Wiemy przez kogo przegraliśmy. Tulia na najgorszym możliwym …

Wiemy przez kogo przegraliśmy. Tulia na najgorszym możliwym ...

Tym, co w tym przypadku lepiej pokazuje nastawienie narodowe, wydają sie wyniki głosowania publiczności, a nie wyniki głosowania jurorów.

Więc Słoweńcy maja takie wyjatkowo wrogie nastawienie do Polski?
Pamiętam ich nastawienie do nas w latach 80-ych i 90-ych; było pozytywne, niemal braterskie. Słoweńscy katolicy wydawali sie kochać JPII, być z niego dumni.

A dziś – wrogość do Polski i Polaków. Ich (bodajże) premier jakiś czas temu oświadczył, że jego kraj nie chce być jak Polska i chce osiągnąć szczyty ważności w Unii, za wszelka cenę, w tym kosztem Polski, prawda? I Słoweńcy w Unii głosują systematycznie przeciwko Polsce, nie? Mają tam o wiele więcej wysokich stanowisk niz my, tak? Kto im je daje? Władcy Unii. A kto rządzi Unią, które kraje i narody? W „rankingach” w byłej Europie amerykańskiej (zwanej błędnie „zachodnią”) i w „rankingach” amerykańskich Słowieńcy sa pokazywani jako wzór kraju słowiańskiego, który dorównuje czy niemal dorównuje w rozwoju krajom „zachodnim”. Kraju, który jest już krajem „zachodnim”. W Słowenii jest wiele biznesów AUSTRIACKICH, NIEMIECKICH, WŁOSKICH I AMERYKAŃSKICH, prawda? Na forach internetowych zauważyłem, że w rozmowach z „zachodniakami” Słoweńcy usiłuja odcinać się od związków ze słowiaństwem, szczególnie z Polską. Czyja to robota, ta zmiana nastawienia Słoweńców do Polski i Polaków? – Oczywista wydaje sie tu rola Niemiec i Austrii – krajów odwiecznie wrogich Polsce i Polakom. Ale także rola Ameryki, a szczególnie elementu, który można określić jako „polonofobicznych Żyów amerykańskich” (odróżniać od Żydów-niepolonofobów), prawda? Ale przede wszystkich rola samych Słoweńców, ich narcystycznego i RASISTOWSKIEGO przekonania, że są „zachodniakami”, i że są wobec tego „lepsi” (rasowo) od „wschodniaków” czyli Polaków i im podobnych.
Zachodyzm to rasizm. To stary rasizm germański pod nową nazwą – „zachodniość”.

Przy okazji, o tych sprawach powinni SZCZEGÓŁOWO informować dziennikarze polscy siedzący w Parlamencie Europejskim, siedzący w Słowenii i innych krajach. Ale NIE INFORMUJĄ. Np. o wynikach głosowań w PE, który kraj jak głosował. Jak myślicie, czemu nie informuja, i kto – po nazwisku: kto – sprawia, że nie informują?


Czytaj więcej…

Wiemy przez kogo przegraliśmy. Tulia na najgorszym możliwym …

Zaledwie 2 punkty – tyle wynosiła różnica pomiędzy 10. i 11. zespołem występującym w pierwszym półfinale koncertu Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Nieszczęśliwcem, który zajął najgorszą, 11. pozycję był zespół Tulia. O szczegółach głosowania …

Źródło: Najwyższy Czas!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *