Włoska wyspa wystawiona na sprzedaż. Cena zwala z nóg

Włoska wyspa wystawiona na sprzedaż. Cena zwala z nóg

Isola delle Femmine, wyspa znajdująca się niedaleko Palermo, została ponownie wystawiona na sprzedaż. Posiadaczem tego atrakcyjnego kawałka ziemi, z XVII-wieczną kamienną wieżą na środku, można stać się za co najmniej milion euro.

Jak informuje CNN Travel, wyspę sprzedać chce arystokratyczna rodzina, która ma problem z utrzymaniem nieruchomości. Początkowo została wystawiona po wyższej cenie, ale z powodu braku zainteresowania, stawka została obniżona. – Cena wynosiła 3,5 miliona euro, ale obniżyliśmy ją do elastycznego przedziału od 1 do 3 milionów euro – mówi w rozmowie z CNN Travel agent nieruchomości Riccardo Romolini.

CNN Travel zauważa, że atol zamieszkuje bogata fauna i flora z rzadkimi gatunkami roślin. – Ta wyspa od zawsze była skarbem naszej rodziny, ale nie ma sensu usilnie trzymać się czegoś, z czego już nie korzystamy – mówi Paola Pilo Bacci – hrabina, której rodzina jest właścicielem wyspy od XVII w.

Wyspa została zamieszkana w czasach starożytnej Grecji i Rzymu. Na miejscu zachowały się kamienie i relikty oraz ruiny powstałej w tamtym okresie wieży. Stanowiła ona część fortyfikacji obronnej, która miała chronić wybrzeża Sycylii przed atakami saraceńskich piratów.

Podczas II wojny światowej amerykańska marynarka zbombardowała fortecę. Później była ona wykorzystana jako placówka wojskowa do patrolowania okolicy.


Czytaj więcej…

Włoska wyspa wystawiona na sprzedaż. Cena zwala z nóg

Cena zwala z nóg. 26.03.2019 22:17. xxx zet. Isola delle Femmine, dziki i nieskazitelny atol niedaleko Palermo z XVII-wieczną kamienną wieżą, jest wystawiona na sprzedaż od miliona euro – to równowartość willi w Toskanii lub apartamentu na Manhattanie.

Źródło: Radio ZET

Włoska wyspa ponownie wystawiona na sprzedaż. Poprzednia cena …

Isola delle Femmine, wyspa znajdująca się niedaleko Palermo, została ponownie wystawiona na sprzedaż. Posiadaczem tego atrakcyjnego kawałka ziemi, z XVII-wieczną kamienną wieżą na środku, można stać się za co najmniej milion euro. Jak informuje …

Źródło: BusinessInsider

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *