Wiosna Biedronia przedstawiła "jedynki" w wyborach do PE. Na …

"Taniec z gwiazdami". Qczaj chce odejść z "Dancing with the stars ...

Jak podkreślił Robert Biedroń podczas konwencji Wiosny, „w wyborach do Parlamentu Europejskiego możemy i musimy pokazać, że inna polityka jest możliwa, że nasza odwaga w głosowaniu może przerwać ten śmiertelny uścisk, w którym od lat tkwi polska polityka, a cenę za ten żenujący spektakl płacimy my wszyscy”.

– Stać nas na europejską wizję, bo mamy odwagę, bo Wiosna ma odwagę – oświadczył Biedroń. – Każdego dnia, każdego tygodnia będziemy ciężko pracować, żeby ta wizja stała się faktem, żeby Polska wreszcie, nareszcie stała się naszym wspólnym dobrem w europejskim domu i żebyśmy nie zmarnowali tej szansy wyborczej – mówił szef Wiosny.

– Oni mówią nam dzisiaj, że wstają z kolan – widocznie przez całe życie żyli na kolanach. Chcę dziś powiedzieć wszystkim Polkom i Polakom: my nigdy nie byliśmy na kolanach, jesteśmy dumnym narodem w centrum Europy, nie zgadzamy się na politykę kompleksów i wstydu – podkreślił Biedroń.

– Wy chcecie wygrać tylko po to, żeby utrzymać władzę, my chcemy zmienić Polskę na lepszą – podkreślił Biedroń podczas sobotniej konwencji wyborczej Wiosny, zwracając się do partii rządzącej. – Panie prezesie – mówił pod adresem Jarosława Kaczyńskiego – czas próby już minął. Żyjemy w kraju, w którym 45 tysięcy Polek i Polaków rocznie umiera od smogu, żyjemy w kraju, w których ponad pół miliona emerytów i rencistów musi żyć za mniej niż tysiąc złotych miesięcznie. Pana czas próby minął, koniec gry – oświadczył.

– Dzisiaj przez nieudolność rządu PiS nauczyciele są zmuszeni do podjęcia ostatecznych narzędzi, strajku głodowego – wskazał lider Wiosny.

– Ten rząd, ale również wiele poprzednich, nie potrafił rozmawiać z ludźmi i nie chce rozwiązywać ich realnych problemów. Ten rząd nie ma ani wizji, ani programu dla polskiej edukacji. Dlatego chciałbym, żeby tutaj, na naszej konwencji wybrzmiało to szczególnie mocno: Wiosna w pełni popiera i solidaryzuje się z nauczycielami. Koniec z wiecznym wolontariatem zawodu nauczyciela. Nauczyciele muszą w końcu zarabiać godnie, przynajmniej 3,5 tysięcy złotych na start – ocenił Biedroń.

– Mamy apel do pana premiera Morawieckiego: panie premierze Morawiecki, albo weźmie się pan do roboty, albo złoży pan już dzisiaj dymisję. Rozmowa z nauczycielami to pana obowiązek. Do roboty – zaapelował Biedroń.

– Prezesie (PiS Jarosław Kaczyński – red.), premierze, opamiętajcie się. Wasza cyniczna polityka chce nas znów podzielić. Ale mamy z tego miejsca mocny sygnał: my jako polskie społeczeństwo, jako polski naród nie damy się podzielić – oświadczył lider Wiosny.

Biedroń zwrócił się też do prezydenta Andrzeja Dudy. – Panie prezydencie, wzywamy pana, aby w końcu zachował się pan jak prawdziwy prezydent wszystkich Polek i Polaków – apelował. – Mówił pan przecież, obiecywał, że będzie niezłomny, proszę zatem to w końcu pokazać – zwracał się do prezydenta.

Dodał, że „jako społeczeństwo nie oczekujemy wiele, jednak od prezydenta Rzeczypospolitej oczekiwalibyśmy odrobiny odwagi”.

Oglądaj

"Ten rząd nie ma ani wizji, ani programu dla polskiej edukacji"

Wideo: tvn24
"Ten rząd nie ma ani wizji, ani programu dla polskiej edukacji"

– Gdy oni (rząd – red.) prowadzą nagonkę na człowieka, gdy inni z kolei chowają głowę w piasek, nie mając odwagi z otwartą przyłbicą bronić mniejszości, albo swojego kolegi koalicyjnego, my mówimy: czas na zmianę. Czas zagwarantować równość wszystkim, bez względu na płeć czy orientację seksualną. Dlatego Wiosna już dzisiaj proponuje „piątkę na rzecz osób LGBT”, a symbolem tej propozycji będzie ustawa o równości małżeńskiej – podkreślił Biedroń. Jak dodał, projekt tej ustawy zostanie złożony w Sejmie nowej kadencji.

– W polityce szczególnie trzeba mieć coś, co my w Wiośnie mamy na co dzień, coś, co w polskiej polityce jest towarem deficytowym: odwagę i rozum – zaznaczył Biedroń.

– Dopóki trwa sojusz „tronu i ołtarza”, dopóki nie wyprowadzimy Kościoła z polityki, nie zagwarantujemy europejskich praw i wolności Polkom i Polakom, dlatego my, Wiosna, w końcu i nareszcie rozdzielimy państwo od Kościoła – podkreślił Biedroń. – Inaczej nie będziemy mogli w sposób wolny decydować o tym, kim jesteśmy. Nie będziemy mogli decydować o tym, kogo kochamy i z kim żyjemy, nie będziemy mieli równych praw, a kobiety nie będą mogły decydować o swoim ciele, zdrowiu i życiu, nie będzie sprawiedliwości dla przestępców w sutannach – wyliczał lider Wiosny.

– Musimy rozdzielić państwo od Kościoła, ktoś musi w końcu z tym skończyć i my to zrobimy – wskazał Biedroń.

– Zrobimy to dlatego, że my się nie boimy i nigdy nie zegniemy karku ani nie padniemy na kolana przed biskupami – oświadczył. – Bogaty Kościół, który najbardziej finansowo skorzystał z obecności w Unii Europejskiej nie może być już dzisiaj jednocześnie największym hamulcowym naszej integracji z Europą – powiedział Biedroń. – Koniec z hamulcami, chcemy iść do przodu – zapowiedział. –  Przed karą nie może chronić żaden immunitet, żadna partyjna legitymacja ani żadna koloratka. Nie będzie świętych krów. Czas na rachunek sumienia. Nadszedł wreszcie czas, abyśmy to my – obywatelki i obywatele – wspólnie wyspowiadali Kościół ze wszystkich jego grzechów – podkreślił.

– Panie prezesie: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszej wolności – zwrócił się do Kaczyńskiego. W ten sposób nawiązał do słów prezesa PiS, kiedy ten komentował słowa wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja o możliwości legalizacji adopcji dzieci przez osoby nieheteroseksualne.

Oglądaj

Biedroń: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszej wolności

Wideo: tvn24
Biedroń: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszej wolności

Biedroń podkreślił, że celem jego ugrupowania jest zagwarantowanie wynagrodzenia „na godnym, europejskim poziomie, ale nie na emigracji, tylko tu, w Polsce”. – Zainwestowaliśmy w stadiony, najwyższa pora zainwestować w człowieka – przekonywał.

Do głównych postulatów Wiosny przed wyborami europejskimi lider ugrupowania zaliczył też „czyste powietrze w całej UE”, „godne emerytury” oraz europejską edukację.

Jak dodał, Wiosna chce ratyfikowania Karty Praw Podstawowych bez protokołu brytyjskiego ograniczającego jej stosowanie wobec obywateli Polski i Wielkiej Brytanii, żeby „w Polsce wszyscy cieszyli się europejskimi standardami praw obywatelskich”.

Wśród postulatów Wiosny Biedroń wymienił też przyjęcie Europejskiej Karty Praw Kobiet oraz zapewnienie sprawnej opieki zdrowotnej w całej Unii Europejskiej. Zadeklarował w tym kontekście, że eurodeputowani jego formacji będą zabiegać w PE o wprowadzenie „powszechnego, ogólnie dostępnego europejskiego programu walki z rakiem”.

Lider Wiosny zapowiedział też, że „już za kilka dni” partia ta przedstawi swój program europejski.

Lider Wiosny ma być „jedynką” listy tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Warszawie, drugie miejsce na tej liście zamie posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus.

Wśród liderów list Wiosny do Parlamentu Europejskiego są: legendarny działacz Solidarności w okresie PRL Zbigniew Bujak (jedynka w okręgu lubelskim), prawnik Krzysztof Śmiszek (dolnośląskie i opolskie), była zastępczyni RPO Sylwia Spurek (wielkopolskie), była wicemarszałek Sejmu i wieloletnia szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wanda Nowicka (okręg kujawsko-pomorskie), socjolog Maciej Gdula (małopolskie i świętokrzyskie) oraz była stołeczna radna Paulina Piechna-Więckiewicz (mazowieckie).

Już wcześniej Biedroń poinformował, że szefem sztabu wyborczego ugrupowania będzie wiceprezes Wiosny Marcin Anaszewicz, pełnomocniczką wyborczą wiceprezeska partii Gabriela Morawska-Stanecka, a pełnomocniczką finansową – skarbniczka Wiosny Monika Gotlibowska.

Większość sondaży wskazuje, że Wiosna może liczyć na trzeci, po PiS i Koalicji Europejskiej, wynik w majowych eurowyborach.

okręg nr 1, województwo pomorskie – Beata Maciejewska

okręg nr 2, województwo kujawsko-pomorskie – Wanda Nowicka

okręg nr 3, województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie – Monika Falej

okręg nr 4, Warszawa – Robert Biedroń

okręg nr 5, województwo mazowieckie – Paulina Piechna-Więckiewicz

okręg nr 6, województwa łódzkie – Anita Sowińska

okręg nr 7,  województwo wielkopolskie – Sylwia Spurek

okręg nr 8, województwo lubelskie – Zbigniew Bujak

okręg nr 9, województwo podkarpackie – Anna Skiba

okręg nr 10, województwa małopolskie i świętokrzyskie – Maciej Gdula

okręg nr 11, województwo śląskie – Łukasz Kohut

okręg nr 12, województwa dolnośląskie i opolskie – Krzysztof Śmiszek

okręg nr 13, województwa lubuskie i zachodniopomorskie – Anita Kucharska-Dziedzic

Oglądaj

Wiosna przedstawiła wyborcze "jedynki"

Wideo: tvn24
Wiosna przedstawiła wyborcze "jedynki"


Czytaj więcej…

Wybory europejskie 2019. Robert Biedroń postawił na kobiety

W warszawskim klubie Palladium Robert Biedroń przedstawił kandydatów Wiosny do europarlamentu. Żeby zobaczyć najważniejszych działaczy partii, najpierw trzeba było pobrać wejściówkę online, a potem odstać swoje w kolejce. Każdy, kto chciał, mógł …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Robert Biedroń "jedynką" Wiosny do Parlamentu Europejskiego

Robert Biedroń "jedynką" z Warszawy do Parlamentu Europejskiego – ogłoszono podczas dzisiejszej konwencji partii Wiosna. Jak zapowiedział wcześniej sam Biedroń, w przyszłym tygodniu liderzy list wyborczych zostaną też przez niego przedstawieni w …

Źródło: Onet.pl

Robert Biedroń do Kaczyńskiego: panie prezesie, wara od naszych …

Robert Biedroń poruszył również kwestię pedofilii w Kościele. – Ktoś musi z tym skończyć. I my to zrobimy. My się nie boimy. Nigdy, nigdy nie zegniemy karku i nie padniemy na kolana przed biskupami! – obiecał polityk. – Dla nas białe jest białe, a czarne jest …

Źródło: Wirtualna Polska

Biedroń: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od …

Będziemy ciężko pracować, żebyśmy nie zmarnowali tej szansy wyborczej – powiedział w sobotę lider Wiosny Robert Biedroń podczas konwencji tego ugrupowania w Warszawie przed majowymi wyborami do europarlamentu. Przedstawiono liderów list …

Źródło: TVN24

Wiosna Biedronia przedstawiła "jedynki" w wyborach do PE. Na …

Robert Biedroń zaprezentował "jedynki" swojego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Legendarny działacz "Solidarności" Zbigniew Bujak oraz była wicemarszałek Sejmu i działaczka feministyczna Wanda Nowicka są wśród liderów list …

Źródło: Radio ZET

Wiosna Roberta Biedronia. Kandydaci do Parlamentu Europejskiego

W sobotę 23 marca Wiosna Roberta Biedronia przedstawiła swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. "Jedynką" w Warszawie został Robert Biedroń, "dwójką" jest posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Wśród liderów list Wiosny do PE są też …

Źródło: tokfm.pl

Biedroń: Kościół rozgrzesza nas, a my nie mamy prawa …

Robert Biedroń w "Faktach po Faktach" TVN24 podkreślił, że w pierwszej kolejności chce renegocjować konkordat. Wskazał, że "jeżeli Kościół katolicki nie będzie otwarty na renegocjacje", to – jego zdaniem – nie ma innego sposobu na uporządkowanie …

Źródło: TVN24

Konwencja Wiosny. Robert Biedroń: Zakończymy sojusz tronu i ołtarza

Robert Biedroń, legendarny działacz Solidarności Zbigniew Bujak, działaczka feministyczna Wanda Nowicka są wśród liderów list wyborczych Wiosny do PE. Wiosna musi pokazać, że inna polityka jest możliwa, nasza odwaga w głosowaniu może przerwać …

Źródło: Dziennik.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *