Wielkie opóźnienie w remoncie odcinka trasy PKP Kraków …

Wielkie opóźnienie w remoncie odcinka trasy PKP Kraków ...

W poniedziałek, 27 maja, została otwarty wiadukt na ul. Rydla w Krakowie. Jak zaznaczają przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych to kolejne bezkolizyjne skrzyżowanie na trasie z Krakowa do Katowic.

Jak poinformowali przedstawiciele PKP PLK nowy obiekt ma ułatwić komunikację i zwiększyć bezpieczeństwo. Od strony drogowej obiekt ma ponad 200 m długości, w tym 40 m pod 6 torami. Wysokość między jezdnią a płytą wiaduktu wynosi 4,6 m. Na linii kolejowej wiadukt zajmuje 16 m. Kierowcy jadą jezdnią o dwóch pasach ruchu, po 3,5 m każdy. Piesi mają dwa oświetlone 2 m chodniki, położone ok. 2 m nad jezdnią. Obok wiaduktu wybudowane zostały dwie dodatkowe drogi dojazdowe, ułatwiające komunikację w okolicy.

Wiadukt kolejowy na ul. Rydla to kolejny obiekt, oddany do użytku przez PLK na trasie z Krakowa do Katowic. Kierowcy mogą już korzystać z odnowionych wiaduktów drogowych w Jaworznie i Rząsce, a także wiaduktów kolejowych w Krakowie i Zabierzowie. W sumie na linii kolejowej E30, pomiędzy Małopolską a Śląskiem, PLK budują 10 nowych i modernizuje 24 wiadukty.

Nowe obiekty budowane są w miejscu przejazdów kolejowo-drogowych. To m.in. wiadukty drogowe w Trzebini, Krzeszowicach oraz w Woli Filipowskiej. Pozostałe 24 to gruntownie modernizowane konstrukcje. Wszystkie zwiększą możliwości kolei i przyniosą pozytywne efekty dla bezpieczniejszego i sprawniejszego systemu komunikacji w regionie.

 


Czytaj więcej…

PKP PLK: otwarto dla ruchu kolejne bezkolizyjne skrzyżowanie na …

W poniedziałek, 27 maja, została otwarty wiadukt na ul. Rydla w Krakowie. Jak zaznaczają przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych to kolejne bezkolizyjne skrzyżowanie na trasie z Krakowa do Katowic. Jak poinformowali przedstawiciele PKP PLK …

Źródło: Portal Trybuny Górniczej

Wielkie opóźnienie w remoncie odcinka trasy PKP Kraków …

W PKP PLK przekonują, że prace na linii Kraków Główny Towarowy – Kraków Mydlniki trwają dłużej niż zakładano „ze względu na przyczyny obiektywne, niezależne ani od inwestora, ani od wykonawcy”. Dodają również, że „wykonawca, podaje jako …

Źródło: Gazeta Krakowska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *