Wielkopolskie: Trąba powietrzna przeszła nad wsią Zielona Łąka

Wielkopolskie: Trąba powietrzna przeszła nad wsią Zielona Łąka

Trąba powietrzna utworzyła się po godz. 18 na polu, pomiędzy drzewami a gospodarstwami w Zielonej Łące koło wielkopolskiego Pleszewa. Wiatr powyrywał drzewa, uszkodził dach jednego z budynków gospodarczych i zniszczył stodołę.

Mieszkanka wsi Anna Styś, matka trojga dzieci w wieku 1,5 roku, 7. i 10 lat była przerażona widokiem trąby powietrznej, którą obserwowała z okna domu na pierwszym piętrze.

– Przerosło to moje wszelkie wyobrażenia. Powstał ogromny ciemny lej. Na moich oczach został porwany garaż blaszany, który rozpadł się w powietrzu, a części fruwały po całej wiosce. A później porwało betoniarkę z podwórza, która upadła w polu 300 m dalej – relacjonowała PAP Anna Styś.

Kobieta kazała dzieciom schować się pod stół. Bała się, że trąba zahaczy o jej dom.

W związku z przejściem trąby powietrznej interweniowali pleszewscy strażacy. – Strażacy działali na miejscu do godziny 21. Wszystko zostało już zabezpieczone, nie ma osób poszkodowanych – podał Mariusz Glapa.

IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu w centralnej i południowej części kraju. Ostrzeżenie dotyczyło województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego (oprócz powiatu gorlickiego) oraz  południowych częściach województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego oraz północnej części woj. podkarpackiego.

CZYTAJ TAKŻE: Jaka pogoda na majówkę?


Czytaj więcej…

Trąba powietrzna w Polsce. "Porwało garaż i betoniarkę"

Trąba powietrzna przeszła w poniedziałek wieczorem nad miejscowością Zielona Łąka w powiecie pleszewskim – poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie Mariusz Glapa.

Źródło: Dziennik.pl

Trąba powietrzna przeszła nad Zieloną Łąką w Wielkopolsce …

Trąba powietrzna przeszła w poniedziałek nad miejscowością Zielona Łąka w powiecie pleszewskim w Wielkopolsce. Wiatr uszkodził dach jednego z budynków i zniszczył stodołę. Trąba powietrzna. Facebook.com/Grzegorz Zawiślak – Polish Storm Chaser.

Źródło: tokfm.pl

Zerwał się wiatr, niebo poczerniało. Trąba powietrzna w …

Po kilkutygodniowych suszach i burzach piaskowych Wielkopolskę nawiedzają teraz kolejne ekstremalne zjawiska meteorologiczne. Przez miejscowość Zielona Łąka w powiecie pleszewskim przeszła w poniedziałek wieczorem trąba powietrzna.

Źródło: TVP Info

Wielkopolskie: Trąba powietrzna przeszła nad wsią Zielona Łąka

Trąba powietrzna przeszła w poniedziałek wieczorem nad miejscowością Zielona Łąka w powiecie pleszewskim – poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie Mariusz Glapa. Trąba powietrzna utworzyła …

Źródło: Nasz Dziennik

Niesamowite nagrania. Trąba powietrzna przeszła nad Polską …

Trąba powietrzna, a właściwie lej kondensacyjny, przeszła w poniedziałek wieczorem nad miejscowością Zielona Łąka w powiecie pleszewskim – poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w …

Źródło: Najwyższy Czas!

Trąba powietrzna w Polsce. Wiatr wyrywał drzewa i uszkadzał dachy

18 na polu, pomiędzy drzewami a gospodarstwami w Zielonej Łące k. wielkopolskiego Pleszewa. Wiatr powyrywał drzewa, uszkodził dach jednego z budynków gospodarczych i zniszczył stodołę. Mieszkanka wsi Anna Styś, matka trojga dzieci, w wieku 1,5 …

Źródło: Radio ZET

Trąba powietrzna koło Pleszewa. Zobacz FILM

O dużym szczęściu mogą mówić mieszkańcy Zielonej Łąki, wsi w powiecie pleszewskim (woj. wielkopolskie). W poniedziałek przez ich miejscowość przeszła trąba powietrzna, która powyrywała drzewa, uszkodziła dach jednego z budynków gospodarczych i …

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *