzbiecie Pegaza

Gracz odrzucił odpowiedzi „A” i „C”. Miał dylemat, czy wnuk Syzyfa wzlatywał w sandałach Hermesa, czy na grzbiecie Pegaza. Poprosił o pomoc publiczność.

46 procent osób wskazało na odpowiedź „D”: na grzbiecie Pegaza. 30 procent wybrało „B”. 13 procent postawiło na odpowiedź „A”, a 11 procent na odpowiedź „C”.

Wyniki głosowania nie przekonały pana Jarosława, który ostatecznie postanowił zakończyć grę i zabrać ze sobą 125 tysięcy złotych.

Wnuk Syzyfa, Bellerofont, usiłował dostać się na Olimp, wzlatując na grzbiecie Pegaza. W drodze na szczyt został on jednak zrzucony z rumaka przez Zeusa.

Zobacz inne pytania z „Milionerów”.
Czytaj więcej…

"Milionerzy": pytanie z mitologii za ćwierć miliona złotych

Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując na skrzydłach Ikara, w sandałach Hermesa, na skrzydłach Nike czy na grzbiecie Pegaza? Na to pytanie odpowiadał Jarosław Hirny-Budka, radny gminy Michałowice. Pan Jarosław rozpoczął swoją grę już …

Źródło: TVN24

"Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:". Sprawdź …

Wnukiem Syzyfa był Bellerofon, który w dzieciństwie zabił swojego brata. Znalazł schronienie u króla Projtosa. Zakochała się w nim podstarzała królowa. Bellerofon unikał jej. Wściekła kobieta oskarżyła go w ramach zemsty o porwanie. Projtos zdenerwował …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *