Wielowieyska zarzuca TVP, że kłamała na temat Trzaskowskiego …

Strzelanina w szkole w Brześciu była zapowiedziana? W sieci ktoś ...

Dominika Wielowieyska, publicystka „Gazety Wyborczej”, napisała, że „TVP sterowana przez PiS kłamała na temat Trzaskowskiego, że bierze narkotyki” choć obecny prezydent Warszawy sam się do tego przyznał na antenie… TVN24. Dziennikarka „Gazety Wyborczej” zaatakowała nas także szeregiem innych, podobnie nieuzasadnionych zarzutów. Wszystko po to, by wytłumaczyć zachowanie opozycyjnych polityków, którzy nie podali ręki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

W ten sposób dziennikarka „GW” usprawiedliwia postępowanie między innymi Róży Gräfin von Thun und Hohenstein czy Bartosza Arłukowicza:

To zaskakujący atak, biorąc pod uwagę, że TVP, podobnie jak inne media, jedynie cytowała informacje podawane przez Michała Dziębę, byłego współpracownika Platformy Obywatelskiej. A ten donosił o zażywaniu przez Rafała Trzaskowskiego narkotyków, o romansie ze stażystką czy też o przyjęciu 150 tys. od pewnego lobbysty.

Co więcej, poinformowaliśmy również o reakcji Rafała Trzaskowskiego, który określił doniesienia Dzięby mianem „steku kłamstw” i zapowiedział złożenie pozwu sądowego.


Były współpracownik Trzaskowskiego zawiadamia prokuraturę

Michał Dzięba złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata na prezydenta Warszawy, posła Platformy…

zobacz więcej

O zarzutach Dzięby informowało wiele ogólnopolskich mediów, między innymi „Gazeta Prawna”, „Fakt” czy „Wirtualna Polska”. O nich Wielowieyska nie napisała jednak, że „kłamią” i że są „sterowane przez PiS”.

Dziennikarka sformułowała także szereg innych, niezrozumiałych zarzutów. Dotyczyły one m.in. prezydent Gdańska, Pawła Adamowicza, który był za życia często ostro krytykowany, również przez swoich tak zwanych zwolenników. Jarosław Wałęsa, kandydujący z ramienia PO na stanowisko prezydenta Gdańska w ostatnich wyborach samorządowych, zapowiadał, że Adamowicz skończy za kratkami, a skutki jego rządzenia określał mianem „republiki deweloperów”.

Zaś niespełna rok przed zabójstwem prezydenta Gdańska „Newsweek” pisał w sposób następujący: „Adamowicz uznał, że okopie się w Gdańsku i bezpiecznie doczeka końca władzy Kaczyńskiego. Otóż nie doczeka”.

Wielowieyskiej przypomniano nieprzychylny dla Adamowicza artykuł „Gazety Wyborczej”. Z jej odpowiedzi wynika, że, jeśli Adamowicza krytykuje jej gazeta, to jest to zgodne ze standardami dziennikarskimi.

Dominika Wielowieyska nie wytłumaczyła także, co miała na myśli mówiąc o Hitlerze. TVP przypomniała niedawno, że Donald Tusk jest laureatem nagrody im. Wathera Rathenaua. To niemiecki przedwojenny dyplomata, architekt współpracy Republiki Weimarskiej i III Rzeszy ze Związkiem Radzieckim. Dzięki tym układom Niemcy mogły omijać ograniczenia wynikające z traktatu wersalskiego oraz podzielić Polskę w ramach paktu Ribbentrop-Mołotow.

Również kwestię ataków propagandy komunistycznej i jej skutków na Kościół TVP przypomniała w kontekście podobnego w tonie wystąpienia Leszka Jażdżewskiego. Wykład miał promować Koalicję Europejską, która wprowadziła do Parlamentu Europejskiego pięciu sekretarzy PZPR.

źródło:


Czytaj więcej…

Dziennikarka GW atakuje TVP. Posługując się kłamstwem

Dominika Wielowieyska, publicystka „Gazety Wyborczej”, napisała, że „TVP sterowana przez PiS kłamała na temat Trzaskowskiego, że bierze narkotyki” choć obecny prezydent Warszawy sam się do tego przyznał na antenie… TVN24. Dziennikarka „Gazety …

Źródło: TVP Info

Animacja z Jerzym Owsiakiem w TVP. Stanowisko KRRiT: godziła w …

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odpowiedziała Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który prosił o wyjaśnienia dotyczące animacji w TVP Info – informuje portal wirtualnemedia.pl. Stawiała ona w złym świetle Hannę Gronkiewicz-Waltz i Jerzego Owsiaka.

Źródło: Onet.pl

Wielowieyska zarzuca TVP, że kłamała na temat Trzaskowskiego …

TVP, sterowana przez PiS, kłamała na temat Trzaskowskiego, że bierze narkotyki, zdradza żonę i łamie prawo. A teraz oburzonko, że ktoś komuś nie podaje ręki – Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej” tłumaczy fakt, że niektórzy politycy Koalicji …

Źródło: wPolityce.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *