Wiosna zdobywa 3 mandaty. Biedroń nie ukrywa radości: Zrobiliśmy …

Wiosna zdobywa 3 mandaty. Biedroń nie ukrywa radości: Zrobiliśmy ...

Wiosna to jedna z najmłodszych partii, która startowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego z Polski. Jej powstanie zostało ogłoszone podczas konwentu założycielskiego w lutym 2019 roku. Kandydaci zrzeszeni w tym ugrupowaniu wyróżniają się centrolewicowymi poglądami i opowiadają m.in. za podwyższeniem pensji minimalnej i emerytur czy likwidacją Funduszu Kościelnego. W wyborach do Europarlamentu jednym z punktów programu Wiosny było wprowadzenie europejskiego programu mieszkaniowego oraz ujednolicenie standardów opieki medycznej w Unii.

Sondaż exit poll zrealizowany przez Ipsos dla telewizji TVN pokazuje, że Wiosna Roberta Biedronia otrzymała 6,6 proc. głosów, a to oznacza, że do Parlamentu Europejskiego wprowadzi trzech europosłów.

Wszystko wskazuje na to, że mandat europosła otrzyma lider ugrupowania, czyli Robert Biedroń, który startował w wyborach do Europarlamentu jako „jedynka” z okręgu numer 4 (Warszawa i okoliczne powiaty). Oprócz niego europosłem mogą zostać:

  • Łukasz Kohut („jedynka” z województwa śląskiego, a więc z okręgu nr 11)
  • Sylwia Spurek („jedynka” z województwa wielkopolskiego – okręg nr 7).

Przypomnijmy, że według sondażu exit poll oprócz Wiosny Roberta Biedronia swoją reprezentację w Europarlamencie będą mieć Prawo i Sprawiedliwość (24 mandaty), Koalicja Europejska (22 mandaty) oraz Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy (3 mandaty). 


Czytaj więcej…

"Zwyciężyliśmy!". Robert Biedroń cieszy się z 3 mandatów dla …

O tym, że członkowie Wiosny liczą na wynik większy niż 9 proc., mówiła m.in. dr Sylwia Spurek. – Liczymy na dwucyfrowy wynik. Zagłosujcie w końcu za czymś, a nie przeciwko czemuś – zachęcała na koniec kampanii wyborczej jedynka listy w Wielkopolsce.

Źródło: naTemat

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Wiosna Roberta …

Wiosna Roberta Biedronia. To on cieszył się najbardziej. Ledwie przekroczony próg wyborczy, ale feta godna absolutnego zwycięstwa. Największą radość wyniki wyborów do Europarlamentu wywołały w sztabie Roberta Biedronia. Głosuj. Głosuj. Podziel się.

Źródło: Wirtualna Polska

Wybory do Europarlamentu 2019. Kto z partii Wiosna dostał mandat …

Wiosna to jedna z najmłodszych partii, która startowała w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego z Polski. Jej powstanie zostało ogłoszone podczas konwentu założycielskiego w lutym 2019 roku. Kandydaci zrzeszeni w tym ugrupowaniu …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Robert Biedroń: My już zwyciężyliśmy. Mówi o nas cały świat

Robert Biedroń skomentował wynik wyborczy Wiosny. – Zrobiliśmy to, jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce. Jesteście nie do zatrzymania – mówił podczas przemówienia w sztabie wyborczym. Jego partia – według sondażu exit poll – zdobyła 6,6 proc.

Źródło: Onet.pl

Wiosna zdobywa 3 mandaty. Biedroń nie ukrywa radości: Zrobiliśmy …

Zrobiliśmy to, daliśmy radę, jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce; to dopiero początek naszej drogi, na jesieni musimy być pierwszą siłą polityczną – powiedział lider Wiosny Robert Biedroń po ogłoszeniu wyników sondażowych wyników niedzielnych …

Źródło: wPolityce.pl

Wybory do PE. Lider Wiosny Robert Biedroń: to dopiero początek …

Jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce – mówił lider partii Wiosna Robert Biedroń po ogłoszeniu wyników exit poll. Według nich jego partia w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała 6,6 procent. Według sondażu exit poll PiS uzyskał w wyborach …

Źródło: PolskieRadio24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *