Władysław Kosiniak-Kamysz: Gramy o wszystko

Władysław Kosiniak-Kamysz: Gramy o wszystko

Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL: Każdy wybiera swoją drogę, a w tym przypadku czekano tylko na pretekst. Jeśli na kilka dni przed wyborami samorządowymi gra się na wyborczej konwencji PiS, to znaczy, że decyzję podjęto znacznie wcześniej.

– Nie widziałem tego zaangażowania w ostatnich latach, wsparcia też nie odczułem. Ale nie mam żalu, życzę mu wszystkiego dobrego.

– Jesteśmy jedną z ostatnich tak dużych partii, które są w pełni demokratyczne. Po wielu dyskusjach podjęliśmy decyzję. Teraz czas na ciężką pracę.

– 86 głosów za, 8 przeciw. Gdybyśmy byli jednomyślni, zacząłbym się martwić. Było tak: przed głosowaniem przedstawiłem różne scenariusze. Pierwszy – samodzielny start, bo byliśmy do tego gotowi, co pokazały wybory samorządowe. Przecież PSL zostało trzecią siłą mimo zmasowanego ataku partii rządzącej. I drugi wariant – pójście do wyborów w szerszej koalicji, która ma szansę wygrać te wybory. Sondaż dla „Wyborczej” to potwierdza: 35 proc. dla nas i 33 dla PiS.


Czytaj więcej…

Władysław Kosiniak-Kamysz: Gramy o wszystko

Tęskni pan za Bayer Full? Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL: Każdy wybiera swoją drogę, a w tym przypadku czekano tylko na pretekst. Jeśli na kilka dni przed wyborami samorządowymi gra się na wyborczej konwencji PiS, to znaczy, że decyzję podjęto …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *