Wielki Piątek – rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Wielki Piątek – rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W Wielki Piątek 2006 roku biskup świdnicki poświęcił krzyż postawiony w miejscu, gdzie miała powstać filialna świątynia. Dzisiaj, 19 kwietnia, też mówił o krzyżu do licznie zgromadzonych wiernych. Zachęcił, by odnowić swoją więź z tym szczególnym znakiem.

– Wobec krzyża mamy dwa zadania: oddawać mu cześć, przywrócić mu godne miejsca w naszym domu oraz łączyć nasze krzyże – cierpienia i choroby – z krzyżem Pana Jezusa. To znak naszej wiary i należy dokładnie i pobożnie go wykonywać. Robimy ten znak na początku i końcu modlitwy, ale też w innych ważnych momentach życia. Pamiętam, jak z tatą kosiliśmy zboże czy zaczynaliśmy orkę – zawsze od krzyża. Kiedy dzisiaj będziemy całować krzyż, to powiedzmy Jezusowi, że przyjmujemy nasz krzyż i łączymy go z krzyżem Chrystusa – zachęcał bp Ignacy Dec.

Przypomniał też, że katolicy nie czczą krzyża jako narzędzia tortur, ale jako znak odkupienia. Jezus bowiem umarł na nim z miłości do ludzi.

Spotkanie modlitewne w pierwszy dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczęła wspólna Koronka. Biskup oraz proboszcz, ks. Tomasz Zając, wręczyli dzieciom upominki za wytrwałe uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Następnie z kościoła przy ul. Rolniczej wierni, rozważając po drodze XIV stacji, przeszli do miejsca budowy kaplicy przy ul. Mazowieckiej.


Czytaj więcej…

Wielki Piątek – rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego

I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz” – czytamy słowa Pana Jezusa zapisane w „Dzienniczku” s. Faustyny (1209).

Źródło: Katolicka Agencia Informacyjna

Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Nowenna polega na codziennym odmawianiu przez 9 dni Koronki do Bożego Miłosierdzia. Ma być to przygotowanie do Święta Bożego Miłosierdzia, obchodzonego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. “Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała …

Źródło: Stacja7 (komunikaty prasowe)

Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa

Przypomniał też, że katolicy nie czczą krzyża jako narzędzia tortur, ale jako znak odkupienia. Jezus bowiem umarł na nim z miłości do ludzi. Spotkanie modlitewne w pierwszy dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczęła wspólna Koronka.

Źródło: Gość Świdnicki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *