Wielkie święto w Wadowicach. 99 lat temu urodził się patron miasta …

Wielkie święto w Wadowicach. 99 lat temu urodził się patron miasta ...
Wadowice - Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wadowice

Wadowice – Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wadowice

Wadowice świętują 99. urodziny papieża Jana Pawła II. To właśnie w Wadowicach 18 maja 1920 roku, w domu przy ulicy Kościelnej urodził się Karol Wojtyła, przyszły papież. Obchody rozpoczął przemarsz uczestników Ogólnopolskiego Zlotu Szkół imienia Jana Pawła II.

W sobotę podczas uroczystej sesji Wadowice zainicjują współpracę partnerską z portugalską gminą Ourém, w której położone jest sanktuarium w Fatimie.

– Na sesję przyjadą tez przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast partnerskich, które łączy postać Ojca Świętego; to miasta, które odwiedził i miasta, z których pochodzą papieże – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

O godz. 11 w Bazylice w Wadowicach odprawiona zostanie uroczysta msza święta. O godz. 19 w rynku zaplanowano koncert „Decalogue. Jan Paweł II Pasterz Świata”, na którym wystąpią m.in. Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Darek MALEO Malejonek oraz Orkiestra Filharmonii Śląskiej i Polski Chór Kameralny. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

– Na sesję przyjadą tez przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast partnerskich, które łączy postać Ojca Świętego; to miasta, które odwiedził i miasta, z których pochodzą papieże – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Polska


Czytaj więcej…

99. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Jego pontyfikat był jednym z …

W sobotę, 18 maja 2019 r. przypada 99. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji w różnych miejscach Polski, szczególnie w archidiecezji krakowskiej, z której pochodził, będą odbywały się wydarzenia, wpisujące się w obchody urodzin. Tego dnia …

Źródło: wPolityce.pl

Wielkie święto w Wadowicach. 99 lat temu urodził się patron miasta …

W sobotę, 18 maja, od wczesnych godzin porannych uczestnicy Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci i Młodzieży ze szkół imienia Jana Pawła II zebrali się się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach, skąd o godzinie przemaszerowali barwnym korowodem …

Źródło: Wadowice24.pl (komunikaty prasowe)

Wadowice świętują urodziny Jana Pawła II

Wadowice świętują 99. urodziny papieża Jana Pawła II. To właśnie w Wadowicach 18 maja 1920 roku, w domu przy ulicy Kościelnej urodził się Karol Wojtyła, przyszły papież. Obchody rozpoczął przemarsz uczestników Ogólnopolskiego Zlotu Szkół imienia …

Źródło: Radioszczecin.pl

Watykan: Delegacja władz RP na Mszy św. przy grobie św. Jana

W przypadającą dziś 99. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II odprawiona została Msza św. przy jego grobie w bazylice watykańskiej. Uczestniczyła w niej delegacja polskich władz, przybyła do Włoch na obchody 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Ruszył ogólnopolski projekt „Dar na Stulecie” z okazji urodzin Jana

W 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, w sobotę 18 maja w Centrum Konferencyjno-Wystawowym na Wawelu odbyła się inauguracja akcji „Dar na Stulecie”. Inicjatywa potrwa cały rok, a jej celem jest budowa "duchowego pomnika" dla Jana Pawła II, …

Źródło: Niedzela (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *